Přeposlat Canon Pixma PRO-10: Perfektní fototiskárna i pro náročné

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma PRO-10: Perfektní fototiskárna i pro náročné

11.03.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na profesionální tiskárnu od společnosti Canon, která spadá do kategorie tiskáren určených pro tisk fotografií. Model s označením Pixma PRO-10 boduje jak kvalitou tisku fotografií, tak textu a jedná se o jeden z nejlepších přístrojů ve své kategorii.

Canon Pixma PRO-10: Perfektní fototiskárna i pro náročné

Tato tiskárna spadá do střední třídy a jedná se o jednoúčelový model, který zvládne pouze tisknout a nabídne dobrý poměr mezi kvalitou, cenou a provozními náklady. Samozřejmě se jí nevyhnuly ani některé mírnější nedostatky, ale v celkovém pohledu zvládá Pixma PRO-10 všechno, k čemu byla určena. Vzhledem k relativně rozumné ceně se jedná o tiskárnu určenou jak pro profesionální uživatele, tak pro náruživé amatéry, kteří mají například fotografování a následný tisk fotografií jako koníček a požadují co možná nejlepší výsledky. Po stránce designu je tato tiskárna docela elegantní a díky dvoubarevnému tělu nevypadá vůbec špatně. Povedený design doplňuje velmi jednoduchý a nekomplikovaný ovládací panel skládající se pouze ze dvou samostatných tlačítek. Někomu bude pravděpodobně chybět LCD displej a možnost prohlédnout si fotografie před tiskem, ale to není nic, co by při koupi vyloženě rozhodovalo. Kromě klasického tisku z počítače umí tato tiskárna tisknout také z alternativních zdrojů, jako jsou například smartphony nebo tablety (iOS a Android) a nechybí jí ani rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu.

Canon Pixma PRO-10: Perfektní fototiskárna i pro náročné

Potěší také možnost potisku optických médií (CD/DVD), což dnes úplně běžná vlastnost není. Po stránce velikosti se jedná o vcelku rozměrný model a velikost těla této tiskárny je 689 × 385 × 215 mm, takže nalézt vhodné místo bude pravděpodobně trochu obtížnější. Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 20 kg, takže úplně jednoduchá není ani manipulace. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 150 listů papíru a konektivní výbava zahrnuje port USB, rozhraní Ethernet a nechybí ani vestavěný WiFi přijímač (IEEE802.11 b/g/n) pro bezdrátové připojení. Tiskárna postrádá automatický duplexer pro oboustranný tisk a jediná možnost je manuální oboustranný tisk, nicméně u tiskárny určené pro tisk fotografií to není žádný velký nedostatek. Uvedení tiskárny do provozu je vcelku jednoduché a stačí najít vhodné místo na stole, zapojit kabeláž a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete na přiloženém CD, ale samozřejmě jsou ke stažení také na oficiálních stránkách výrobce, a co se týče operačních systémů, tak Pixma PRO-10 podporuje jak Windows (XP, Vista, 7, 8, RT), tak Mac OS X od společnosti Apple.

Canon Pixma PRO-10: Perfektní fototiskárna i pro náročné

V oblasti rychlosti tisku je tento model veskrze průměrný a rychlost tisku ani nenadchne, ani nezklame. Jedné fotografie o velikosti 4x6 palce se dočkáte za 1 minutu a 55 sekund a větší fotografie o rozměru 8x10 palců trvá tiskárně bez jedné sekundy 3 minuty. Z konkurence bychom měli vypíchnout hlavně tiskárnu Epson R3000, která je v rychlosti tisku takřka o celou minutu rychlejší. Nyní se přesuneme ke kvalitě tisku, která spadá na špičku a Pixma PRO-10 odvádí skvělou práci ve všech ohledech. Překvapivě dobrá je i kvalita tisku textu, kdy vynikne výborná ostrost jednotlivých písmen a s tím spojená bezproblémová čitelnost i při použití menšího fontu. Kvalita tisku grafiky je také velmi dobrá a jediné, s čím měla tato tiskárna občas problémy, byly velmi tenké linky. Podání barev je jinak perfektní a výsledky jdou bez problémů použít i pro náročnější účely. Nejlépe je na tom samozřejmě kvalita tisku fotografií, která je výborná a tiskárna exceluje jak při barevném, tak monochromatickém tisku. Míra detailů je perfektní jak ve světlých, tak tmavých oblastech a vyrovnané je také podání barev a ostrost po celé ploše. Výsledky jsou opravdu povedené a na své si přijdou i skutečně nároční uživatelé.

Canon Pixma PRO-10: Perfektní fototiskárna i pro náročné

Canon Pixma PRO-10 je perfektní tiskárna určená pro tisk fotografií, která v tomto ohledu vyniká a kvalita neklesá ani v případě tisku grafiky a textu. Potěší také příjemný design, přímočaré ovládání a dobrá konektivní výbava. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to nemožnost tisknout z papírových rolí. Cena modelu Pixma PRO-10 se na našem trhu pohybuje okolo necelých 17 000 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma PRO-10: Perfektní fototiskárna i pro náročné


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.