HP


Přeposlat HP Color LaserJet Pro MFP M277dw: Multifunkční tiskárna s NFC

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Color LaserJet Pro MFP M277dw: Multifunkční tiskárna s NFC

22.07.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na moderní laserovou tiskárnu od společnosti HP, a to na model s označením Color LaserJet Pro MFP M277dw. Tato tiskárna boduje hlavně kvalitním tiskem a rozsáhlou funkčností, takže se hodí i pro náročnější uživatele.

HP Color LaserJet Pro MFP M277dw: Multifunkční tiskárna s NFC

Jedná se o laserovou barevnou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, skenovat, kopírovat a je vybavena i jednotkou faxu, takže se hodí i pro použití v kancelářích nebo pracovních skupinách. Tím ale výčet schopností samozřejmě nekončí a kromě toho, že tento model zvládá fungovat jako samostatná kopírka a fax, podporuje i dnes tolik populární mobilní tisk. Ten probíhá pomocí rozhraní WiFi Direct, takže tisknout ze smartphonu nebo tabletu je velmi jednoduché a pro komunikaci můžete využít dokonce také čip NFC. Díky technologii NFC je párování s příslušným přístrojem ještě jednodušší a prostě se s ním stačí dotknout v místě, kde je to na tiskárně vyznačeno. Použít lze přístroje s operačními systémy Android a iOS a kromě toho zvládá tento model pracovat i s USB flash diskem. Po stránce funkcí si tedy není na co stěžovat a na své si přijdou i opravdu nároční uživatelé. Dalším plusem jsou docela kompaktní rozměry čítající 419.1 x 416.5 x 322.6 mm, což je na takto koncipovanou a vybavenou tiskárnu slušné a s nalezením vhodného místa by tak neměly být žádné závažnější problémy. S hmotností je to už ale trochu horší a manipulovat s tiskárnou vážící 18.5 kg není vždy jednoduché, takže bude lepší, když si přizvete někoho na pomoc.

HP Color LaserJet Pro MFP M277dw: Multifunkční tiskárna s NFC

Ovládání probíhá prostřednictvím barevného dotykového displeje, přičemž s nastavením ani ovládáním nejsou žádné větší potíže. Uživatelské rozhraní je jednoduché a všechny úkony jsou tak příjemně intuitivní. Jedna z největších výtek směřuje k základní výbavě, ve které dostanete vstupní zásobník na pouhých 150 listů papíru bez možnosti dalšího rozšíření. Pro tiskárnu určenou vyloženě do domácnosti by to bylo dostatečné, avšak tento model je koncipovaný převážně do kanceláře a zde je taková kapacita zásobníku spíše nedostatečná. Zbytek výbavy je ale nadprůměrný a dostanete automatický duplexer pro oboustranný tisk, rozhraní USB, WiFi přijímač, rozhraní WiFi Direct a nechybí ani port Ethernet. Maximální měsíční výtěžnost pak čítá 30 000 výtisků. Uvedení tiskárny do provozu není nijak extrémně obtížné a po nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a naplnění zásobníku můžete tiskárnu začít používat. Jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu je velmi rychlý tisk, který nás příjemně překvapil. Výrobce uvádí, že tento model zvládá tisknout rychlostí 19 stránek za minutu (ppm) černobíle i barevně, nicméně těchto výkonů se dočkáte pouze při základním tisku s minimálními úpravami.

HP Color LaserJet Pro MFP M277dw: Multifunkční tiskárna s NFC

Při kombinovaném tisku ale tato tiskárna zvládla pracovat rychlostí 8.4 ppm, což je více než slušný výsledek patřící v této kategorii k tomu nejlepšímu. Jeden z hlavních konkurentů v této cenové relaci, model Brother MFC-9340CDW, zvládá v kombinaci tisknout rychlostí 5.8 ppm a to už je citelně méně. Další skvělou vlastností je vysoká kvalita tisku textu. Ta patří opět na špičku a výsledky potěší hlavně velmi dobrou čitelností i při použití malého fontu a celkově nadprůměrnou ostrostí. Výsledky jsou bez problémů použitelné i pro náročné, pracovní publikace a není problém tisknout například i propagační materiály. Tisk grafiky je totiž také vysoce nadprůměrný a hlavně podání barev je příkladné. Problémy nejsou ani s tiskem velmi tenkých linek. Kvalita tisku fotografií na tom už tak dobře není a tato tiskárna tedy pokulhává tam, kde většina laserových modelů. Největší problém je s barvami, kdy tmavé oblasti na fotografiích působí ještě tmavším dojmem a celkově jsou barvy temnější, než jaké by měly být. Kvalita tak odpovídá maximálně fotografiím v lepších novinách a většina inkoustových tiskáren produkuje podstatně lepší fotografie.

HP Color LaserJet Pro MFP M277dw: Multifunkční tiskárna s NFC

HP Color LaserJet Pro MFP M277dw je povedená laserová tiskárna bodující hlavně dobrými vlastnostmi, relativně kompaktními rozměry, rychlým tiskem a perfektní kvalitou tisku a grafiky. Potěší také dobrá výbava zahrnující rozhraní NFC a příjemné uživatelské prostředí. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byl by to vstupní zásobník s výrazně omezenou kapacitou a nepříliš dobrá kvalita tisku fotografií. Cena této tiskárny se na našem trhu pohybuje okolo 9000 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Color LaserJet Pro MFP M277dw: Multifunkční tiskárna s NFC


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.