Přeposlat VuPoint Solutions Photo Cube IP-P28-VPS: Tiskárna pro mobilní tisk s několika kompromisy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

VuPoint Solutions Photo Cube IP-P28-VPS: Tiskárna pro mobilní tisk s několika kompromisy

18.03.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na kompaktní tiskárnu od společnosti VuPoint Solutions, a to na model s označením Photo Cube IP-P28-VPS. Jedná se o tiskárnu určenou pro mobilní tisk, ale v několika ohledech nás bohužel tento model trochu zklamal.

VuPoint Solutions Photo Cube IP-P28-VPS: Tiskárna pro mobilní tisk s několika kompromisy

Jedná se o nejnovější příspěvek společnosti VuPoint Solutions do kategorie mobilních tiskáren a cílovou skupinou tohoto přístroje jsou samozřejmě uživatelé, kteří rádi tisknout pomocí svých mobilních přístrojů, jako jsou například smartphony nebo tablety. Vzhledem k zaměření je jasné, že se jedná o kompaktní tiskárnu a rozměry těla čítající 177.8 x 152.4 x 127 mm to jenom potvrzují. Hmotnost se pak pohybuje okolo 1.4 kg a po designové stránce tato tiskárna odpovídá svému pojmenování Cube, takže je to prostě kostka. Nutno ale podotknout, že docela elegantní kostka a v bílé barvě vypadá  Photo Cube IP-P28-VPS vskutku stylově. Vraťme se ale od rozměrů k účelu této tiskárny, což je samozřejmě mobilní tisk. V tomto ohledu je to opravdu vyspělý přístroj a tisknout je možné z přístrojů s operačními systémy Android (smartphony i tablety), iOS od Applu a samozřejmostí je pak také tisk z digitálních fotoaparátů s rozhraním PictBridge. Na horní straně těla tiskárny se nachází 8 pinový Lightning konektor, který slouží jako dokovací stanice pro smartphony iPhone v generacích 5 a 6.

VuPoint Solutions Photo Cube IP-P28-VPS: Tiskárna pro mobilní tisk s několika kompromisy

Tablet iPad Air je bohužel pro zapojení příliš velký a pokud z něj budete chtít tisknout, budete muset využít přítomný USB port a odpovídající kabel. Model IP-P28-VPS nahrazuje starší verzi Photo Cube IP-P28-VP a hlavní rozdíl je právě v již zmíněné dokovací stanici na horní straně. Zatímco u předchozí generace do ní šel usadit iPad Air, u tohoto nového modelu to již nejde a podle výrobce se jednalo o úpravu na žádost společnosti Apple. Pomocí USB portu probíhá také tisk z přístrojů s operačním systémem Android a z digitálních fotoaparátů. Jednou z hlavních výhod této tiskárny je velmi jednoduché používání a také systém jedné náplně, díky které je uvedení do provozu otázkou chvilky. Cartridge obsahuje také fotopapír a tento systém všeho v jednom je docela příjemný a dobře použitelný. Před začátkem tisku budete potřebovat bezplatnou aplikaci pro váš smartphone nebo tablet, která se samozřejmě nachází v příslušném obchodě (iTunes nebo Google Play). Samotné používání už nemůže být ani jednodušší, tiskárnu stačí zapojit do sítě, a jakmile začne informační dioda blikat modře, můžete připojit telefon a po otevření aplikace v něm se můžete pustit do tisku.

VuPoint Solutions Photo Cube IP-P28-VPS: Tiskárna pro mobilní tisk s několika kompromisy

Spolu s tiskárnou pak dostanete také náplň, která poslouží na 10 výtisků. Co se týče rychlosti tisku, tak podle výrobce zvládne tiskárna vytisknout barevnou fotografii o rozměru 4 x 6 palce za 55 sekund, ale není to tak úplně pravda a z iPhonu 5 trvala takto velká fotografie 1 minutu a 32 sekund. To je docela hodně a většina konkurenčních kompaktních tiskáren zvládá tisknout podstatně rychleji. Jen pro srovnání, model Epson PictureMate Charm vytiskne stejnou fotografii v průměru za 41 sekund. Kvalita tisku je solidní, ale žádný zázrak se nekoná a trochu trpí jak podání barev, tak ostrost. Úroveň detailů také není nijak slavná a v oblasti tisku je na tom PictureMate Charm podstatně lépe. Nakonec jsme si nechali výčet věcí, které této tiskárně chybí a mezi hlavní nedostatky patří absence podpory bezdrátového tisku, což je u mobilní tiskárny velký nedostatek. Je také škoda, že není možné tisknout z počítače a nebyla by od věci ani baterie, byť třeba pouze za příplatek. Takto budete pořád odkázáni na elektrickou síť. Náklady na jeden výtisk jsou vyšší, než u klasických tiskáren, ale to se v této kategorii tak nějak očekává.

VuPoint Solutions Photo Cube IP-P28-VPS: Tiskárna pro mobilní tisk s několika kompromisy

VuPoint Solutions Photo Cube IP-P28-VPS je určitě zajímavá mobilní tiskárna, která je jako stvořená hlavně pro majitele iPhonů 5 a 6, pro které funguje také jako dokovací stanice. Pro tisk z ostatních smartphonů a tabletů budete muset využít USB kabel. Musíme tedy pochválit přítomnost Lightning konektoru a také velmi dobrého systému zásobníku papíru a cartridge v jednom. Nebudeme ale jenom chválit a mezi hlavní nedostatky tohoto modelu patří nemožnost tisku z počítače, absence podpory mobilního tisku a také opravdu pomalý tisk. Jeho kvalita není navíc ani nijak zázračná a konkurenční model Epson PictureMate Charm je takřka ve všech ohledech lepší volbou, byť je podstatně dražší.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku VuPoint Solutions Photo Cube IP-P28-VPS: Tiskárna pro mobilní tisk s několika kompromisy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.