Přeposlat Dell Smart Printer - S2810dn: Klasická jednoúčelová tiskárna s vyváženými vlastnostmi

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell Smart Printer - S2810dn: Klasická jednoúčelová tiskárna s vyváženými vlastnostmi

26.08.2015 | Ondřej Koníček | Komentářů: 0 |

Tiskárna od společnosti Dell s označením S2810dn nabízí ideální mix vlastností jako stvořený pro použití v domácnosti i v méně vytížené kanceláři. Pojďme se tedy podívat, co tento model konkrétně nabízí a v čem vyniká.

Dell Smart Printer - S2810dn: Klasická jednoúčelová tiskárna s vyváženými vlastnostmi

Jedná se o klasickou, jednoúčelovou, monochromatickou laserovou tiskárnu, takže pokud potřebujete i kopírku nebo skener, tento model pro vás určitě nebude. Nezůstalo ale pouze u tradičního tisku z počítače a Dell S2810dn zvládá samozřejmě i mobilní tisk, bez kterého by to v dnešní době už nešlo. Pokud tiskárnu připojíte k síti, můžete k ní pomocí vytvořeného přístupového bodu připojit smartphone nebo tablet s operačními systémy iOS, Android nebo Windows Phone, takže Dell podporuje všechny tři hlavní mobilní operační systémy, což je dobře. To ale není všechno a tiskárna podporuje také tisk z online datového úložiště (například Dropbox, Evernote a Box) a ke zprovoznění této vlastnosti budete potřebovat aplikaci v telefonu nebo program nainstalovaný v počítači. Většina tiskáren zvládá tisknout z datových úložišť bez aplikací třetích stran přímo z ovládacího panelu, avšak toto řešení má také své výhody. Tiskárnu můžete k počítači připojit pouze pomocí klasického USB kabelu a právě díky programu v počítači, který se o tisk z cloudu postará, ji nebudete nuceni připojovat přes Ethernet s přímým přístupem do sítě. Rozměry těla tohoto modelu jsou 436.9 x 408.9 x 274.3 mm, takže je možná trochu větší pro usazení na klasický pracovní stůl, ale pořád vcelku kompaktní pro bezproblémové nalezení místa kdekoliv v kanceláři nebo domácnosti.

Dell Smart Printer - S2810dn: Klasická jednoúčelová tiskárna s vyváženými vlastnostmi

Hmotnost se zastavila na hodnotě 12.3 kg a pro většinu lidí tak bude manipulace a usazení na místo jednouché. Ovládání probíhá pomocí komplexního ovládacího panelu skládajícího se ze čtyřřádkového monochromatického LCD displeje, numerické klávesnice, funkčních tlačítek a informačních LEDek. Všechny prvky jsou rozloženy intuitivně a s nastavením a ovládáním tak nejsou žádné zásadní problémy. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, víceúčelový zásobník na 100 listů papíru a celková kapacita této tiskárny tak čítá 350 listů papíru. Ta už dál nejde nijak rozšířit, což je sice škoda, ale tato kapacita by měla stačit i náročnějším uživatelům. Maximální měsíční výtěžnost byla stanovena na 40000 výtisků a ve standardní výbavě neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Co ale ve standardní výbavě schází, je vestavěný WiFi přijímač, který je k dispozici pouze za příplatek. Dostanete tak jenom USB port a rozhraní Ethernet, a pokud se budete chtít připojit bezdrátově, bude si muset dokoupit externí adaptér. Uvedení tiskárny do provozu není nijak obtížný úkon a stačí najít vhodné místo, zapojit kabeláž, všechno nastavit a můžete se pustit do práce.

Dell Smart Printer - S2810dn: Klasická jednoúčelová tiskárna s vyváženými vlastnostmi

Tiskárna podporuje všemožné operační systémy včetně Mac OS a různých distribucí Linuxu (Ubuntu, Red Hat, SUSE), takže na své si přijdou opravdu všichni. Podpora Windows čítá prakticky všechny dnes používané verze počínaje Windows Vista. Dell u tohoto modelu uvádí nejvyšší rychlost tisku 35 stránek za minutu (ppm), ale tohoto výsledku se dočkáte možná tak při tisku s minimálními nebo žádnými úpravami. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládla tiskárna pracovat rychlostí okolo 11.8 ppm při oboustranném a 13.4 ppm při jednostranném tisku. To jsou ale pořád velmi dobré výsledky patřící v této kategorii k tomu nejlepšímu a pro srovnání, konkurenční Brother HL-5450DN tiskne průměrnou rychlostí 10.8 ppm (při tisku na jednu stránku). Nezůstalo ale jenom u rychlosti a výsledky jsou také příkladně kvalitní, což platí hlavně pro text. Písmena jsou dobře čitelná i při použití malého fontu, ostrost je výborná a výtisky lze bez obav použít i k náročnější publikaci. Tisk grafiky je na tom podobně, tiskárna nemá problémy ani s tenkými linkami a určitě se nebudete muset bát vytisknout pracovní prezentaci například pro potencionálního obchodního partnera. Kvalita tisku fotografií je v normě této kategorie a pro obyčejný tisk z webu to stačí.

Dell Smart Printer - S2810dn: Klasická jednoúčelová tiskárna s vyváženými vlastnostmi

Dell Smart Printer - S2810dn je velmi dobře vyvážená laserová tiskárna, která se hodí jak do vytížené domácnosti, tak to středně nebo méně vytížené kanceláře. Nabídne kvalitní a rychlý tisk, automatický duplexer, relativně rozumnou cenu a podporu mobilního a online tisku z cloudu. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to absence vestavěného WiFi přijímač (je k dispozici pouze za příplatek) a nemožnost rozšířit jeho kapacitu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell Smart Printer - S2810dn: Klasická jednoúčelová tiskárna s vyváženými vlastnostmi


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.