Přeposlat Epson WorkForce Pro WF-5110: další povedený pracant od Epsonu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce Pro WF-5110: další povedený pracant od Epsonu

10.12.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Barevná tiskárna WorkForce Pro WF-5110 od společnosti Epson je další příklad inkoustové tiskárny, která se zvládne postavit čelem svým modernějším laserovým konkurentům. Tento model se pyšní hlavně vysokou rychlostí, kvalitním tiskem a také nízkými provozními náklady.

Epson WorkForce Pro WF-5110: další povedený pracant od Epsonu

Tato tiskárna je ideální pro použití v náročnějších domácnostech nebo středně vytížených kancelářích a pracovních skupinách. Jedná se o klasickou jednoúčelovou tiskárnu, takže zvládne pouze tisknout, ale ke klasickému tisku přidává ještě podporu mobilního tisku a tisku z online úložiště (cloudu). Mobilní tisk probíhá prostřednictvím rozhraní WiFi Direct, což je velmi příjemné, pohodlné řešení a samozřejmě nechybí ani možnost tisknout pomocí přístupového bodu na síti. Tiskárna podporuje tisk z mobilních systémů iOS, Android, Windows Phone a ochuzeni nebudou ani uživatelé produktů Kindle Fire. Po stránce designu se jedná o vcelku povedenou tiskárnu, díky bílé barvě vypadá příjemně elegantně a určitě vám nebude hyzdit pracovní stůl. Kompletní rozměry těla tiskárny jsou 461‎ x 442 x 284 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 11.3 kg, takže se nejedná o nějak velký a těžký přístroj a nalezení vhodného místa na stole tak není žádný problém. Jednoduchá je také manipulace, a to i pro jednoho člověka. Ovládací panel na horní straně těla tiskárny se skládá z malého monochromatického displeje a několika funkčních tlačítek.

Epson WorkForce Pro WF-5110: další povedený pracant od Epsonu

Ovládání je velmi jednoduché, všechny ovládací prvky jsou rozmístěny intuitivně a v tomto ohledu určitě nebudete mít žádné potíže. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 a 80 listů papíru, ale to není konečná a kapacitu lze ještě rozšířit. Za příplatek je možné dokoupit další zásobník na 250 listů papíru, takže celková kapacita může být až 530 listů papíru, což to by mělo stačit i náročným uživatelům. To samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající až 45 000 výtisků. Součástí standardní výbavy je také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a samozřejmě nechybí ani komunikační rozhraní. Na těle tiskárny najdeme klasický port USB, Ethernet a přítomný je i WiFi přijímač pro bezdrátové připojení. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý a nekomplikovaný úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, zapojení kabeláže, spojení s počítačem a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Jedna z největších předností tohoto modelu je rychlý tisk, který spadá v této kategorii tiskáren na špičku a při kombinaci tisku textu, grafiky a prezentací pracovala tiskárna rychlostí 10.3 ppm.

Epson WorkForce Pro WF-5110: další povedený pracant od Epsonu

To jsou opravdu velmi dobré výkony, kterými zvládne tento model překonat i podstatně dražší konkurenty. Velkou pochvalu si zaslouží také kvalita tisku, která patří na vrchol kategorie inkoustových tiskáren a ve spoustě ohledů zvládne konkurovat i laserovým tiskárnám. Při tisku textu bychom měli vypíchnout hlavně perfektní ostrost, díky které je čitelnost výborná i při použití velmi malého fontu. Výsledky sice nejsou tak dokonalé, jako u nejlepších laserových tiskáren, ale konkurenceschopné určitě jsou. Kvalita tisku grafiky je pak lehce nadprůměrná, výsledky se bez problémů hodí i pro náročné, pracovní účely a tiskárna si dobře poradí i s tenkými linkami. Kvalita tisku barevných fotografií je určitě nejlepší a vynikne hlavně perfektní ostrost a velmi dobré podání barev. Při použití výrobcem doporučeného fotopapíru jsou výsledky podstatně lepší, než co dostanete při vyvolání v obchodě a není problém fotografie zarámovat a někde vystavit. Provozní náklady patří k těm nižším a v tomto ohledu vyhrává WorkForce Pro WF-5110 proti svým laserovým konkurentům na celé čáře.

Epson WorkForce Pro WF-5110: další povedený pracant od Epsonu

Epson WorkForce Pro WF-5110 je perfektní inkoustová tiskárna, která se uchytí jak v domácnosti, tak v kanceláři. Tento model vyniká hlavně rychlostí, dobrou konektivní výbavou a vysoce nadprůměrnou kvalitou tisku. Ten patří v kategorii inkoustových tiskáren určitě k tomu nejlepšímu a bez problémů konkuruje i laserovým tiskárnám. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 4990 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce Pro WF-5110: další povedený pracant od Epsonu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.