OKI


Přeposlat OKI B412dn: Kompaktní LED tiskárna do vytížené kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

OKI B412dn: Kompaktní LED tiskárna do vytížené kanceláře

11.02.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na novou tiskárnu od společnosti OKI, a to na model s označením B412dn. Tato LED tiskárna je vcelku kompaktní, aby se dala uložit na pracovní stůl a zároveň dostatečně výkonná, aby mohla sloužit jako sdílená tiskárna pro celou kancelář.

OKI B412dn: Kompaktní LED tiskárna do vytížené kanceláře

Jedná se o monochromatickou LED tiskárnu, která je zaměřena výhradně na tisk a tomuto faktoru bylo podřízeno vše. Tento model byl navržený tak, aby zvládl i vysoký zápřah ve vytížené kanceláři a díky relativně kompaktním rozměrům se dá vcelku pohodlně uložit i na pracovní stůl. Když už jsme nakousli ty rozměry, tak tělo této tiskárny je velké 386 x 363.2 x 243.8 mm a váží něco málo přes 12 kg, takže manipulace není ani nijak extra obtížná. Samozřejmě, úplný drobek to není, ale v rámci kancelářských tiskáren se jedná spíše o kompaktnější model. Kromě standardního tisku z počítače zvládne tento model také mobilní tisk (tiskárna spolupracuje s operačními systémy iOS a Android) a tisk z online cloudového úložiště. Bohužel, mobilní tisk je možný pouze prostřednictvím přístupového bodu na síti, protože v základní výbavě nedostanete Wi-Fi přijímač, a i když dokoupíte externí Wi-Fi za příplatek, tak ten stejně nepodporuje rozhraní Wi-Fi Direct. To také znamená, že pokud tiskárnu připojíte k počítači pomocí USB kabelu a nevyužijete připojení do sítě prostřednictvím rozhraní Ethernet, na mobilní tisk můžete zapomenout.

OKI B412dn: Kompaktní LED tiskárna do vytížené kanceláře

Ovládací panel uložený na horní straně těla tiskárny je velmi jednoduchý a skládá se pouze z malého monochromatického displeje a několika funkčních tlačítek. To znamená, že s ovládáním nejsou vůbec žádné problémy a velmi rychle si na rozvržení ovládacích prvků zvyknete. Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 + 100 listů papíru, nicméně to samozřejmě konečná kapacita není a za příplatek si můžete pořídit rozšiřující zásobník na dalších 530 listů papíru. Celkově tedy může tento model pojmout až 880 listů papíru, což je opravdu skvělé a díky tomu se jedná o vhodný přístroj i do vytížené kanceláře. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk je pak samozřejmostí, stejně tak jako vysoká měsíční výtěžnost (až 60 000 výtisků). Uvedení do provozu není nikterak obtížné a zahrnuje nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže, instalaci a po prvním nastavení se můžete pustit do práce. Nyní se přesuneme k rychlosti tisku, která je vcelku solidní a řadí se do lepšího průměru této kategorie. Výrobce uvádí nejvyšší rychlost tisku 35 stránek za minutu (ppm), nicméně to je hodnota platící pro základní tisk textu bez jakéhokoliv formátování nebo úprav.

OKI B412dn: Kompaktní LED tiskárna do vytížené kanceláře

Při kombinovaném tisku pracovala tato tiskárna rychlostí zhruba 9.6 ppm, což je, jak jsme se již zmínili, vcelku solidní. V této kategorii to sice úplná špička není a například konkurenční Brother HL-5450DN zvládne tisknout rychlostí až 10.8 ppm, ale na trhu jsou samozřejmě i podstatně pomalejší kousky. Kvalita tisku je na tom podobě, jako jeho rychlost a opět zde platí, že se jedná o lehký nadprůměr. Tiskárna si bohužel neumí úplně dobře poradit s malým fontem, při kterém jsou jednotlivá písmena spíše šedá, než černá a to zhoršuje jejich čitelnost. Při standardním fontu je ale čitelnost dobrá. Kvalita tisku grafiky je lehce nad průměrem a výsledky jsou bez problémů použitelné i pro náročnější pracovní účely. Od tisku fotografií samozřejmě nejdou u kancelářské tiskárny čekat zázraky a ani se jich nedočkáte, nicméně pro dobře rozpoznatelné fotografie z webu je kvalita dostačující. Jedna z nejlepších vlastností této tiskárny jsou nízké provozní náklady, díky kterým se jedná o model, se kterým byste měli při výběru kancelářské tiskárny určitě počítat.

OKI B412dn: Kompaktní LED tiskárna do vytížené kanceláře

OKI B412dn je povedená LED tiskárna, která je solidním mixem kompaktních rozměrů, dobré výbavy a v neposlední řadě také nízkých provozních nákladů. Potěší hlavně dobrá kapacita, vysoká výtěžnost a také jednoduché ovládání. Co už moc nepotěší je horší čitelnost textu při použití menšího fontu, při kterém jsou jednotlivá písmena spíše šedá, než černá. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 5400 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku OKI B412dn: Kompaktní LED tiskárna do vytížené kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.