Přeposlat Dell Printer - E310dw: Klasická laserová tiskárna s dobrou výbavou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell Printer - E310dw: Klasická laserová tiskárna s dobrou výbavou

05.08.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Minule jsme si představili multifunkční LED tiskárnu od společnosti Dell, a dnes se trochu podrobněji podíváme na její levnější sestru v podobě single tiskárny s označením E310dw. Jedná se o monochromatický a vcelku dostupný model určený hlavně do domácnosti nebo méně vytížené kanceláře.

Dell Printer - E310dw: Klasická laserová tiskárna s dobrou výbavou

Jednou z hlavních předností této tiskárny jsou také kompaktní rozměry, nicméně v první řadě si proklepneme její funkčnost a vlastnosti. Je to klasická, jednoúčelová tiskárna, avšak nezůstalo pouze u standardního tisku z počítače a tento model si dobře rozumí také s mobilním tiskem (bez kterého to dnes ostatně ani nejde). Tiskárna podporuje mobilní tisk z přístrojů s operačními systémy iOS, Android a Windows Phone, takže všechny hlavní platformy jsou zastoupeny a samotný tisk probíhá pomocí přístupového bodu na síti nebo prostřednictvím technologie WiFi Direct. Druhá jmenovaná technologie je jednodušší a pohodlnější a v oblasti mobilního tisku tedy není tomuto modelu moc co vytýkat. Mobilní tisk ale není všechno, co tato tiskárna zvládá a její uživatelé nebudou ochuzeni ani o tisk z online datového úložiště, neboli cloudu. Tiskárna podporuje většinu běžně používaných a rozšířených služeb, nicméně stejně jako u modelu E525w, ani zde není možné tisknout z cloudu přímo prostřednictvím ovládacího panelu. Z tiskárny se nedostanete přímo na webovou stránku konkrétní služby a k tisku tak budete muset použít aplikaci v počítači nebo mobilním telefonu, což je trochu krkolomné a tak nějak přes ruku.

Dell Printer - E310dw: Klasická laserová tiskárna s dobrou výbavou

Jak jsme se již zmínili, jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu jsou kompaktní rozměry a ty čítají 360.6 x 355.6 x 185.4 mm, takže nalezení vhodného místa není problém a tiskárnu můžete mít v pohodě i na menším pracovním stole, kde moc místa nezabere. Hmotnost pohybující se okolo 8.7 kg pak zaručí jednoduchou a pohodlnou manipulaci i pro jednoho člověka. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, což pro použití v domácnosti bez větších problémů stačí a to samé se dá prohlásit také o maximální měsíční výtěžnosti čítající 10 000 výtisků. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk nechybí a co se týče konektivní výbavy, tak ta zahrnuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač a neschází ani port Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu je standardní a nikterak náročný úkon, který vyžaduje nalezení vhodného místa na stole, zapojení kabeláže, naplnění zásobníku a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Tiskárna se ovládá pomocí jednoduchého ovládacího panelu obsahujícího jednořádkový monochromatický displej a několik klasických funkčních tlačítek. S ovládáním tedy nejsou vůbec žádné problémy a všechny prvky jsou seřazeny logicky a intuitivně.

Dell Printer - E310dw: Klasická laserová tiskárna s dobrou výbavou

Co se týče rychlosti tisku, tak výrobce uvádí maximální rychlost 26 stránek za minutu (ppm) pro jednostranný a 13 ppm pro oboustranný tisk, nicméně těchto čísel se dočkáte pouze při základním tisku s žádnými nebo minimálními úpravami. Při kombinovaném tisku pracovala tiskárna průměrnou rychlostí 9.2 ppm, což ale není vůbec špatné a v této kategorii tiskáren spadá výše zmíněná rychlost do lehčího nadprůměru. Jen pro srovnání, jeden z hlavních konkurentů tohoto modelu, tiskárna Brother HL-L2300D, je na tom s rychlostí 9.3 ppm prakticky úplně stejně. Nyní se přesuneme ke kvalitě tisku a začneme trochu netypicky grafikou a fotografiemi. Grafiku zvládá tiskárna docela obstojně, nemá problémy ani s tenkými linkami a výsledky se dají bez problémů použít i pro náročnější účely. Kvalita tisku fotografií není žádný zázrak, nicméně se jedná víceméně o vedlejší vlastnost, která není nijak moc důležitá. Daleko důležitější je kvalit tisku textu a ta bohužel také trochu zaostává. Při použití menšího fontu klesá čitelnost jednotlivých písmen velmi rychle a ostrost také není dokonalá. Na druhou stranu, výsledky se dají použít i pro pracovní účely a jsou lepší, než u jakékoliv inkoustové tiskárny.

Dell Printer - E310dw: Klasická laserová tiskárna s dobrou výbavou

Dell E310dw je povedená laserová tiskárna pro méně náročné uživatele, kteří hledají hlavně kompaktní, jednoduchý a dobře vybavený model. Potěší také podpora mobilního tisku, tisku z cloudu a slušná kapacita vstupního zásobníku. Rychlost tisku je lehce nadprůměrná, a pokud bychom měli této tiskárně něco vytknout, byl by to (proti laserové konkurenci) trochu horší tisk textu. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 4 300 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell Printer - E310dw: Klasická laserová tiskárna s dobrou výbavou


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.