Přeposlat Canon Pixma iP110: Hvězda ve své kategorii

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma iP110: Hvězda ve své kategorii

15.07.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Canon Pixma iP110 Wireless Mobile Printer, na kterou se dnes podíváme trochu podrobněji, je nejnovějším příspěvkem firmy Canon do řady mobilních tiskáren. Tento model je dostatečně lehký, takže je jednouché ho brát všude s sebou a jedná se o skvělý doplněk k laptopu, telefonu nebo tabletu.

Canon Pixma iP110: Hvězda ve své kategorii

Canon vyrábí tyto mobilní tiskárny už nějaký ten pátek a víceméně všechny jsou stavěny okolo stejného, velmi účelného designu. Model Pixma iP110 je poslední model této řady a tato tiskárna boduje hlavně velmi kompaktními rozměry a nízkou hmotností, takže ho můžete brát všude s sebou. V brašně od notebooku moc místa nezabere a s hmotností okolo 2 kg se ani příliš nepronese. Když už jsme nakousli ty rozměry, tak velikost těla této tiskárny čítá 322 x 185 x 65 mm, což je na model schopný tisknout na papír o velikosti A4 vskutku slušné. Jedná se o následovníka modelu Pixma iP100 a proti němu je novinka nepatrně lehčí a kompaktnější, přesně tak, jak byste od nové generace čekali. Tisknout lze samozřejmě také z počítače, ale prim zde hraje mobilní tisk a ten probíhá pomocí přístupového bodu na WiFi síti nebo technologie Access Point, což je ekvivalent Canonu k rozhraní WiFi Direct. Pomocí této technologie můžete velmi jednoduše spojit tiskárnu s laptopem, tabletem a samozřejmě také smartphonem.

Canon Pixma iP110: Hvězda ve své kategorii

Tiskárna spolupracuje s přístroji s operačními systémy iOS a Android a lze tisknout také z webových služeb, ale to má jeden nedostatek. Nikde není jasně popsáno, jak tisk z cloudového úložiště nastavit, a pokud budete chtít tuto funkci používat, budete na to muset přijít sami. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 50 listů papíru, což je vzhledem k zaměření dostatečné a vstupní zásobník dál rozšířit pochopitelně nejde. Většina e-shopů prodává buď samostatnou tiskárnu, nebo balíček i s baterií, který je samozřejmě dražší. Pokud tedy budete chtít tisknout opravdu všude, budete si muset koupit balení i s baterií. Konektivní výbava je pak standardní a zahrnuje klasický USB port a vestavěný WiFi přijímač. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý a nekomplikovaný úkon, který vám zabere pouze několik málo okamžiků a jednoduché je také používání technologie Access Point. Stačí zapojit veškerou kabeláž a v případě mobilního tisku nastavit Access Point a po nastavení je hotovo a můžete začít tisknout.

Canon Pixma iP110: Hvězda ve své kategorii

Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje Windows ve všech možných verzích (od XP až po nejnovější 8.1) a ochuzeni nebudou ani uživatelé operačního systému Mac OS X od Applu. Ovladače dostanete na přiloženém CD, ale samozřejmě je najdete také na oficiálním webu výrobce. Nyní se přesuneme k rychlosti tisku, která je perfektní a v kategorii mobilních tiskáren patří tento model na úplnou špičku. Při kombinaci tisku textu, grafiky a prezentací pracovala tato tiskárna průměrnou rychlostí 2.3 stránky za minutu (ppm), což je lepší výsledek, než u většiny hlavních konkurentů. Jen pro srovnání, podobná tiskárna HP Officejet 100 Mobile Printer tiskne rychlostí okolo 1.8 ppm a podstatně dražší model, Epson WorkForce WF-100, je s průměrným výsledkem 2.2 ppm také pomalejší. Je ale trochu zvláštní, že předchozí model Pixma iP100 je o něco málo rychlejší, než tato novinka.

Canon Pixma iP110: Hvězda ve své kategorii

Velmi dobré výsledky panují také v oblasti tisku fotografie, kdy se jednoho barevného snímku o klasickém rozměru 4 x 6 palce dočkáte za 1 minutu a 33 sekund. V této kategorii tiskáren nejsou výjimkou ani 3 minuty na jednu fotografii, takže výsledek Canonu Pixma iP110 je vskutku skvělý. Dalším výrazným plusem je výborná kvalita tisku barevných fotografií, která opět nemá v této třídě mnoho konkurentů a výsledky jsou stejné nebo dokonce lepší, než co dostanete při vyvolání ve fotolabu. Vyniká hlavně dobré podání barev a vysoká míra detailů. Kvalita tisku grafiky je také solidní a tiskárna nemá problémy ani s tenkými linkami. V kategorii textu je to už o trochu horší a hlavně při použití menšího fontu se velmi rychle dostaví horší čitelnost. Pokud ale udržíte text o minimální velikosti 10 až 12 bodů, čitelnost bude bezproblémová.

Canon Pixma iP110: Hvězda ve své kategorii

Canon Pixma iP110 je povedená mobilní tiskárna, která boduje hlavně kompaktními rozměry, nízkou hmotností a nadprůměrnými výkony. V oblasti rychlosti patří tento model mezi nejlepší ve své třídě a to samé platí také pro tisk barevných fotografií. Výbava je dostatečná a díky technologii Access Point není problém ani s mobilním tiskem. Jediná nevýhoda je trochu horší čitelnost textu při použití menšího fontu. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 6 690 Kč s DPH a balíček s baterií pak vyjde na 7 990 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma iP110: Hvězda ve své kategorii


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.