HP


Přeposlat HP Envy 7640: elegán pro domácí i kancelářské použití

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Envy 7640: elegán pro domácí i kancelářské použití

03.12.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na povedenou tiskárnu od společnosti HP, a to na model s označením Envy 7640. Tento model se pyšní solidní výbavou, dobrou funkčností a také příjemným uživatelským rozhraním.

HP Envy 7640: elegán pro domácí i kancelářské použití

Jedná se o barevnou, inkoustovou, multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a je vybavena také jednotkou faxu. Primárně je tato tiskárna zaměřena na použití v domácnostech, ale dobrou práci zastane také v menších kancelářích a pracovních skupinách, kde se prosadí hlavně díky dobré funkčnosti. Kromě toho, že zvládne tento model pracovat jako samostatná kopírka a fax, umí také pracovat s USB flash disky, paměťovými kartami typu SD a samozřejmě neschází ani podpora mobilního tisku. Ten si užijete na smartphonech a tabletech s operačními systémy iOS a Android, přičemž samotný tisk probíhá prostřednictvím WiFi připojení a mobilní aplikace od HP. Tisk z iPhonů a iPadů pak zprostředkovává technologie Apple AirPrint.  Po designové stránce se jedná o vcelku vydařený model a jeho dominantu tvoří barevný dotykový displej na přední straně, který disponuje úhlopříčkou 3.5 palce. Ovládání pomocí tohoto displeje je jednoduché, intuitivní a styl ovládání přejde do krve velmi rychle. Kompletní rozměry šasi tiskárny jsou 502.9 x 454.6 x 193 mm, takže s nalezením vhodného místa na stole by neměly být žádné závažnější problémy, protože velikost to není nikterak přehnaná.

HP Envy 7640: elegán pro domácí i kancelářské použití

Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 7.7 kg, což znamená vcelku jednoduchou manipulaci a přenášení. Vstupní zásobník zvládne pojmout 125 listů papíru, 15 listů fotopapíru a jeho rozšíření bohužel není možné, takže tato kapacita vám bude muset stačit. V základní výbavě pak nechybí automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a čtečka paměťových karet. Co se týče konektivní výbavy, tak ta je kompletní a za své peníze dostanete dva porty USB 2.0, vestavěný WiFi přijímač, port RJ-11 a nechybí ani rozhraní Ethernet. Uvedení do provozu je pak jednoduchý a nikterak komplikovaný úkol, který zahrnuje nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže, instalaci a po nastavení se můžete pustit do práce. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje většinu verzí Windows (XP, Vista, 7, 8, 8.1) a ochuzeni samozřejmě nebudou ani uživatelé operačního systému Mac OS X. Jedna z nejslabších stránek tohoto modelu je určitě rychlost tisku, která spadá spíše pod průměr a v tomto ohledu patří HP Envy 7640 spíše mezi ty horší.

HP Envy 7640: elegán pro domácí i kancelářské použití

Při kombinaci tisku textu, grafiky a prezentací se rychlost pohybovala okolo 2.3 stránky za minutu, což opravdu není nijak extra dobrý výsledek a většina konkurenčních tiskáren je na tom podstatně lépe. V domácnosti to samozřejmě nevadí, ale při použití v kanceláři by mohla být horší rychlost tisku překážkou. Tisk barevných fotografií je ale podstatně lepší a klasické barevné fotografie o rozměru 4x6 palce se dočkáte za 39 sekund. Kvalita tisku je pak trochu nevyrovnaná a v tomto ohledu je na tom překvapivě nejlépe text. Výsledky jsou použitelné i pro náročné, pracovní účely a jednotlivá písmena se vyznačují dobrou čitelností i při použití malého fontu. Tisk grafiky je na tom také slušně, tiskárna si dobře poradí i s tenkými linkami a celkově jsou výsledky vhodné i pro náročnější účely. Co nás trochu zklamalo, byla kvalita tisku fotografií, kde jsme naopak očekávali podstatně lepší výsledky. U monochromatických fotografií je občas patrný horší odstín a barevné zase vykazují ztrátu detailů a někdy také horší ostrost. Kopírka a skener pak fungují na jedničku a jsou dobře použitelné i v náročném pracovním prostřední vytížené kanceláře.

HP Envy 7640: elegán pro domácí i kancelářské použití

HP Envy 7640 je slušná multifunkční tiskárna, která potěší hlavně rozsáhlou funkčností, dobrou výbavou, povedeným ovládacím panelem a v neposlední řadě také kvalitním tiskem textu. Ten patří v oblasti inkoustových tiskáren k tomu lepšímu a určitě uspokojí i náročnější uživatele. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byl by to pomalý tisk a horší kvalita tisku fotografií, která patří v této kategorii spíše pod průměr.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Envy 7640: elegán pro domácí i kancelářské použití


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.