Přeposlat Brother HL-L2340DW: Laserový základ za příjemnou cenu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-L2340DW: Laserový základ za příjemnou cenu

15.04.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Monochromatické laserové tiskárny mají pořád své neodmyslitelné místo na trhu, a pokud vám jde vyloženě o tisk textu, jedná se většinou o nejlepší volbu. Dnes se na jednu takovou laserovou tiskárnu podíváme, a to konkrétně na model HL-L2340DW od společnosti Brother.

Brother HL-L2340DW: Laserový základ za příjemnou cenu

Tato tiskárna spadá do kategorie monochromatických laserových modelů a jedná se o klasickou jednoúčelovou tiskárnu, takže nabídne pouze tisk. Mezi hlavní přednosti tohoto modelu patří dostatečně kompaktní rozměry, takže může sloužit jako klasická osobní tiskárna uložená na pracovním stole a zároveň solidní výkony, takže dobrou službu udělá také jako tiskárna sdílená pro víc uživatelů například někde v kanceláři. Kromě klasického tisku si na své přijdou samozřejmě také příznivci mobilního tisku, který tato tiskárna podporuje a kromě přístupového bodu na síti lze využít také pohodlnější technologie WiFi Direct. Tisknout je možné ze smartphonů a tabletů s operačními systémy Android nebo iOS a mimo to tato tiskárna podporuje také tisk z online datového úložiště (cloud). V ohledu funkčnosti si tak není moc na co stěžovat a spokojeni budou i náročnější uživatelé. Když už jsme nakousli ty kompaktní rozměry a označili je jako jeden z hlavních plusů tohoto modelu, tak bychom je měli také upřesnit. Tělo této tiskárny měří 360.68 x 355.6 x 182.88 mm a hmotnost se zastavila na příjemné hodnotě 6.8 kg, což znamená jednoduché nalezení vhodného místa na stole a bezproblémovou manipulaci.

Brother HL-L2340DW: Laserový základ za příjemnou cenu

Ve standardní výbavě pak dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru a tato kapacita je konečná, protože zásobník už nejde nijak rozšířit, a pokud tedy potřebujete vyšší kapacitu, budete se muset poohlédnout jinde. Nicméně, pro běžné domácí i kancelářské používání bude tato kapacita určitě stačit, stejně tak jako maximální měsíční výtěžnost čítající 10 000 výtisků. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk pak nechybí. Konektivní výbava je už trochu omezenější a dostanete klasický USB port a vestavěný WiFi přijímač, přičemž od rozhraní Ethernet výrobce tentokrát upustil. To je trošku škoda, ale v této cenové kategorii to není nic výjimečného. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduché a tento úkon vám zabere pouze minimum času. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit kabeláž a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Samotná instalace je pak rychlá a bezproblémová. Ovladače pro jednotlivé operační systémy (Windows, Mac OS X, Linux) dostanete na přiloženém CD, ale jsou samozřejmě k dispozici také na oficiálních stránkách výrobce.

Brother HL-L2340DW: Laserový základ za příjemnou cenu

Maximální rychlost tisku uvedená výrobcem je 27 stránek za minutu (ppm), nicméně tento údaj platí pouze pro základní tisk textu bez jakýchkoliv úprav. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací pracovala tato tiskárna rychlostí 8.9 ppm, což je vzhledem k ceně velmi sympatický výkon schopný konkurovat i podstatně dražším modelům. Kvalita tisku je sice solidní, avšak zároveň také trochu rozporuplná a i když je například tisk textu celkově dobrý, v pohledu pouze laserových tiskáren je už slabší. Potěšila nás dobrá ostrost jednotlivých písmen a čitelnost, pokud nebudete tisknout vyloženě v malém fontu, je dobrá. Se zmenšováním písmen ale jde čitelnost docela rychle dole a na to je potřeba si dát pozor. Kvalita tisku grafiky je taktéž slušná, avšak nijak zázračná a výsledky se dají s přimhouřeným okem použít i pro různé prezentace a pracovní účely. Kvalita tisku fotografií je pak na chvostu a od podobně zaměřené tiskárny ani nejde nic jiného čekat. Pro tisk fotografií z webu ale kvalita víceméně stačí. Provozní náklady jsou v normě a nijak se vzhledem k této cenové kategorii nevymykají.

Brother HL-L2340DW: Laserový základ za příjemnou cenu

Brother HL-L2340DW je povedená laserová tiskárna, kterou lze používat jak v domácnosti, tak v menší pracovní skupině nebo kanceláři. Mezi hlavní klady tohoto modelu patří kompaktní rozměry, podpora mobilního tisku, přítomnost automatického duplexeru a v neposlední řadě také slušná rychlost. Pokud bychom měli této tiskárně něco vytknout, tak by to byla absence rozhraní Ethernet a nemožnost rozšíření vstupního zásobníku. Na druhou stranu, kapacita čítající 250 listů by měla stačit. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 2 600 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother HL-L2340DW: Laserový základ za příjemnou cenu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.