Přeposlat Samsung ProXpress M4583FX: Profesionál (skoro) každým coulem

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung ProXpress M4583FX: Profesionál (skoro) každým coulem

23.09.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud hledáte extrémně dobře vybavenou a velmi schopnou multifunkční tiskárnu, která zvládne i ten nejnáročnější provoz, Samsung ProXpress M4583FX je jedna z nejlepších možností. Je to sice vcelku drahý kousek, ale za své peníze dostanete opravdového profesionála s rozsáhlými schopnostmi.

Samsung ProXpress M4583FX: Profesionál (skoro) každým coulem

Jedná se o multifunkční laserovou monochromatickou tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a je vybavena také jednotkou faxu, což v této kategorii nesmí pochopitelně chybět. Tento model zvládne fungovat jako samostatná kopírka a fax a na první pohled zaujme hlavně impozantními rozměry. Šasi tiskárny se pyšní velikostí čítající 833.1 x 817.8 x 576.5 mm, takže je to opravdu pořádný kus hardwaru a bude nezbytně nutné vymezit jí samostatný stůl nebo nějakou lavici. Vysoká hmotnost blížící se 32 kg vyústí v to, že manipulace je pro jednoho člověka extrémně obtížná a pro přenášení bude nutné najít si nějakého pomocníka. Vraťme se ale od fyzických vlastností k tomu, co tato tiskárna zvládne. Málo toho není a po stránce mobilního a online tisku si není vůbec na co stěžovat, přičemž tiskárna podporuje Google Cloud Print, Apple AirPrint a Samsung Mobile Print. Další skvělou vlastností tohoto modelu je ovládací panel, který je zastoupený barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 10.1 palce. Rozhraní je postaveno na Androidu, takže pokud jste s tímto operačním systémem seznámeni, budete jako doma. Prostřednictvím displeje se ovládá všechno, jednotlivé ovládací prvky jsou intuitivní a všechno zvládnete během chvilky a bez jakékoliv nutnosti nahlédnout do manuálu.

Samsung ProXpress M4583FX: Profesionál (skoro) každým coulem

Ovládací panel vypadá tak trochu jako tablet připevněný na konstrukci tiskárny a díky velké úhlopříčce je všechno přehledné. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 650 listů papíru (550 listů pojme hlavní zásobník a zbývajících 100 listů pojme multifunkční zásobník), nicméně kapacita to není konečná a za příplatek si lze dopřát kapacitu až 2300 listů papíru. To bude stačit i velmi vytíženým kancelářím, což ostatně platí i pro maximální měsíční výtěžnost čítající až 200 000 výtisků. Ve výbavě neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a co se týče konektivní výbavy, tak ta nabízí USB port a rozhraní Ethernet. Vestavěný WiFi přijímač v základní výbavě bohužel schází, a pokud ho budete chtít, budete si ho muset dokoupit za příplatek. Uvedení tiskárny do provozu není nijak extra obtížné a nejvíc práce vám pravděpodobně dá nalezení vhodného místa. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných systémů a kromě různých druhů Windows (XP, Vista, 8/8.1, 2008 Server a 2012 Server) si poradí také se systémem Mac OS X (10.5 - 10.9), Linuxem a jeho různými deriváty a distribucemi. Nyní se přesuneme k rychlosti tisku, která nás příliš nezaujala a jedná se o jednu z bolístek tohoto Samsungu.

Samsung ProXpress M4583FX: Profesionál (skoro) každým coulem

Podle výrobce se může nejvyšší rychlost tisku vyšplhat až na 47 stránek za minutu (ppm), ale tohoto výsledku se dočkáte pouze při základním tisku textu bez jakýchkoliv úprav. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a smíšeného obsahu se rychlost pohybovala okolo 7.2 ppm, což není žádný zázrak a v této kategorii není problém najít rychlejší model. Například podstatně levnější Dell B3465dnf zvládne v kombinaci tisknout rychlostí až 15 ppm. Prvního výtisku se dočkáte již po slušných 6.5 sekundách. Celková kvalita tisku spadá do průměru s tím, že kvalita tisku textu je nejlepší a v tomto ohledu jsou výsledky lehce nadprůměrné. Při tisku textu jsme ocenili hlavně velmi dobrou ostrost, a pokud nebudete potřebovat tisknout v nezvykle malém fontu, žádné problémy určitě nezaznamenáte. Výsledky se bez problémů hodí pro jakoukoliv publikaci vně i mimo firmu. Kvalita tisku grafiky je už bohužel trochu horší a tiskárna má občas mírné problémy s tenkými linkami. Větší oblasti s podobnými tóny také nejsou úplně ideální a občas jdou rozdíly mezi jednotlivými odstíny poznat jen velmi obtížně. Kvalita tisku fotografií je v normě a v ničem se neliší od podobně zaměřených konkurentů, takže výsledky jsou určené jen pro velmi nenáročné použití.

Samsung ProXpress M4583FX: Profesionál (skoro) každým coulem

Samsung ProXpress M4583FX je laserová multifunkční tiskárna určená pro ty nejnáročnější uživatele a nejvytíženější kanceláře, kde hraje hlavní roli vysoká výtěžnost, rozsáhlé funkce a vysoká kapacita. V těchto ohledech Samsung opravdu vyčnívá a pochválit musíme také pohodlné ovládání prostřednictvím velkého barevného displeje. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to nižší rychlost tisku a horší kvalita tisku grafiky, což je vzhledem k zaměření primárně na kancelář určitě škoda. Na oficiálních stránkách výrobce začíná cena tohoto modelu na částce 1800 dolarů, což je v přepočtu zhruba 43 340 Kč bez DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung ProXpress M4583FX: Profesionál (skoro) každým coulem


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.