HP


Přeposlat HP Color LaserJet Enterprise M553dn: Neúnavný dříč pro náročné

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Color LaserJet Enterprise M553dn: Neúnavný dříč pro náročné

09.09.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Jednoúčelové tiskárny mají na trhu samozřejmě pořád své místo a tyto modely mají využití hlavně ve vytížených kancelářích. Dnes se trochu podrobněji podíváme na model Color LaserJet Enterprise M553dn od společnosti HP, který boduje hned na několika frontách.

HP Color LaserJet Enterprise M553dn: Neúnavný dříč pro náročné

HP Color LaserJet Enterprise M553dn je ve své kategorii velmi zajímavý a atraktivní model kombinující rychlý tisk a vysokou kvalitu, což je v každé kanceláři vítané. Jedná se o klasickou jednoúčelovou barevnou laserovou tiskárnu a tento model spadá na vrchol své kategorie. Hned na první pohled zaujme tato tiskárna svým robustním tělem, které měří 480 x 457.2 x 398.8 mm a hmotností pohybující se okolo 27.5 kg. Bude tedy nezbytně nutné, abyste tiskárně uvolnili samostatný stůl, protože mít takového cvalíka na pracovním stole je prakticky nemožné a samozřejmě hodně nepraktické. Při manipulaci pak bude lepší, když vám někdo pomůže, protože tiskárna je až příliš těžká na to, aby ji někdo tahal sám. Po stránce designu se jedná o příjemně jednoduchý model a jednoduchost se přenesla také do ovládacího panelu uloženého v pravém horním růžku těla tiskárny. Ten se skládá z vyklopeného barevného LCD displeje se čtyřmi řádky, který je doplněný alfanumerickou klávesnicí a několika funkčními tlačítky. S ovládáním nejsou žádné problémy, nastavení je také jednoduché a jedinou výtku máme směrem k tomu, že displej není dotykový. S dotykovým displejem by bylo ovládání ještě o kousek příjemnější a intuitivnější.

HP Color LaserJet Enterprise M553dn: Neúnavný dříč pro náročné

Kromě klasického tisku zvládá tato tiskárna také dnes tolik populární mobilní tisk, který probíhá prostřednictvím přístupového bodu na síti a HP Color LaserJet Enterprise M553dn podporuje Apple AirPrint, HP ePrint a disponuje Mopria certifikací. Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník na 650 listů, který je rozdělený mezi dva zásobníky (550 + 100 listů), nicméně kapacita to není konečná a jde samozřejmě dál rozšířit. Ke standardnímu zásobníku jdou dokoupit ještě tři další, každý na 550 listů papíru a celková kapacita tam může být až 2300 listů papíru. To by mělo bez větších problémů stačit i opravdu vytíženým kancelářím a to samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 80 000 výtisků. Konektivní výbava zahrnuje klasický USB port, port Ethernet a WiFi přijímač v podobě USB donglu bude později dostupný jako volitelné příslušenství. Ve výbavě pak pochopitelně neschází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, bez kterého si moderní kancelářskou tiskárnu už ani neumíme představit. Uvedení tiskárna do provozu není nijak zvlášť složité, a co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje snad úplně všechny. Od klasických Windows (Vista, 7, 8/8.1, 10) v 32 i 64 bit verzích, přes Mac OS X (od 10.7 Lion) až po Linux a jeho distribuce (SUSE, Mint, Boss, Ubuntu) a UNIX.

HP Color LaserJet Enterprise M553dn: Neúnavný dříč pro náročné

Výrobce u tohoto modelu uvádí maximální rychlost tisku 40 stránek za minutu (ppm), ale tohoto výsledku se samozřejmě dočkáte pouze při základní tisku bez úprav a formátování a při kombinovaném tisku jsou výkony podstatně pomalejší. Při kombinovaném tisku (text, grafika a text/grafika) a použití metodiky QualityLogic zvládala tato tiskárna operovat rychlostí 12.2 ppm, což je ale pořád výborný výsledek stavící ji na špičku své kategorie. Po stránce rychlosti je na tom tento model víceméně stejně, jako jeho podstatně dražší verze M553x. Co se týče kvality tisku, tak v tomto ohledu exceluje HP hlavně v oblasti grafiky. Ta velmi dobré podání barev, vysokou úroveň detailů a precizní ostrost. Výsledky jsou tedy bez problémů použitelné i pro pracovní prezentace z PowerPointu a můžete je bez obav ukázat i svým potencionálním pracovním partnerům. Kvalita tisku textu je lehce nadprůměrná a jednotlivá písmena jsou bez větších problémů čitelná až do vcelku malého fontu. Kvalita tisku fotografií už tak dobrá není a trochu pokulhává hlavně podání barev, nicméně není to stěžejní vlastnost tohoto modelu a kvůli barevným fotografiím si laserovou tiskárnu stejně nikdo nekupuje.

HP Color LaserJet Enterprise M553dn: Neúnavný dříč pro náročné

HP Color LaserJet Enterprise M553dn je perfektní laserová tiskárna určená do náročnějších kanceláří, která nabídne velmi dobrý poměr cena/výkon a spoustu povedených vlastností. Vypíchnout musíme jak štědrou základní výbavu (zásobník na 650 listů papíru), tak vysokou rychlost tisku a nadprůměrnou kvalitu tisku hlavně grafiky. Tisk textu je pak sice o trochu horší, ale pořád naprosto dostatečný a vlastně jediná naše výtka směřuje k tomu, že displej na ovládacím panelu není dotykový. Ten by totiž této tiskárně opravdu slušel a ovládání by bylo ještě příjemnější a pohodlnější. Cena modelu Color LaserJet Enterprise M553dn se na našem trhu pohybuje okolo 17 799 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Color LaserJet Enterprise M553dn: Neúnavný dříč pro náročné


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.