HP


Přeposlat HP Officejet Pro 6230 ePrinter: Jednoduchá a levná tiskárna do domácnosti

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Officejet Pro 6230 ePrinter: Jednoduchá a levná tiskárna do domácnosti

04.03.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud hledáte jednoduchou a levnou tiskárnu do domácnosti s možností použít ji také v menší pracovní skupině, HP Officejet Pro 6230 je jedna z nejlepších možností. Nabídne dobrou funkčnost, solidní výkony a dobrou výbavu.

HP Officejet Pro 6230 ePrinter: Jednoduchá a levná tiskárna do domácnosti

Tato tiskárna spadá do klasické kategorie jednoúčelových modelů, takže zvládne pouze tisknout a tomu bylo podřízeno úplně vše. Kromě klasického tisku z počítače zvládne tento model samozřejmě pracovat i s alternativními zdroji a mobilní tisk je jedna z nejsilnějších stránek této tiskárny. Kromě operačních systémů iOS a Android podporuje tiskárna také mobilní Windows, Blackberry OS a ochuzeni nebudou ani uživatelé přístrojů Kindle, které pracují s upravenou verzí Androidu. Mobilní tisk probíhá prostřednictvím přístupového bodu na síti nebo pomocí podstatně pohodlnějšího rozhraní WiFi Direct, které vám umožní přímé spojení se smartphonem nebo tabletem. Po stránce rozměrů se jedná o příjemně kompaktní tiskárnu a její kompletní rozměry jsou 464.8 x 386 x 144.8 mm, takže nalezení vhodného místa je jednoduché a není žádný problém mít ji posazenou například na pracovním stole. Hmotnost se pak pohybuje okolo 5.12 kg a manipulace je tak jednoduchá i pro jednoho člověka. Ovládací panel uložený na horní straně těla je velmi jednoduchý a logicky uspořádaný, což znamená, že ovládání i nastavení jsou jednoduché a nekomplikované úkony.

HP Officejet Pro 6230 ePrinter: Jednoduchá a levná tiskárna do domácnosti

Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník na 225 listů papíru, který už nejde dál rozšířit, a s touto kapacitou si budete muset vystačit. Pro použití v domácnosti je však tato kapacita naprosto dostatečná, což se dá prohlásit i o maximální měsíční výtěžnosti čítající 15000 výtisků. Součástí standardní výbavy je také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což u levné tiskárny určitě chválíme. Konektivní výbava zahrnuje klasický USB port, rozhraní Ethernet a nechybí ani vestavěný WiFi přijímač. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý a nekomplikovaný úkon zahrnující nalezení vhodného místa na stole, zapojení kabeláže, instalaci a po nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také CD s ovladači, ale při nastavení vás tiskárna odkáže na oficiální stránky výrobce a stažení ovladačů. Nejde bohužel nijak zjistit, zda jsou ovladače na webu novější nebo starší, než ty na přiloženém CD, takže bude lepší je stáhnout a použít. Velkou pochvalu si tiskárna zaslouží za rychlý tisk, ve kterém opravdu vyniká a ve své cenové kategorii se jedná o jeden z nejrychlejších modelů.

HP Officejet Pro 6230 ePrinter: Jednoduchá a levná tiskárna do domácnosti

Při kombinovaném tisku textu, grafiky a různých prezentací zvládal tento model pracovat rychlostí zhruba 3.4 ppm a v tomto ohledu tak může HP Officejet Pro 6230 konkurovat i dražším tiskárnám. Tisk fotografií už je trochu horší a jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4 x 6 palce se dočkáte za 1 minutu a 13 sekund. Nyní se přesuneme ke kvalitě tisku, která spadá do průměru a nejvíc to platí pro tisk textu. Pro každodenní používání a základní tisk textu je jeho kvalita dostatečná, ale pokud budete chtít opravdu profesionální výsledky, budete se muset poohlédnout jinde. Při menším fontu se čitelnost velmi rychle zhoršuje. Kvalita tisku grafiky je na tom už trochu lépe a s přimhouřenýma očima se dají výsledky použít i pro pracovní prezentace. Podání barev je slušné, ale tiskárna má občasné problémy s tenkými linkami. Nakonec jsme si nechali tisk fotografií, který je lehce nadprůměrný, a výsledky jsou pro domácí používání bez větších problémů použitelné. Dostanete zhruba to, co se dá očekávat při vyvolání v obchodě. Ještě bychom měli zmínit nízké náklady na jeden výtisk, což je u převážně domácí tiskárny také velmi důležité.

HP Officejet Pro 6230 ePrinter: Jednoduchá a levná tiskárna do domácnosti

HP Officejet Pro 6230 je určitě slušná inkoustová tiskárna, která boduje hlavně nízkou cenou a solidními schopnostmi. Kromě tisku z počítače je možné tisknout také z online datového úložiště (cloudu) a samozřejmě nechybí ani podpora mobilního tisku. Dobrá je také výbava v čele s automatickým duplexerem a portem Ethernet. V oblasti tisku nejvíce vynikne grafika a slušný je i tisk fotografií. Kvalita tisku textu spadá pouze do průměru.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Officejet Pro 6230 ePrinter: Jednoduchá a levná tiskárna do domácnosti


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.