Přeposlat Epson WorkForce Pro WF-5190: premiant nejen ve své kategorii

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce Pro WF-5190: premiant nejen ve své kategorii

26.11.2014 | Ondřej Koníček | Komentářů: 0 |

Tiskárna Epson WorkForce Pro WF-5190, na kterou se dnes trochu podrobněji podíváme, patří v portfoliu společnosti Epson na samotný vrchol nabídky a podle toho je také vybavená. Je sice dražší, ale za své peníze vskutku skvělou tiskárnu vhodnou i pro náročné uživatele.

Epson WorkForce Pro WF-5190: premiant nejen ve své kategorii

Tato barevná inkoustová tiskárna spadá to kategorie single modelů, takže zvládne pouze tisknout a pokud hledáte klasickou multifunkční tiskárnu, jste na špatné adrese. Jedná se o přímého konkurenta moderním laserovým tiskárnám, se kterými se rovná rychlostí tisku, jeho kvalitou a poráží je podstatně nižšími provozními náklady. Kromě klasického tisku podporuje tento model samozřejmě také mobilní tisk, a to prostřednictvím přístupového bodu na síti nebo podstatně pohodlnějšího řešení v podobě technologie WiFi Direct. Mobilní tisk si užijí uživatelé Androidu, iOS, Windows Phone a výrobce neopomněl ani přístroje Fire od firmy Kindle, které běží na přepracovaném Androidu. Ochuzeni nebudou ani uživatelé online úložiště (cloudu), ze kterého lze tisknout také. Po designové stránce se jedná o vcelku povedený model a celkový vzhled je díky bílé barvě stylový a elegantní. Rozměry těla tiskárny jsou 459.7 x 421.6 x 284.5 mm a hmotnost se pohybuje okolo 11.34 kg, což jsou v této kategorii standardní a nijak nevybočující hodnoty. Nalezení vhodného místa je tak bezproblémové a jednoduchá je také manipulace, a to i pro jednoho člověka.

Epson WorkForce Pro WF-5190: premiant nejen ve své kategorii

Ovládací panel umístěný na horní straně těla tiskárny je velmi jednoduchý a kromě malého displeje (2.2 palce) obsahuje také několik funkčních tlačítek, přičemž ovládání i nastavení jsou jednoduché a nekomplikované úkony. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, zadní zásobník na dalších 80 listů papíru a tuto kapacitu lze ještě rozšířit za příplatek, a to o další zásobník na 250 listů. Celková kapacita tak může být až 580 listů papíru, což bude bez problémů stačit i náročným uživatelům a to samé se dá prohlásit také o maximální měsíční kapacitě čítající 45000 výtisků. Konektivní výbava je perfektní, zahrnuje klasický USB port, rozhraní Ethernet a nechybí ani vestavěný WiFi přijímač. Samozřejmostí je také automatický duplexer, který bývá v této kategorii tiskáren již standardem. Uvedení do provozu není nikterak obtížné a stačí najít vhodné místo, zapojit kabeláž a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje klasiku v podobě všech možných verzí Windows (XP, Vista, 7 a 8) a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému Mac OS X a serverových verzí Windows.

Epson WorkForce Pro WF-5190: premiant nejen ve své kategorii

Jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu je rychlost tisku, která patří k nadprůměru ve všech ohledech. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládl tento model pracovat rychlostí 10.3 stránky za minutu (ppm), což je opravdu úctyhodný výkon. Barevné fotografie o rozměrech 4 x 6 palce se dočkáte za příjemných 41 sekund, takže ani v tomto ohledu si není na co stěžovat. Kvalita tisku za jeho rychlostí naštěstí vůbec nijak nezaostává a v oblasti inkoustových tiskáren patří tento model na úplnou špičku. Tisk textu se dá bez problémů srovnat i s těmi nejlepšími laserovými tiskárnami a to je určitě výborná vizitka. Čitelnost textu je perfektní i při použití opravdu malého fontu a jednotlivá písmena jsou příkladně ostrá. Kvalita tisku grafiky je na tom podobně a výsledky jsou vhodné i pro náročné pracovní účely a publikace. Nakonec jsme si nechali kvalitu tisku barevných fotografií, která je taktéž perfektní a výsledky jsou podstatně lepší než to, co se dá běžně sehnat při vyvolání v obchodě. Podání barev je výborné, stejně tak jako úroveň detailů a pokud použijete výrobcem doporučený fotopapír, dočkáte se krásných fotografií.

Epson WorkForce Pro WF-5190: premiant nejen ve své kategorii

Epson WorkForce Pro WF-5190 je perfektní inkoustová tiskárna, která patří ve své kategorii bez debat mezi ty nejlepší a potěší i opravdu náročné uživatele. Je rychlá, skvěle vybavená a kvalita tisku je výborná ve všech ohledech. Navíc potěší také nízkými provozními náklady, díky kterým dokáže bez problémů konkurovat i laserovým tiskárnám.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce Pro WF-5190: premiant nejen ve své kategorii


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.