Přeposlat Dell Color Multifunction Printer - E525w: Slušná LED tiskárna střední třídy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell Color Multifunction Printer - E525w: Slušná LED tiskárna střední třídy

29.07.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Barevná LED tiskárna Dell Color Multifunction Printer - E525w spadá ve své třídě mezi ty nejlevnější modely, což z ní dělá ideálního kandidáta pro domácí nebo pracovní tiskárnu do menší kanceláře. Pojďme se tedy povídat, co všechno tento model nabízí a s čím přichází.

Dell Color Multifunction Printer - E525w: Slušná LED tiskárna střední třídy

LED tiskárny jsou velmi podobné svým laserovým příbuzným a jediný rozdíl je v tom, že zatímco laserové tiskárny používají pro tisk laser, LED tiskárny staví na LEDkách. Technologie tisku jako taková je ale víceméně identická, a proto jsou ve většině obchodů LED tiskárny zalistovány mezi klasickými laserovými modely. Tiskárna E525w od společnosti Dell spadá do kategorie multifunkčních a zvládne jak tisknout, tak kopírovat, skenovat a v její výbavě neschází ani jednotka faxu, takže se jedná o vhodný přístroj i do méně vytížené kanceláře. Tím ale výčet schopností pochopitelně nekončí a kromě možnosti používat tento model jako samostatnou kopírku nebo fax nechybí ani podpora USB flash disku, ze kterého zvládne tiskárna tisknout nebo do něj skenovat. Další kapitolou je mobilní tisk, který probíhá buď prostřednictvím přístupového bodu na síti, nebo pomocí technologie WiFi Direct, což je mnohem pohodlnější a jednodušší. Pomocí tohoto rozhraní můžete propojit smartphone nebo tablet přímo s tiskárnou a následný tisk je pak už velmi jednoduchý (tiskárna podporuje operační systémy iOS, Android a Windows Phone). Nechybí ani podpora tisku z online datového úložiště (cloudu), nicméně přístup k této schopnosti je trochu komplikovanější.

Dell Color Multifunction Printer - E525w: Slušná LED tiskárna střední třídy

U většiny tiskáren je možné tisknout přímo prostřednictvím ovládacího panelu, ale u tohoto modelu to tak není. Tisk z cloudu musíte zprovoznit prostřednictvím programu v počítači, nebo si stáhnout aplikaci do smartphonu a poté s její pomocí zadat příkaz k tisku. To je trochu krkolomné řešení a klasický tisk prostřednictvím ovládacího panelu je určitě pohodlnější. Když už jsme u toho ovládacího panelu, tak ten se skládá z barevného displeje obklopeného funkčními tlačítky, jejichž rozvržení je vcelku intuitivní a používání ovládacího panelu je tak příjemné.  V základní výbavě této tiskárny dostanete vstupní zásobník na 150 listů papíru, což je pro použití ve vytížení kanceláři nedostatečné, ale pro méně vytížené skupiny je to dostatečná kapacita. Dalším nepříjemným limitem je absence automatického duplexeru pro oboustranný tisk, kvůli které je tato tiskárna opět odsouzena spíše pro méně vytížené kanceláře nebo domácnosti. Konektivní výbava je pak už velmi dobrá a obsahuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač a nechybí ani port Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý a nikterak komplikovaný úkon, který vám zabere pouze pár okamžiků a po nalezení vhodného místa, zapojení veškeré kabeláže a základním nastavení se můžete pustit do práce.

Dell Color Multifunction Printer - E525w: Slušná LED tiskárna střední třídy

Ještě jsme nezmínili rozměry, které čítají 408.9 x 398.7 x 353 mm a hmotnost pohybující se okolo 16.5 kg. Rozměry jsou veskrze příjemné a s nalezením vhodného místa by neměly být žádné problémy, avšak hmotnost je již trochu vyšší a při manipulaci bude lepší, když si k sobě přizvete někoho na pomoc. Rychlost tisku je docela solidní a výrobce uvádí, že tento model zvládne tisknout rychlostí 18 stránek za minutu (ppm) černobíle i barevně. Těchto výsledků se ale dočkáte pouze při základním tisku bez úprav a při kombinaci je pak tiskárna samozřejmě podstatně pomalejší. Při tisku textu, grafiky a prezentací se rychlost tisku pohybovala okolo 4.2 ppm, což spadá v této kategorii do průměru a na trhu najdete jak rychlejší, tak pomalejší konkurenty. Kvalita tisku je pak solidní a nejvíce vyniká tisk textu. V oblasti laserových / LED tiskáren je text sice spíše horší, ale v celkovém součtu jsou výsledky dobré a dobře použitelné i pro náročnější úkony. I špatný text z laserové tiskárny je totiž výrazně lepší, než co zvládne jakákoliv inkoustová tiskárna. Kvalita tisku grafiky je pak solidní a pro tisk PowerPoint prezentací bez větších problémů stačí. Tisk fotografií je pak pochopitelně nejhorší a výsledky spadají ve třídě laserových tiskáren do průměru.

Dell Color Multifunction Printer - E525w: Slušná LED tiskárna střední třídy

Tiskárna Dell E525w je slušný zástupce střední třídy, která potěší relativně kompaktními rozměry, dobrou funkčností a rozsáhlou výbavou. Na své si přijdou hlavně uživatelé mobilního tisku a tiskárna jim nabídne jak tisk prostřednictvím přístupového bodu na síti, tak pomocí technologie WiFi Direct. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to nízká kapacita vstupního zásobníku a chybějící automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Rychlost tisku je pak slušná a kvalita tisku textu a grafiky také.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell Color Multifunction Printer - E525w: Slušná LED tiskárna střední třídy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.