Přeposlat Epson Expression Home XP-420: Kompaktní tiskárna pro méně náročné

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Expression Home XP-420: Kompaktní tiskárna pro méně náročné

08.07.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Už podle jména tiskárny Epson Expression Home XP-420 je dobře patrné, do jakého segmentu míří a kde se cítí jako ryba ve vodě. Pro použití v méně náročné domácnosti se jedná o ideální a vcelku levný model, který potěší hlavně solidní funkčností.

Epson Expression Home XP-420: Kompaktní tiskárna pro méně náročné

Jedná se o multifunkční inkoustovou barevnou tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat a také skenovat. Jednotka faxu ve výbavě schází, ale vzhledem k zaměření to samozřejmě nijak moc nevadí. I přesto je funkčnost tohoto modelu slušná a kromě třech výše uvedených vlastností zvládne tato tiskárna pracovat s paměťovými kartami a podporuje také mobilní a online tisk. Z paměťové karty umí tento model tisknout a zvládne na ni také skenovat, a co se týče mobilního tisku, tak ve výbavě neschází rozhraní WiFi Direct, takže samotný mobilní tisk je jednoduchý. Nebudete ochuzeni ani o tisk z online cloudového úložiště, takže po stránce funkčnosti nemáme této tiskárně moc co vytýkat a nabídne všechno, co byste v domácnosti mohli potřebovat. Jedna z nejlepších věcí na tomto modelu jsou příjemně kompaktní rozměry, díky kterým není s nalezením vhodného místa vůbec žádný problém a nemusíte se bát ani v případě, že máte menší pracovní stůl. Kompletní rozměry šasi tohoto modelu jsou 391.1 x 299.7 x 144.8 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 4 kg, takže manipulace je naprosto bezproblémová i pro jednoho člověka.

Epson Expression Home XP-420: Kompaktní tiskárna pro méně náročné

Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím jednoduchého ovládacího panelu na přední straně, který se skládá z 2.5 palcového barevného displeje a několika funkčních tlačítek. Rozvržení ovládacích prvků je jednoduché a na displeji si lze navíc prohlédnou fotografie před tiskem, což určitě chválíme. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 100 listů papíru, který už dále nejde rozšířit a právě v tomto ohledu je nejlíp patrné, že se jedná o tiskárnu určenou výhradně pro domácnost. Ve výbavě dále schází automatický duplexer pro oboustranný tisk, ale ten je v domácnosti také postradatelný. Konektivní výbava je standardní a zahrnuje klastický USB port, WiFi přijímač a již zmíněné rozhraní WiFi Direct. Port Ethernet byste na těle této tiskárny hledali marně a to je trošku škoda, protože ten není nikdy na škodu. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý a nekomplikovaný úkon, který vám zabere pouze několik málo okamžiků. Stačí najít vhodné místo na stole, zapojit kabeláž, naplnit zásobník papírem a po instalaci se můžete pustit do práce.

Epson Expression Home XP-420: Kompaktní tiskárna pro méně náročné

Rychlost tisku spadá do lehčího nadprůměru a při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládla tato tiskárna pracovat rychlostí 2.6 stránky za minutu (ppm). To sice není úplně špatné, ale ani to není žádný zázrak a například konkurenční Brother MFC-J470DW umí tisknout rychlostí až 4.9 ppm. Rychlost tisku fotografií je podobná a jedné barevné fotografie o klasickém rozměru 4 x 6 palce se dočkáte za 2 minuty a 13 sekund, což je slušné, ale nijak zázračné. Jedna z hlavních zbraní této tiskárny je kvalita tisku a nejvíce vyniká tisk textu. Ten spadá na špičku nejenom v kategorii domácích tiskáren, ale zvládne se postavit i mnohem dražším, profesionálnějším konkurentům. Výsledky jsou bez problémů použitelné i pro náročné úkoly, publikace a samozřejmě i pro prezentace. Kvalita tisku grafiky je už o něco málo horší, ale výsledky jsou pořád docela slušné a pro domácí použití dostatečné. Kvalita tisku barevných fotografií je pak ještě o kousek níž a výsledky jsou o něco horší, než co byste dostali při vyvolání ve fotolabu. Trošku problém je hlavně s barvami, které nejsou úplně ideální a to samé bohužel platí také pro detaily.

Epson Expression Home XP-420: Kompaktní tiskárna pro méně náročné

Epson Expression Home XP-420 je povedená domácí tiskárna, která boduje hlavně kompaktními rozměry, jednoduchou obsluhou a solidními funkcemi. Kromě klasiky nechybí podpora mobilního tisku a tiskárna umí pracovat také s cloudovým online úložištěm. Výbava je solidní a několik věcí sice chybí, ale pro domácnost dostanete všechno potřebné. Rychlost tisku je lehce nadprůměrná a největší plus tohoto modelu je kvalita tisku textu. Ta je opravdu výborná a mezi domácími tiskárnami v tomto ohledu nikoho lepšího pravděpodobně nenajdete. Kvalita tisku grafiky je už o něco horší a to samé bohužel platí také pro tisk fotografií.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson Expression Home XP-420: Kompaktní tiskárna pro méně náročné


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.