Přeposlat Epson WorkForce WF-2650: Multifunkce hlavně do domácnosti

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce WF-2650: Multifunkce hlavně do domácnosti

01.07.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

S novou tiskárnou WorkForce WF-2650 cílí Epson hlavně na domácnosti a méně nebo středně vytížené kanceláře, kde nebude vadit nižší kapacita a horší měsíční výtěžnost. Pojďme se tedy podívat, co všechno tento model zvládne.

Epson WorkForce WF-2650: Multifunkce hlavně do domácnosti

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a v její výbavě nechybí ani jednotka faxu. Mezi hlavní schopnosti tohoto modelu patří schopnost fungovat jako samostatná kopírka nebo fax a samozřejmě nechybí ani dnes tolik populární podpora mobilního tisku. Ten funguje prostřednictvím rozhraní WiFi Direct, takže je jednoduchý a nekomplikovaný a tiskárna spolupracuje s přístroji s mobilními systémy iOS a Android. Výčet schopností uzavřeme možností skenovat přímo na cloudové úložiště, ze kterého jde pak pochopitelně také tisknout. Tiskárna zvládá pracovat s většinou klasických služeb, jako jsou například Box, Dropbox, Evernote a Google Drive. Po designové stránce se jedná o vcelku obyčejnou tiskárnu a vynikne pouze komplexní ovládací panel uložený na přední straně. Ten se skládá z jednoduchého, monochromatického displeje a klasických funkčních tlačítek, takže výrobce se u tohoto modelu vyhnul moderním dotykovým displejům a podobným věcem. Nutno ale podotknout, že to vůbec ničemu nevadí.

Epson WorkForce WF-2650: Multifunkce hlavně do domácnosti

Ovládání a nastavení je jednoduché, protože všechny ovládací prvky jsou intuitivně rozvrženy a v tomto ohledu tedy nejsou vůbec žádné problémy. Kromě ovládacího panelu nás potěšily také kompaktní rozměry čítající 558.8 x 424.1 x 231.1 mm, takže nalezení vhodného místa není problém a tiskárna moc neukousne ani z menšího pracovního stolu. Hmotnost se pak pohybuje okolo 6.39 kg a  manipulace není obtížná ani pro jednoho člověka. V základní výbavě je tiskárna osazena vstupním zásobníkem na 150 listů papíru a automatickým duplexerem pro pohodlný oboustranný tisk. Kapacita 150 listů je ale konečná, protože zásobník už nejde dál rozšířit a právě z tohoto důvodu se Epson WorkForce WF-2650 hodí spíše do méně vytížené kanceláře nebo domácnosti. Spíše tomuto zaměření odpovídá také maximální měsíční výtěžnost čítající 3000 výtisků. Konektivní výbava pak zahrnuje klasický USB port a vestavěný WiFi přijímač, přičemž rozhraní Ethernet bohužel schází. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý a nikterak komplikovaný úkon, který zvládnete během chvilky a určitě s ním nebudete mít žádné problémy.

Epson WorkForce WF-2650: Multifunkce hlavně do domácnosti

Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit kabeláž a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Co se týče rychlosti tisku, tak ta se při kombinaci tisku textu, grafiky a prezentací pohybovala okolo 3.8 stránky za minutu (ppm). To je prakticky úplně stejný výsledek, jako u modelu WF-2660 a není se čemu divit, protože oba tito sourozenci sdílejí většinu techniky. V rámci této kategorii tiskáren je to rychlost spíše průměrná a na trhu není problém najít ani podstatně rychlejší modely. Hlavní konkurent v podobě tiskárny Brother MFC-J470DW zvládá tisknout rychlostí 4.9 ppm. Kvalita tisku se pak pohybuje v průměru a je pro tuto třídu levnějších modelů typická. Při tisku textu jsou výsledky vcelku slušné, jednotlivá písmena jsou ostrá, a pokud nebudete potřebovat tisknout vyloženě v malém fontu, budete určitě spokojeni. Grafika je solidní a výsledky se dají bez větších problémů použít i pro pracovní prezentace. Kvalita tisku barevných fotografií při použití doporučeného fotopapíru pak příjemně překvapí a potěší jak dobrá úroveň detailů, tak slušné podání barev. Monochromatické fotografie už tak dobré nejsou a výsledky trpí hlavně na horší podání černé.

Epson WorkForce WF-2650: Multifunkce hlavně do domácnosti

Epson WorkForce WF-2650 je lehce nadprůměrná multifunkční tiskárna, která zastane práci hlavně v domácnosti a méně vytížené kanceláři. Pro použití ve více vytížené kanceláři jí schází lepší maximální výtěžnost, větší kapacita a také port Ethernet. Rychlost tisku je solidní, avšak nijak zázračná a na trhu není problém najít podstatně rychlejší modely. Kvalita tisku je pak slušná a nejlepší je tisk grafiky, u kterého jsou výsledky nadprůměrné. Při použití doporučeného fotopapíru pak potěší i velmi dobrá kvalita tisku barevných fotografií.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce WF-2650: Multifunkce hlavně do domácnosti


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.