Přeposlat Dell Multifunction Printer - E515dw: Multifunkce do středně velké kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell Multifunction Printer - E515dw: Multifunkce do středně velké kanceláře

30.09.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna E515dw od společnosti Dell spadá do kategorie laserových multifunkčních přístrojů, které jsou určeny hlavně do méně vytížených kanceláří nebo pracovních skupin. Kromě solidních výkonů nabídne tento model také moderní výbavu a dnes tolik populární mobilní tisk.

Dell Multifunction Printer - E515dw: Multifunkce do středně velké kanceláře

Jedná se o monochromatickou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a v její výbavě nechybí ani jednotka faxu, což tento model odkazuje do role tiskárny do kanceláře nebo pracovní skupiny. Tento model zvládne fungovat jako samostatná kopírka a fax a tím to samozřejmě nekončí, protože na své si přijdou také příznivci mobilního a online tisku. Mobilní tisk zastřešuje rozhraní WiFi Direct nebo přístupový bod na síti a kromě mobilního tisku podporuje tiskárna také skenování přímo do smartphonu nebo tabletu. K již zmíněnému tisku nebo skenování lze použít smartphony či tablety se všemi třemi hlavními mobilními systémy, tedy s iOS od Applu, Androidem a Windows Phone. Nechybí ani možnost online tisku a skenování přímo do online datových úložišť, přičemž tiskárna podporuje například Dropbox, Evernote a Box. K online tisku je potřeba program v počítači nebo aplikace v mobilním telefonu a tiskárna nefunguje tak, že by vám umožnila přímý přístup ke službě prostřednictvím ovládacího panelu, což bývá u podobných tiskáren častější řešení. Od vlastností se posuneme k fyzickým rozměrům, které jsou vcelku příjemné, a díky kompaktní velikosti není problém najít pro tuto tiskárnu vhodné místo.

Dell Multifunction Printer - E515dw: Multifunkce do středně velké kanceláře

S rozměry 409 x 398.8 x 317.5 mm není žádnou překážkou nechat ji na pracovním stole a díky hmotnosti čítající 11.6 kg vám nebude dělat žádné závažnější problémy ani manipulace a přenášení. Ovládací panel na horní straně těla tiskárny obsahuje malý monochromatický displej a je obklopený funkčními tlačítky, přičemž ovládání i nastavení jsou vcelku jednoduché a nekomplikované úkony. Ve standardní výbavě obsahuje tento model vstupní zásobník na 250 listů papíru a nechybí ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Co se týče konektivní výbavy, tak ta obsahuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač a také port Ethernet, takže v tomto ohledu nic neschází. Maximální měsíční výtěžnost čítající 10 000 výtisků by měla v méně vytížené kanceláři nebo pracovní skupině stačit. Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné a po nalezení vhodného místa, zapojení veškeré kabeláže a nastavení se můžete pustit do práce. U tiskáren společnosti Dell už bývá tradicí široká podpora všemožných operačních systémů a tak tomu je také u tohoto modelu. Kromě klasiky v podobě Windows (Vista, 7, 8/8.1, 10, Server 2008 a Server 2012) si podpory užijí také majitelé systému Mac OS X (10.7x, 10.8.x, 10.9.x a 10.10x) a pochopitelně i Linuxu a jeho různých distribucí (RedHat, SUSE, Ubuntu).

Dell Multifunction Printer - E515dw: Multifunkce do středně velké kanceláře

Rychlost tisku je veskrze průměrná, i když to s maximální udávanou rychlostí 27 stránek za minutu (ppm) na první pohled možná tak nevypadá. Této rychlosti se dočkáte pouze při základním tisku textu bez nebo pouze s minimálními úpravami. Při kombinovaném tisku dosahuje maximální rychlost 9.1 ppm, což není nic výjimečného a v této kategorii není problém najít rychlejší kousky. Například konkurenční Canon MF216n umí tisknout rychlostí až 12.3 ppm. Kvalita tisku je solidní a celkově by se dala zhodnotit jako lepší průměr. Nejlepší byl dle očekávání tisk textu, který je sice v porovnání s některými laserovými konkurenty horší, ale v porovnání i s těmi nejlepšími inkoustovými modely jsou výsledky podstatně lepší. Pokud nebudete potřebovat vyloženě malý font, výsledky lze bez problémů použít i pro náročnější pracovní účely a prezentace. Grafika je na tom podobně a po stránce kvality tisku je na tom nejhůř tisk fotografií, nicméně k tomuto účelu si černobílou laserovou tiskárnu stejně nikdo kupovat nebude, takže to není žádný závažný nedostatek. V tomto ohledu jsou zase podstatně lepší inkoustové tiskárny.

Dell Multifunction Printer - E515dw: Multifunkce do středně velké kanceláře

Dell Multifunction Printer - E515dw je slušná monochromatická laserová tiskárna, která vyniká hlavně po stránce výbavy a schopností. Do středně velké kanceláře se jedná o ideální model s dobrým poměrem ceny, výkonů a výbavy. Mezi další klady patří rozsáhlá podpora mobilního a online tisku. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, tak by to byl trochu pomalejší tisk a v porovnání s laserovou konkurencí ne až tak kvalitní tisk textu. Výsledky se ale i tak bez problémů hodí i pro pracovní použití a jsou podstatně lepší, než co v oblasti textu předvádí nejlepší inkoustové tiskárny.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell Multifunction Printer - E515dw: Multifunkce do středně velké kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.