Přeposlat Dell Multifunction Printer - E514dw: Multifunkce 3v1 do kanceláře i domácnosti

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell Multifunction Printer - E514dw: Multifunkce 3v1 do kanceláře i domácnosti

16.09.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na multifunkční tiskárnu od společnosti Dell, a to na model s označením E514dw. Tato tiskárna se pyšní vcelku slušnými funkcemi, avšak ani jí se nevyhnulo několik nedostatků a ne úplně dobře vyřešených vlastností.

Dell Multifunction Printer - E514dw: Multifunkce 3v1 do kanceláře i domácnosti

Jedná se o monochromatickou laserovou multifunkční tiskárnu typu 3v1, takže nabídne tisk, kopírku a klasický skener. Jednotka faxu ve výbavě schází, takže je to model určený spíše do domácnosti a v kancelářských podmínkách po této tiskárně sáhnou pravděpodobně pouze méně vytížené a náročné skupiny. Fax se do kanceláří prostě hodí vždycky. Kromě klasického tisku a ostatních vlastností zvládá tento model pochopitelně také mobilní tisk, a to dokonce velmi dobře. K mobilnímu tisku lze využít přístupový bod na sítí nebo rozhraní WiFi Direct, které je podstatně pohodlnější a přímočařejší. Tiskárna zvládne spolupracovat se smartphony nebo tablety s operačními systémy iOS, Android a Windows Phone, takže zastoupeny jsou všechny tři hlavní platformy a na své si tak přijdou prakticky všichni. Kromě tisku zvládá tiskárna spolupracovat s těmito přístroji také v oblasti skenování a možnost naskenovat si nějaký dokument přímo do vlastního telefonu nebo tabletu úplně k zahození není a v kancelářském světě se jedná o vcelku užitečnou vlastnost.

Dell Multifunction Printer - E514dw: Multifunkce 3v1 do kanceláře i domácnosti

Další kladnou vlastností je podpora tisku z online datového úložiště (cloudu) a není problém tisknout nebo skenovat přímo prostřednictvím webových stránek (například Dropbox, Evernote a Box). K tisku z cloudu ale tiskárna bohužel nevyužívá ovládací panel a budete k němu potřebovat buď program na počítači, nebo aplikaci v telefonu, která vám zprostředkuje přístup. Kompletní rozměry šasi čítají 409 x 398.5 x 316.5 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 14.8 kg i s náplněmi, což není nijak moc a manipulace je tak vcelku jednoduchá. Ani velikost není žádnou překážkou a nalezení vhodného místa na stole je tak otázkou chvilky. O ovládání a nastavení tiskárny se stará jednoduchý ovládací panel skládající se z dvouřádkového LCD displeje a několika funkčních tlačítek. Rozvržení všech ovládacích prvků je vcelku logické, intuitivní a s obsluhováním tak nejsou žádné velké problémy. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, což určitě chválíme a tato kapacita by měla být dostatečná i pro náročnější uživatele.

Dell Multifunction Printer - E514dw: Multifunkce 3v1 do kanceláře i domácnosti

Nesmí chybět ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a maximální měsíční výtěžnost čítá 10000 výtisků (doporučená je 300 až 1000 výtisků). V konektivní výbavě pak nechybí nic podstatného a dostanete klasický USB port, rozhraní Ethernet a vestavěný WiFi přijímač. Uvedení do provozu je velmi jednoduché a stačí pro tiskárnu najít vhodné místo, zapojit kabeláž, nastavit ji a můžete se pustit do práce. Pochvalu si zaslouží také rozsáhlá podpora operačních systémů a kromě klasických Windows (Vista, 7, 8/8.1, Server 2003, 2008 a Server 2012) si na své přijdou jak uživatelé jablečného systému Mac OS X (10.7x, 10.8.x, 10.9.x a 10.10x), tak Linuxu a jeho derivátů (RedHat, SUSE, Ubuntu). Dell u této tiskárny uvádí nejvyšší rychlost tisku čítající 27 stránek za minutu (ppm), nicméně tohoto výsledku se dočkáte pouze při základním tisku bez jakýchkoliv nebo jen s minimálními úpravami. Při kombinovaném tisku se rychlost pohybovala okolo 8.7 ppm, což není žádný zázrak a většina, i levnějších, konkurentů je v této oblasti lepší.

Dell Multifunction Printer - E514dw: Multifunkce 3v1 do kanceláře i domácnosti

Jen pro srovnání, konkurenční tiskárna MF216n od Canonu zvládá kombinovaný tisk rychlostí 12.3 ppm. Trochu nás zklamala také kvalita tisku, a to hlavně kvalita tisku textu, která by měla být u monochromatické laserové tiskárny alfou a omegou. Mezi laserovými tiskárnami patří tento model v oblasti kvality tisku textu spíše na spodní příčky a například při použití malého fontu jde kvalita dole rychleji, než by bylo zdrávo. Výsledky jsou sice pořád dobře použitelné pro většinu běžných i náročnějších úkonů, ale žádný zázrak to není. Kvalita tisku grafiky a fotografií je pak pro tuto třídu naprosto typická a co se týče grafiky, tak výsledky jsou bez obav použitelné pro vnitrofiremní dokumenty, avšak pro prezentaci, která by měla jit ven k potencionálnímu zákazníkovi, to úplně ideální není. Tisk fotografií je pak pouze okrajová vlastnost a v tomto ohledu žádné zázraky ani čekat nešly, přičemž k občasnému tisku fotografií z webu se výsledky docela hodí.

Dell Multifunction Printer - E514dw: Multifunkce 3v1 do kanceláře i domácnosti

Dell Multifunction Printer - E514dw je solidní multifunkční tiskárna pro použití v domácnosti nebo méně vytížené kanceláři, která nabídne solidní cenu, dobré vlastnosti a rozsáhlou konektivní výbavu. Potěší také jednoduchý ovládací panel, slušná měsíční výtěžnost a zásobník na 250 listů papíru. Co se týče nedostatků, tak určitě bychom uvítali i jednotku faxu, která by se do kanceláře hodila, rychlejší tisk a jeho lepší kvalitu po všech stránkách.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell Multifunction Printer - E514dw: Multifunkce 3v1 do kanceláře i domácnosti


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.