Přeposlat Xerox Phaser 3260/DNI: Monochromatická tiskárna pro náročnější uživatele

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox Phaser 3260/DNI: Monochromatická tiskárna pro náročnější uživatele

22.04.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

Tiskárna Xerox Phaser 3260/DNI, na kterou se dnes trochu podrobněji podíváme, je od podobných laserových tiskáren v této cenové kategorii trochu odlišná. Nezaměřuje se na provozní náklady nebo vysokou kapacitu a místo toho zde hraje prim výsledná kvalita tisku.

Xerox Phaser 3260/DNI: Monochromatická tiskárna pro náročnější uživatele

Tato tiskárna je velmi blízkým sourozencem modelu Xerox Phaser 3260/DI, proti kterému je ale trochu dražší a za peníze navíc dostanete rozhraní Ethernet, což určitě náročnější uživatelé ocení. Jedná se o klasickou monochromatickou laserovou tiskárnu, která je zaměřena pouze na tisk a tomu zde bylo podřízeno vše. Kromě klasického tisku podporuje tento model také mobilní tisk a tisk z online datového úložiště (cloudu), nicméně mobilní tisk je limitovaný pouze na technologii Apple AirPrint. Díky této technologii můžete tisknout z tabletů nebo smartphonů s operačním systémem iOS a spojení probíhá jednoduše prostřednictvím rozhraní WiFi Direct. Samotný mobilní tisk je jednoduchý a bezproblémový. Po stránce designu se jedná o klasickou laserovou tiskárnu a na její horní straně si lze všimnout jednoduchého ovládacího panelu. Ten se skládá pouze z několika funkčních tlačítek a informačních diod, takže ovládání je vskutku intuitivní a nekomplikované. Velmi nás potěšily kompaktní rozměry, které čítají 368.3 x 335.2 x 213.3 mm a díky relativně malému tělu určitě nebude problém najít pro tiskárnu vhodné místo na stole.

Xerox Phaser 3260/DNI: Monochromatická tiskárna pro náročnější uživatele

Můžete ji mít bez problémů i přímo na vašem pracovním stole, kde moc místa nezabere. Hmotnost se pak pohybuje okolo 7.3 kg, takže manipulace je jednoduchá i pro jednoho člověka. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, který ale již nejde dál rozšířit a tato kapacita je tak konečná. Na druhou stranu, mělo by to stačit i náročnějším zákazníkům a to samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 30 000 výtisků. Konektivní výbava je pak víceméně standardní a dostanete klasický USB port, rozhraní Ethernet a samozřejmě nechybí ani vestavěný WiFi přijímač. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk je pak samozřejmostí. Uvedení tiskárny do provozu není nikterak obtížné a po nalezení vhodného místa na stole, zapojení kabeláže a nastavení se můžete pustit do práce. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje snad všechny myslitelné operační systémy a kromě klasických Windows si na své přijdou také uživatelé Mac OS X, Linuxu a také jeho různých derivátů. Nyní se přesuneme k rychlosti tisku, u které výrobce uvádí hodnotu až 28 stránek za minutu (ppm).

Xerox Phaser 3260/DNI: Monochromatická tiskárna pro náročnější uživatele

To ale samozřejmě platí pouze pro základní tisk bez úprav a při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací je výsledná rychlost pochopitelně horší. Výsledná rychlost pak čítá 8.9 ppm při tisku na jednu stránku a 7.2 ppm při oboustranném tisku, což nejsou nijak zázračné, ale ani nijak špatné výsledky. Jak jsme se již zmínili, tento model se zaměřuje hlavně na perfektní kvalitu tisku a v tomto ohledu skutečně patří mezi ty nejlepší. Kvalita tisku textu se dá bez problémů srovnat i s podstatně dražšími modely a vynikne jak perfektní ostrost, tak dobré podání černé barvy. Čitelnost je pak výborná i při použití opravdu malého fontu a výsledky jsou bez problémů použitelné také pro náročnější pracovní účely. Kvalita tisku grafiky je taktéž perfektní, tiskárna nemá žádné problémy ani s tenkými linkami a výsledky je opět možno použít i pro pracovní prezentace a náročnější publikace. Kvalita tisku fotografií je už trochu horší, ale samozřejmě se nejedná o primární vlastnost tohoto modelu a lze tak něco i odpustit. V kategorii laserových tiskáren určených hlavně do kanceláří ale výsledky pořád patří k tomu nejlepšímu. Dalo by se říct, že jediný vážnější nedostatek leží ve vyšších provozních nákladech, kdy vás jeden výtisk vyjde dráž, než u většiny konkurence.

Xerox Phaser 3260/DNI: Monochromatická tiskárna pro náročnější uživatele

Xerox Phaser 3260/DNI je povedená laserová tiskárna, která zaujme solidní výbavou, kompaktními rozměry a perfektní kvalitou tisku. Ta patří v této kategorii tiskáren opravdu k tomu nejlepšímu a výsledky jdou bez větších problémů srovnat i s podstatně dražšími modely. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, tak by to byly vyšší provozní náklady, ale ty špičková kvalita tisku částečně omlouvá. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 4200 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Xerox Phaser 3260/DNI: Monochromatická tiskárna pro náročnější uživatele


počet příspěvků: 1

Jan Kunze

13.07.2016 v 09:30

Návody, jak vyměnit tiskové náplně v tiskárnách Xerox nalezenete zde: https://naplne-tonery-cartridge.cz/category/xerox/

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.