Přeposlat Epson WorkForce Pro WF-5620: Neúnavný kancelářský pracant

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce Pro WF-5620: Neúnavný kancelářský pracant

04.02.2015 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Vybrat vhodnou tiskárnu do kanceláře není nikdy jednoduché, nicméně pokud sáhnete po modelu WorkForce Pro WF-5620 od společnosti Epson, chybu určitě neuděláte. Právě naopak, tato tiskárna totiž patří ve své kategorii mezi ty nejlepší.

Epson WorkForce Pro WF-5620: Neúnavný kancelářský pracant

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která je přímo určena do méně a středně vytížených kanceláří nebo pracovních skupin. Tento model zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a samozřejmě nebyl ochuzený ani o jednotku faxu, přičemž umí pracovat také jako samostatná kopírka nebo fax. To ale není jediná funkcionalita a tiskárně nedělá problém ani mobilní tisk, který probíhá prostřednictvím přístupového bodu na WiFi síti a k mobilnímu tisku lze použít operační systémy Android, iOS a také WP. Ochuzeni nebudou ani uživatelé přístrojů Kindle a tiskárna zvládá také tisk z datových online úložišť, neboli cloudů (SugarSync, Evernote, and Google Drive). Po stránce velikosti se jedná o ne úplně malý přístroj, takže nalezení vhodného místa není úplně jednoduché a není to ani vhodná tiskárna pro uložení na pracovní stůl, kde zabere spoustu místa. Hmotnost se pak pohybuje okolo 14.2 kg. Ovládání probíhá prostřednictvím velmi komplexního ovládacího panelu, který se skládá z barevného dotykového displeje o úhlopříčce 3.5 palce a funkčních tlačítek. Nechybí ani numerický panel a celkově je rozvržení ovládacích prvků docela intuitivní, takže ovládání není nikterak komplikované.

Epson WorkForce Pro WF-5620: Neúnavný kancelářský pracant

Potěší také příjemné uživatelské rozhraní, které pohodlnému ovládání hodně napomáhá a možnost prohlížet si na displeji fotografie před tiskem. Co se týče základní výbavy, tak v té dostanete vstupní zásobník na 250 + 80 listů papíru a kapacita tiskárny jde ještě dále rozšířit. Za příplatek můžete dostat celkovou kapacitu až 580 listů papíru, což už by mělo stačit i vytížené kanceláři. To se pak dá říct i o maximální měsíční výtěžnosti čítající 45 000 výtisků. Součástí standardní výbavy je samozřejmě také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a po stránce konektivity dostanete vestavěný WiFi přijímač, klasický USB port a nechybí ani rozhraní Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu není nikterak obtížné a po nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a nastavení se můžete pustit do práce. Samotná instalace je jednoduchá, rychlá a naprosto bezproblémová a co se týče operačních systémů, tiskárna spolupracuje s klasickými Windows (Server, XP, Vista, 7 a 8), nicméně ochuzeni nebudou ani uživatelé systémů Mac OS X od společnosti Apple.

Epson WorkForce Pro WF-5620: Neúnavný kancelářský pracant

Rychlost tisku je jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu a při kombinaci tisku textu, grafiky a prezentací zvládá Epson WorkForce Pro WF-5620 pracovat rychlostí okolo 10.3 stránky za minutu. Ve své kategorii se tak jedná o jednu z nejrychlejších tiskáren a rychlost tisku je stejná, jako u nepatrně výše postaveného modelu WF-5690. Další pozitivem je perfektní kvalita tisku textu, která je prakticky srovnatelná s tím, co zvládají nejlepší laserové tiskárny. Jednotlivá písmenka jsou velmi ostrá a čitelnost je bezproblémová i při použití malého fontu. Různé menší znaky sice nejsou tak dokonale ostré, jako u laserových tiskáren, ale celkové výsledky jsou vskutku impresivní. Kvalita tisku grafiky je už bohužel trochu horší a tiskárna má mírné problémy hlavně ve větších oblastech s tmavou barvou. Kvalita tisku fotografií je ale zase na špičce této kategorie, a pokud použijete výrobcem doporučený fotopapír, dostanete výsledky podstatně lepší, než při vyvolání v obchodě. Podání barev je perfektní a potěší také vysoká míra detailů. U kancelářské tiskárny jsou důležité i provozní náklady a v případě Epsonu WorkForce Pro WF-5620 jsou náklady na jeden výtisk příjemně nízké, což je určitě velké plus.

Epson WorkForce Pro WF-5620: Neúnavný kancelářský pracant

Epson WorkForce Pro WF-5620 je perfektní inkoustová tiskárna, která patří mezi nejlepší modely ve své kategorii a zaujme i ty opravdu náročné uživatele. Mezi její nejlepší vlastnosti patří rozsáhlá funkčnost, dobrá výbava, rychlý tisk a perfektní tisk textu a fotografií. Jedinou závažnější nevýhodou je horší kvalita tisku grafiky, ale s tím si jde částečně poradit zvýšením kvality a snížením rychlosti tisku.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce Pro WF-5620: Neúnavný kancelářský pracant


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.