Přeposlat Epson WorkForce WF-2660: Univerzální tiskárna s dobrou výbavou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce WF-2660: Univerzální tiskárna s dobrou výbavou

31.12.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na dostupnou multifunkční tiskárnu od společnosti Epson, a to na model s označením WorkForce WF-2660. Tato tiskárna je určená hlavně pro domácí používání, ale v případě nutnosti zvládne zastat práci také v menší kanceláři, byť s nepatrným omezením.

Epson WorkForce WF-2660: Univerzální tiskárna s dobrou výbavou

Jedná se o klasickou multifunkční inkoustovou tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a je osazena také jednotkou faxu. To ale samozřejmě není všechno a tento model toho zvládne podstatně víc. Umí fungovat jako samostatná kopírka a fax, nechybí podpora tisku z online úložiště (cloudu) a samozřejmostí je také podpora mobilního tisku. Ten můžete provozovat prostřednictvím přístupového bodu na síti nebo pohodlnějšího rozhraní WiFi Direct, které vám umožní spojit tiskárnu přímo se smartphonem nebo tabletem. Kromě tisku z tabletu nebo smartphonu lze do těchto zařízení také skenovat, což je vcelku užitečná vlastnost. Tiskárna je vybavena také technologií NFC pro jednoduché spárování s mobilním zařízením, ale tato technologie v průběhu testu bohužel moc nefungovala. Oblast pro spárování s telefonem pomocí NFC se nachází na levé horní straně těla tiskárny a výrobce v současnosti pracuje na nových ovladačích, které by tuto technologii přivedly k životu. Moderní ovládací panel se skládá z barevného dotykového displeje o úhlopříčce 2.7 palce, který je obklopený funkčními tlačítky.

Epson WorkForce WF-2660: Univerzální tiskárna s dobrou výbavou

Rozvržení ovládacích prvků je intuitivní a ovládání a nastavení tiskárny je tak jednoduchý a nekomplikovaný úkon, který určitě zvládnete během chvilky. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 558.8 x 424.2 x 231.1 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 6.6 kg, takže manipulace je vcelku jednoduchá i pro jednoho člověka. Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník na 150 listů papíru, který už bohužel nejde dál rozšířit a tato kapacita je tak konečná. Pro domácí používání by měla tato kapacita bez větších problémů stačit, ale v kancelářích a pracovních skupinách by to mohlo být trochu omezující. Maximální měsíční výtěžnost čítající 3000 výtisků hraje také spíše pro použití v domácnosti. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk samozřejmě nechybí a konektivní výbava obsahuje rozhraní USB, WiFi přijímač a také port Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý úkon, který vám zabere pouze malou chvilku a po nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a nastavení se můžete pustit do práce.

Epson WorkForce WF-2660: Univerzální tiskárna s dobrou výbavou

Co se týče operačních systému, tak tento model podporuje většinu typů Windows a ochuzeni nebudou ani uživatelé operačního systému Max OS X (10.6 – 10.10). Trochu nás zklamala rychlost, která nepatří v této kategorii tiskáren k tomu nejlepšímu a na trhu lze najít spoustu rychlejších modelů. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací pracoval Epson WorkForce WF-2660 rychlostí 3.7 stránky za minutu (ppm). To se dá označit pouze za průměr a to samé platí také rychlost tisku fotografií, kdy se klasické fotografie o rozměru 4x6 palce dočkáte za 1 minutu a 13 sekund. Kvalita tisku je ale nadprůměrná a v tomto ohledu si na své přijdou i náročnější uživatelé. Při tisku textu jsme ocenili hlavně ostrá písmena a kvalitní podání černé, a když nebudete potřebovat extrémně malý font, budete určitě spokojeni. Tisk grafiky a fotografií je na tom ještě o kousek lépe a určitě patří k tomu nejlepšímu, na co lze v této kategorii tiskáren narazit. Výsledky jsou bez problémů použitelné i pro profesionální prezentace a tiskárna nemá problémy ani s tenkými linkami. Pokud při tisku fotografií použijete doporučený fotopapír, dostanete podstatně lepší výsledky, než při vyvolání v obchodě.

Epson WorkForce WF-2660: Univerzální tiskárna s dobrou výbavou

Epson WorkForce WF-2660 je povedená multifunkční tiskárna, která boduje hlavně svou univerzálností. Zvládne toho opravdu hodně a například po stránce kvality tisku spadá tento model na špičku své kategorie. Rychlost tisku je už bohužel trochu horší a nepotěší ani omezená kapacita vstupního zásobníku. Jinak je ale výbava perfektní a kromě nesprávně fungujícího NFC si v tomto ohledu není na co stěžovat. NFC ale zcela jistě brzy opraví nové ovladače.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce WF-2660: Univerzální tiskárna s dobrou výbavou


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.