HP


Přeposlat HP Envy 5640: Ideální tiskárna pro fanoušky mobilního tisku

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Envy 5640: Ideální tiskárna pro fanoušky mobilního tisku

25.02.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Inkoustová multifunkční tiskárna HP Envy 5640 je nejjednodušší a nejdostupnější způsob, jak tisknout z různých mobilních zařízení, jako jsou tablety nebo smartphony. Spolupráce s mobilními přístroji je určitě jedna z nejlepších vlastností této tiskárny, tak se na ni pojďme podívat trochu podrobněji.

HP Envy 5640: Ideální tiskárna pro fanoušky mobilního tisku

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která umí tisknout, kopírovat a skenovat. Není osazena jednotkou faxu, takže je to model určený spíše pro méně náročné domácnosti a menší pracovní skupiny. Kromě klasického tisku, kopírování a skenování zvládne tento model pracovat také jako samostatná kopírka a umožní vám používat paměťovou kartu. Jak jsme se již zmínili, jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu je rozsáhlá podpora mobilního tisku, který probíhá buď prostřednictvím přístupového bodu na síti, nebo pomocí rozhraní WiFi Direct. Tisk prostřednictvím rozhraní WiFi Direct je pak velmi jednoduchý a tiskárna podporuje mobilní operační systémy iOS, Android, Windows Phone, Blackberry a ochuzeni nebudou ani uživatelé přístrojů od společnosti Kindle. Samozřejmostí je pak také tisk z online úložiště (cloudu), takže v oblasti alternativního tisku je HP Envy 5640 opravdu vyspělá tiskárna. Kompletní rozměry jejího těla jsou 454.6 x 408.9 x 160 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 6.8 kg, takže manipulace je jednoduchá i pro jednoho člověka a žádné obtíže nebudou ani s nalezením vhodného místa. Díky kompaktním rozměrům není problém uložit tiskárna i na pracovní stůl.

HP Envy 5640: Ideální tiskárna pro fanoušky mobilního tisku

Ovládání probíhá prostřednictvím dotykového panelu, který je doplněný barevným LCD displejem o úhlopříčce 2.65 palce. Na něm si lze prohlédnout fotografie před tiskem a samotné ovládání a nastavení tiskárny je vcelku jednoduché. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 125 listů papíru, což pro běžné používání bez problémů stačí a potěší také přítomnost automatického duplexeru pro pohodlný oboustranný tisk. Maximální měsíční výtěžnost pak čítá 1000 výtisků, a co se týče konektivní výbavy, tak ta obsahuje klasický USB port a vestavěný WiFi přijímač. Rozhraní Ethernet ve výbavě schází, což je určitě škoda a jedná se o jediný malý nedostatek v konektivitě. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý a nekomplikovaný úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, zapojení kabeláže, instalaci a po nastavení se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete na přiloženém CD, ale samozřejmě jdou také stáhnout z webu výrobce. Nyní se podíváme na rychlost tisku, která je vcelku solidní, ale nijak zvlášť nevyniká a v této cenové kategorii se jedná o lehký nadprůměr.

HP Envy 5640: Ideální tiskárna pro fanoušky mobilního tisku

Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací pracovala tato tiskárna rychlostí 3.2 ppm, což je nepatrně lepší výsledek, než u výše postaveného modelu HP 5660. Některá konkurence je na tom ale v tomto pohledu podstatně lépe a nepatrně levnější tiskárna Brother MFC-J470DW zvládne tisknout rychlostí až 4.9 ppm. Rychlost tisku fotografií je pak velmi dobrá a jedné barevné fotografie o rozměru 4 x 6 palce se dočkáte za 52 sekund. Kvalita tisku je průměrná po všech ohledech a určitě akceptovatelná, ale nějak extra silná vlastnost tohoto modelu to není. Tisk textu je vcelku solidní, ale při použití malého fontu jde čitelnost rychle dole a pro profesionální použití se výsledy nějak moc nehodí. Kvalita tisku grafiky a fotografií také není nijak slavná a výsledky se hodí spíše pro domácí účely. U fotografií si lze všimnout horšího podání barev a výsledky by se daly srovnat s nějakým základním vyvoláním fotografií v obchodě. V tomto ohledu tedy žádné zázraky nečekejte, a pokud hledáte tiskárnu hlavně pro kvalitní tisk fotografií, tak se poohlédněte jinde.

HP Envy 5640: Ideální tiskárna pro fanoušky mobilního tisku

HP Envy 5640 je relativně levná a dostupná tiskárna, která vyniká hlavně dobrou funkčností a rozsáhlým mobilním tiskem. Určitě potěší také možností tisku z cloudu a přítomností automatického duplexeru, který není v této cenové kategorii samozřejmostí. Pokud bychom měli této tiskárně něco vytknout, byla by to absence rozhraní Ethernet a ne úplně kvalitní tisk. Tady Envy 5640 ztrácí hlavně v tisku grafiky a barevných fotografií.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Envy 5640: Ideální tiskárna pro fanoušky mobilního tisku


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.