Přeposlat Brother MFC-J4320DW: Povedená tiskárna s rozsáhlými schopnostmi

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J4320DW: Povedená tiskárna s rozsáhlými schopnostmi

20.05.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na multifunkční tiskárnu od společnosti Brother, a to na model s označením MFC-J4320DW. Ten je jakýmsi základem, avšak velmi slušně vybaveným a za rozumnou cenu, takže vychází jako vhodná volba pro méně náročné uživatele.

Brother MFC-J4320DW: Povedená tiskárna s rozsáhlými schopnostmi

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu z druhé generace řady Business Smart a zaměřením tento model cílí do domácností a méně vytížených kanceláří. Kromě klasického tisku umí tato tiskárna také kopírovat, skenovat a nechybí jí ani jednotka faxu, což ocení právě uživatelé v kanceláři. U toho to ale samozřejmě nekončí a funkční schopnosti tohoto modelu jsou podstatně lepší. Zvládne fungovat jako samostatná kopírka nebo fax, umí pracovat s rozhraním PictBridge (přímý tisk fotografií z fotoaparátu) a nechybí ani podpora USB flash disků. Výrobce neopomněl ani dnes tolik populární mobilní tisk a kromě tisku prostřednictvím přístupového bodu budete moct využívat také pohodlnější možnost v podobě rozhraní WiFi Direct. Tisknout je možné ze všech hlavních mobilních operačních systémů (Android, Windows Phone, iOS) a na své si přijdou i uživatelé online datových úložišť, ze kterých lze také tisknout (Dropbox, Google Drive, Evernote, OneDrive). Po stránce designu se jedná o vcelku pohlednou tiskárnu, dvoubarevné provedení její vzhled příjemně oživuje a potěšila nás také její kompaktní velikost.

Brother MFC-J4320DW: Povedená tiskárna s rozsáhlými schopnostmi

Rozměry šasi jsou 480 x 289 x 162.5 mm, což je na tiskárnu schopnou tisknout ve velkém formátu (až 11 x 17 palců) příjemně málo a s nalezením vhodného místa na stole tak určitě nebudou žádné závažnější problémy. Hmotnost se pak pohybuje okolo 7.7 kg, takže manipulace není nikterak obtížná a v tomto ohledu problémy určitě také nebudou. Zalíbil se nám i ovládací panel s dotykovým, 2.7 palcovým displejem, prostřednícím kterého se všechno ovládá a nastavuje. Uživatelské prostředí je vcelku jednoduché, intuitivní a s ovládáním tak určitě nebudete mít žádné závažnější potíže. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 150 listů papíru, který už nejde dál rozšířit a tato kapacita vám tak bude muset stačit. Pro domácí používání to ale bude určitě dostatečné a to samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 13 000 výtisků. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk samozřejmě nechybí a co se týče konektivity, tak tu obstarává klasický USB port a vestavěný WiFi přijímač. Rozhraní Ethernet schází, což je určitě škoda a jeho absence trochu sráží jinak velmi univerzální zaměření tohoto modelu.

Brother MFC-J4320DW: Povedená tiskárna s rozsáhlými schopnostmi

Uvedení tiskárny do provozu není vůbec obtížné a po nalezení vhodného místa na stole, zapojení kabeláže a nastavení se můžete pustit do práce. Nyní se přesuneme k rychlosti tisku, což je jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu a při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládal Brother MFC-J4320DW pracovat průměrnou rychlostí 6.4 stránky za minutu (ppm). To je podstatně víc, než předchozí generace tiskáren Business Smart a v tomto ohledu je novinka prakticky o celou třídu lepší. Jen pro srovnání, model MFC-J4310DW zvládne tisknout rychlostí okolo 3.7 ppm. Nyní se přesuneme ke kvalitě tisku, která ale už bohužel není tak impresivní, jako jeho rychlost. V oblasti tisku textu je na tom tento model veskrze průměrně a žádné zázraky nečekejte. Pro domácí použití je to samozřejmě v pořádku, ale pokud budete chtít použít neobvykle malý font (velikost 8 a menší), připravte se na výrazné zhoršení čitelnosti. Kvalita tisku grafiky je na tom už o trochu lépe a výsledky se dají použít i pro náročnější pracovní účely. Tiskárna si poradí i s tenkými linkami a podání barev je slušné. Nejlépe na tom je tisk fotografií, u kterého se dají výsledky srovnat s tím, co dostanete ve fotolabu nebo specializovaném obchodě.

Brother MFC-J4320DW: Povedená tiskárna s rozsáhlými schopnostmi

Brother MFC-J4320DW je povedená multifunkční tiskárna, která se vyznačuje schopností tisknout ve velkém formátu a dobrou funkčností. Potěšila nás také její dobrá rychlost, přítomnost rozhraní WiFi Direct a povedený ovládací panel s dotykovým displejem. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to absence rozhraní Ethernet a trochu horší kvalita tisku textu. Je to škoda, protože tisk grafiky a fotografií je podstatně lepší.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J4320DW: Povedená tiskárna s rozsáhlými schopnostmi


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.