Přeposlat Epson WorkForce WF-100: Mobilní tiskárna s integrovanou baterií

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce WF-100: Mobilní tiskárna s integrovanou baterií

01.04.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Mobilních tiskáren zaměřených na profesionální a náročnější uživatele příliš mnoho není a v dnešní recenzi se na jednu takovou podíváme. Model WorkForce WF-100 od společnosti Epson je kompaktní a disponuje slušnou konektivní výbavou, avšak několik nedostatků se této tiskáren nevyhnulo.

Epson WorkForce WF-100: Mobilní tiskárna s integrovanou baterií

Tiskárny zaměřené na mobilní tisk jsou většinou plné kompromisů a prakticky vždycky jim něco schází. Je to dáno hlavně kompaktními rozměry, nicméně nová tiskárna WorkForce WF-100 obsahuje takřka všechno, co by mohl náročnější uživatel tiskárny potřebovat a přitom si zachovává malé tělo. Kompletní rozměry této barevné inkoustové tiskárny jsou 309.9 x 154.9 x 60.9 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 1.58 kg, takže každodenní přenášení a častá manipulace jsou bezproblémové a jednoduché úkony. Nalezení vhodného místa také není problém a tiskárnu lze umístit prakticky kamkoliv. Jedná se o klasický, jednoúčelový model, který zvládne pouze tisknout a tento úkon umí samozřejmě provádět z různých zdrojů. Epson WorkForce WF-100 umí tisknout klasicky z počítače, nicméně hlavní přednost tohoto modelu je mobilní tisk. Ten probíhá prostřednictvím standardního rozhraní Wi-Fi Direct, takže mobilní tisk je velmi jednoduchý a funguje naprosto bez komplikací. Kromě přístrojů s operačními systémy iOS a Android podporuje tiskárna také tisk z emailové schránky, což probíhá pomocí technologií Epson Email Print a Epson Remote Print. Při prvotním nastavením můžete tiskárně přiřadit samostatnou emailovou adresu (tu pak lze v průběhu používání kdykoliv změnit) a poté už jenom stačí na vámi navolenou adresu poslat to, co chcete vytisknout.

Epson WorkForce WF-100: Mobilní tiskárna s integrovanou baterií

Tisk ze všech zdrojů je tedy jednoduchý, intuitivní a v tomto ohledu nejsou vůbec žádné problémy. Po odklopení horního víka, které zároveň slouží jako vstupní zásobník, na vás vykoukne malý LCD displej s úhlopříčkou 1.8 palce a několik funkčních tlačítek, což dělá ovládací panel. Ovládání i nastavení jsou jednoduché a nikterak komplikované úkony a zvládnete je i bez manuálu. Již zmíněný vstupní zásobník zvládne pojmout pouhých 20 listů papíru, což opravdu není moc a je to daň za kompaktní rozměry. Při vyšším vytížení tedy budete muset papír velmi často měnit a to může být časem otravné. Konektivní výbava je ale velmi dobrá a kromě vestavěného Wi-Fi přijímače (s rozhraním Wi-Fi Direct) se na palubě nachází také USB port. Pomocí USB kabelu můžete tiskárnu klasicky propojit s počítačem, a pokud je v módu spánku, bude se přes tento port nabíjet. Ano, v nitru této mobilní tiskárny se nachází vestavěná baterie, která vám umožní tisknout i v nepřítomnosti elektřiny. Kromě počítače jde baterie samozřejmě nabít také klasickým adaptérem do elektrické zásuvky a plné nabití zabere zhruba 2 a půl hodiny. Plně nabitá baterie by pak měla podle výrobce stačit na 50 barevných nebo 100 černobílých výtisků, což sice není žádný zázrak, ale aspoň něco.

Epson WorkForce WF-100: Mobilní tiskárna s integrovanou baterií

Uvedení tiskárny do provozu je jednoduché a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Nyní se přesuneme k rychlosti tisku, která určitě není zázračná, ale mobilní tiskárny nejsou nikdy rychlé a v tomto ohledu tedy WorkForce WF-100 nijak nevyniká. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládal tento model pracovat rychlostí 2.2 stránky za minutu (ppm), což není v kategorii mobilních tiskáren ani nejhorší, ani nejlepší a dalo by se to označit za průměr. Konkurenční model HP OfficeJet 100 je se svými 1.8 ppm podstatně pomalejší a Canon iP100 umí zase tisknout rychlostí až 2.5 ppm, takže je nepatrně rychlejší. Barevné fotografie o klasickém rozměru 4x6 palce se pak dočkáte zhruba za 4 minuty a 40 sekund, což je opravdu špatné a takto pomalý tisk fotografií jsme už dlouho neviděli. Pokud tedy hledíte hlavně na fotografie, na tento model zapomeňte. Kvalita tisku se celkově pohybuje v průměru a například při tisku grafiky si lze občas všimnout horšího podání barev ve větších oblastech a ne úplně dokonalých tenkých linek. Tisk textu je vhodný pro běžné dokumenty (škola, práce), ale pro seriózní publikaci se výsledky samozřejmě nehodí. Barevné fotografie vypadají solidně a dostanete víceméně to, co byste dostali při vyvolání v obchodě.

Epson WorkForce WF-100: Mobilní tiskárna s integrovanou baterií

Epson WorkForce WF-100 je povedená mobilní tiskárna, která v několika oblastech docela vyniká, ale v několika ohledech zase trochu zklamala. Líbil se nám hlavně povedený design, kompaktní rozměry, jednoduché ovládání, rozsáhlá funkčnost a slušná konektivní výbava. Co už tak moc nepotěší, je nízká kapacita, pomalý tisk barevných fotografií a vysoké provozní náklady. Vysoká je také pořizovací cena pohybující se v přepočtu okolo 8 900 Kč bez DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce WF-100: Mobilní tiskárna s integrovanou baterií


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.