HP


Přeposlat HP LaserJet Enterprise M605x: Tiskárna jako stvořená pro tisk ve velkých objemech

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Enterprise M605x: Tiskárna jako stvořená pro tisk ve velkých objemech

19.08.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna HP LaserJet Enterprise M605x, na kterou se dnes podíváme trochu podrobněji, je ideální přístroj do rušné kanceláře nebo vytížené pracovní skupiny. Tento model nabídne rychlý tisk, dobrou výbavu a je skvěle uzpůsobený k pořádnému vytížení.

HP LaserJet Enterprise M605x: Tiskárna jako stvořená pro tisk ve velkých objemech

Jedná se o monochromatickou laserovou jednoúčelovou tiskárnu, takže tisk je zde na prvním místě a podřízeno mu bylo víceméně vše. Tento model se hodí opravdu pouze do velmi vytížených kanceláří, kde se tiskne v ohromných objemech, protože do menších pracovních skupin je zbytečně drahý a je dost možné, že by ani nebylo možné využít zde jeho potenciál naplno. Hned na první pohled tato tiskárna zaujme robustním tělem, které měří značných 537 x 521 x 425 mm a větší rozměry se pochopitelně promítnou hlavně při hledání vhodného místa v kanceláři. Tiskárna potřebuje samostatný stůl nebo lavici, protože mít takového obříka na svém pracovním stole by určitě nikdo nechtěl. Hmotnost čítající 32.5 kg také není nejnižší a pro manipulaci tak bude potřeba sehnat alespoň dvě osoby. Na horní straně těla tiskárny sedí 4.3 palcový dotykový barevný displej sloužící k ovládání a nastavení všeho a hned vedle něj si lze všimnout znáčku technologie NFC. Ano, tato tiskárna je vybavena čipem NFC, takže podporuje mobilní tisk a díky této technologii je tisknutí ze smartphonu nebo tabletu vskutku jednoduché. S přístrojem vybaveným NFC čipem se stačí dotknout v označené oblasti a je hotovo, dokument letí do tiskárny.

HP LaserJet Enterprise M605x: Tiskárna jako stvořená pro tisk ve velkých objemech

Pokud nemáte přístroj s NFC, lze tisknout pomocí technologie HP Wireless Direct, což je ekvivalent ke klasickému WiFi Direct. Jedna z nejsilnějších zbraní tohoto modelu je výborná práce s papírem. V základu dostanete kapacitu 1100 listů papíru rozdělenou mezi tři zásobníky (500 + 500 + 100), nicméně to není konec a kapacitu lze dále rozšířit. Celková kapacita zásobníků tohoto modelu může být až 3600 listů papíru, což stačí i do opravdu hodně vytížené kanceláře a to ostatně platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 225 000 výtisků. Další výbava zahrnuje automatický duplexer, což pochopitelně u takto zaměřené tiskárny chybět nesmí a konektivní výbava pak nepostrádá nic důležitého. O připojení k počítači se postará klasický USB port a výrobce neopomněl ani port Ethernet a vestavěný WiFi přijímač. Uvedení tiskárny do provozu je klasické, není nijak extra náročné a s tímto úkonem by neměly být žádné závažnější problémy. Největší vrásky na čele vám bude pravděpodobně dělat nalezení vhodného místa v kanceláři nebo někde v okolních místnostech, a to kvůli již zmíněným velkým rozměrům. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje všechny Windows od verze Vista (7, 8, 8.1 a 10), a to v 32 i 64 bitových edicích.

HP LaserJet Enterprise M605x: Tiskárna jako stvořená pro tisk ve velkých objemech

Na své si přijdou také uživatelé operačního systému Mac OS X od Applu (od verze 10.7 Lion) a ochuzeni nebudou ani vyznavači Linuxu a jeho různých derivátů (MINT, Ubuntu, Debian). Rychlost tisku je jednou z hlavních zbraní této tiskárny a výrobce uvádí tisk o maximální rychlosti 58 stránek za minutu (ppm). To ale samozřejmě platí pouze pro základní tisk bez úprav a při kombinovaném tisku jsou pak výsledky sice horší, ale pořád patřící k nadprůměru. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a různých prezentací zvládal tento model pracovat rychlostí zhruba 14.8 ppm, což bude bez větších obtíží stačit i náročnějším zákazníkům. Kvalita tisku spadá celkově do lehčího nadprůměru, avšak výsledky v oblasti textu patří v této kategorii spíše do průměru, možná i trochu pod. Na druhou stranu, pokud nebudete potřebovat tisknout v titěrně malém fontu, budou výsledky dostatečné a podstatně lepší než to, co byste dostali od jakékoliv inkoustové tiskárny. Kvalita tisku grafiky už je pak lepší a výsledky se hodí i pro náročnější publikace a prezentace. Výsledky v oblasti fotografií pak patří k průměru, avšak nejedná se o stěžejní vlastnost a v této kategorii se nad tím určitě nikdo pozastavovat nebude.

HP LaserJet Enterprise M605x: Tiskárna jako stvořená pro tisk ve velkých objemech

HP LaserJet Enterprise M605x je velmi kvalitní tiskárna pro vytížené kanceláře a velké pracovní skupiny, kterým jde hlavně o tisk v co největších objemech. V tomto ohledu tento model vskutku vyniká na jedničku a kapacita čítající až 3600 listů papíru je více než štědrá. Pochválit musíme také dobrou výbavu v čele s NFC čipem, vcelku rychlý tisk a v celkovém součtu i dobrou kvalitu. V oblasti tisku textu jsou výsledky sice trochu horší, ale pořád mnohem lepší, než u konkurenčních inkoustových modelů. HP není z levného kraje a za tuto tiskárnu si řekne o zhruba 33 000 Kč s DPH, což opravdu není málo a většina konkurentů má cenu nastavenou trochu níž.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Enterprise M605x: Tiskárna jako stvořená pro tisk ve velkých objemech


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.