Přeposlat Epson WorkForce ET-4550 EcoTank: Drahá tiskárna, která se ale při vysokém vytížení vyplatí

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce ET-4550 EcoTank: Drahá tiskárna, která se ale při vysokém vytížení vyplatí

02.09.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Popsat nějak zjednodušeně tiskárnu Epson WorkForce ET-4550 EcoTank není vůbec jednoduché a je to tak trochu výzva. Ne jednu stranu je to klasická multifunkční tiskárna mířící na použití v domácnosti nebo méně vytížené kanceláři, ale na druhou stranu je to vzhledem k zaměření vcelku drahý model. Dokáže si tato tiskárna svou vyšší cenu nějak obhájit?

Epson WorkForce ET-4550 EcoTank: Drahá tiskárna, která se ale při vysokém vytížení vyplatí

Hned ze začátku musíme dodat, že dokáže, protože je to ideální tiskárna pro ty, kterým se nelíbí fakt, že většina výrobců prodává tiskárny za nízké ceny, ale na následném nákupu drahých náplní si ji vykompenzují. Spolu s tiskárnou totiž dostanete náplně na vytisknutí zhruba 11 000 monochromatických stránek nebo 8 500 barevných stránek, což je velmi dobré a celkové náklady na jeden výtisk jdou dramaticky dole. Ve finále tedy sice zaplatíte za samotou tiskárnu víc, než je v této třídě běžné, ale na následných náplních výrazně ušetříte (pokud tisknete opravdu hodně). Tento model nepoužívá klasické inkoustové cartridge, ale speciální nádržky na boku tiskárny, do kterých stačí doplnit inkousty z lahviček dodávaných spolu s tiskárnou. Systém je to jednoduchý, funkční a jak se ukazuje tak také úsporný, protože vytisknout takový objem dokumentů s klasickou tiskárnou vyjde podstatně dráž. Po stránce funkčnosti se jedná o klasickou multifunkční barevnou inkoustovou tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a nechybí jí ani jednotka faxu. Samozřejmostí jsou pak klasické funkce, jako samostatná kopírka a fax, možnost tisku z online datového úložiště (například Box, Dropbox, Evernote a Google Drive) a tiskárna podporuje také mobilní tisk a mobilní skenování.

Epson WorkForce ET-4550 EcoTank: Drahá tiskárna, která se ale při vysokém vytížení vyplatí

Je tedy možné tisknout z nebo skenovat do mobilních přístrojů s operačními systémy iOS, Android a Epson podporuje také smartphony a tablety Kindle Fire. Standardní výbava je docela slušná a dostanete porty USB, Ethernet a vestavěný WiFi přijímač, přičemž maximální kapacita vstupního zásobníku je 150 listů papíru. Tato kapacita už bohužel nejde dál rozšířit, nicméně pro většinu běžných uživatelů by to mělo bez problémů stačit, což platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 3000 stránek. Ve výbavě pak neschází ani automatický duplexer, který je vítaný pomocník pro oboustranný tisk. Vraťme se ale ještě na chvíli k systému náplní, který je ostatně hlavní předností této tiskárny. Spolu s ní dostanete osm lahviček s barvami, přičemž od každé barvy dostanete dvě lahvičky. Obě lahvičky s černou barvou mají objem 140 ml a zbytek barev je obsažený v jedné lahvičce o objemu 70 ml a druhé lahvičce o objemu 40 ml. Na boku tiskárny se pak nachází systém nádržek a díky průhledným bokům jde velmi dobře vidět, jaký je stav náplní a která barva by potřebovala doplnit. Systém je to docela jednoduchý a při doplňování stačí postupovat podle návodu, nicméně použití rukavic není vůbec od věci, protože se může stát, že se vám dostane inkoust na ruce.

Epson WorkForce ET-4550 EcoTank: Drahá tiskárna, která se ale při vysokém vytížení vyplatí

Při této činnosti tak bude záležet vyloženě na vaší šikovnosti. Ovládání tiskárny probíhá prostřednictvím rozměrného ovládacího panelu na přední straně, který se skládá z monochromatického displeje, alfanumerické klávesnice a několika funkčních tlačítek. Samotné ovládání i nastavení jsou pak docela lehké úkony, které určitě zvládnete bez větších obtíží. Nyní se přesuneme k rychlosti tisku, která je docela slušná a při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládala tato tiskárna pracovat průměrnou rychlostí 3.8 stránky za minutu (ppm). Není to sice nejrychlejší tiskárna na trhu, ale ani nejpomalejší a celkově by se dala rychlost tisku zařadit k průměru. Kvalita tisku je pak velmi dobrá a nejlepší je, podle očekávání, tisk barevných fotografií. Výsledky jsou v drtivé většině případů lepší, než co dostanete při vyvolání ve photolabu a potěší hlavně velmi dobré podání barev a vysoká míra detailů. Kvalita tisku grafiky je na tom také velmi dobře a výsledky se dají bez problémů použit i pro pracovní prezentace. Tisk textu je pak spíše průměrný, avšak pokud nebudete potřebovat tisknout vyloženě malý font, určitě budete spokojeni. Ostrost je dobrá a podání černé barvy také.

Epson WorkForce ET-4550 EcoTank: Drahá tiskárna, která se ale při vysokém vytížení vyplatí

Epson WorkForce ET-4550 EcoTank je opravdu zajímavá tiskárna, která boduje hlavně systémem doplňování náplní a velmi nízkými provozními náklady. Kvalita tisku je velmi dobrá, rychlost je více než dostačující a tiskárna nepokulhává ani ve výbavě. Druhá strana mince je ve vysoké pořizovací ceně, která je nastavena na 500 dolarů (asi 12 000 Kč bez DPH). Spolu s tiskárnou dostanete osm nádržek s inkoustem, takže ihned po koupi budete schopní potisknout vskutku kvanta papíru a při vysokém vytížení budete opravdu schopní ušetřit na náplních. Před koupí tiskárny ale bude nutné si všechno pořádně spočítat, protože v případě nižšího vytížení se tento model zrovna dvakrát nevyplatí.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce ET-4550 EcoTank: Drahá tiskárna, která se ale při vysokém vytížení vyplatí


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.