HP


Přeposlat HP Envy 5660: Domácí tiskárna v kompaktním balení

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Envy 5660: Domácí tiskárna v kompaktním balení

03.06.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na tiskárnu, která je zaměřena primárně na domácí používání a tomu odpovídají všechny její vlastnosti. Model Envy 5660 od společnosti HP zaujme solidní cenou a také podporou mobilního tisku, přičemž všechno tohle je zabaleno do příjemně kompaktního těla.

HP Envy 5660: Domácí tiskárna v kompaktním balení

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat a skenovat a samozřejmě zvládne také pracovat bez počítače, a to jako samostatně stojící kopírka. Jednotku faxu tento model neobsahuje, ale vzhledem k zaměření primárně na domácnost to není ani nezbytně nutná vlastnost. Po stránce funkcí není tato tiskárna nijak extrémně vyspělá, avšak zvládne tisknout z paměťové karty a nechybí jí ani podpora mobilního tisku, což je v dnešní době velmi žádaná vlastnost. O mobilní tisk se stará rozhraní WiFi Direct, takže jeho použití je velmi jednoduché a pohodlné a kromě této technologie lze tisknout také prostřednictvím přístupového bodu na síti. Kromě podpory klasických mobilních operačních systémů iOS, Android a Windows Phone je možné používat také smartphony a tablety se systémem Blackberry OS, takže na své si přijdou opravdu všichni.  Po stránce designu se jedná o povedený přístroj, kterému dominují zaoblené hrany a barevný dotykový displej s úhlopříčkou 2.65 palce. Celý ovládací panel je dotykový, jeho grafika je vcelku příjemná a s ovládáním a nastavením tak nejsou žádné závažnější problémy. Potěšily nás také příjemně kompaktní rozměry těla, které jsou 454 x 408.9 x 160 mm a hmotnost pohybující se na hranici 6.8 kg.

HP Envy 5660: Domácí tiskárna v kompaktním balení

Nalezení vhodného místa na stole tak není žádný problém a jednoduchá je také manipulace. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 125 listů papíru a další, oddělený zásobník na 15 listů fotopapíru o standardním rozměru 4x6 palce, takže zároveň je možné mít v pohotovosti oba zásobníky. Vstupní zásobník již nejde dál rozšířit, takže se budete muset spokojit s již zmíněnými 125 listy papíru a právě tohle je jeden z hlavních prvků odkazující na výhradně domácí používání. Součástí výbavy je dále automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, klasický USB port a vestavěný WiFi přijímač. Port Ethernet se ve výbavě nenachází, což je sice trochu škoda, ale opět to poukazuje na zaměření na méně náročné uživatele. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduché a po nalezení vhodného místa na stole a zapojení do sítě lze tento model používat jako samostatnou kopírku. Po zapojení do počítače pak můžete začít využívat všechny nabízené vlastnosti a samotná instalace a nastavení jsou pak velmi jednoduché a nekomplikované úkony. Co se týče rychlosti tisku, tak ta je ve všech směrech veskrze průměrná a žádné zázraky čekat ani nejdou.

HP Envy 5660: Domácí tiskárna v kompaktním balení

Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací se průměrná rychlost tisku pohybovala okolo 2.2 stránky za minutu, což je v této třídě tiskáren relativně normální, nicméně na trhu jsou samozřejmě také podstatně rychlejší modely. Jen pro srovnání, konkurenční Brother MFC-J870DW zvládne tisknout průměrnou rychlostí okolo 4.7 ppm, což je podstatně lepší výsledek. Rychlost tisku fotografií je pak ale podstatně lepší a jednu barevnou fotografii o klasickém rozměru 4 x 6 palců zvládne tento model za příjemných 51 sekund. Pokud tento výsledek opět porovnáme s modelem MFC-J870DW, je tiskárna od HP nepatrně rychlejší a konkurent od společnosti Brother vytiskne jednu barevnou fotografii o tomto rozměru za 59 sekund. Kvalita tisku pak není úplně nejsilnější vlastností tohoto modelu a nejvíc trpí tisk textu. Ten opravdu není nejlepší, a pokud potřebujete tisknout v malém fontu, tato tiskárna pro to ideální určitě nebude. Čitelnost se s malým fontem velmi rychle zhoršuje a na nějaké profesionální použití to určitě není. Kvalita tisku grafiky je už o něco lepší, avšak nic zázračného nečekejte a to samé platí také pro tisk fotografií. Pro domácí používání jsou výsledky dostatečné, ale to je tak všechno.

HP Envy 5660: Domácí tiskárna v kompaktním balení

HP Envy 5660 je povedená tiskárna určená do domácnosti, která boduje hlavně elegantním designem, podporou mobilního tisku a schopností tisknout z cloudu. Potěšily nás také vcelku kompaktní rozměry a povedený ovládací panel. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byl by to pomalý tisk, absence rozhraní Ethernet a ne úplně ideální kvalita tisku.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Envy 5660: Domácí tiskárna v kompaktním balení


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.