Přeposlat Epson WorkForce Pro WF-5690: perfektní tiskárna pro náročné

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce Pro WF-5690: perfektní tiskárna pro náročné

15.10.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Epson WorkForce Pro WF-5690, na kterou se dnes podíváme trochu podrobněji, je vlajkovou lodí společnosti Epson v kategorii inkoustových multifunkčních modelů. Podle toho je také vybavená a ve své třídě se jedná o jeden z nejpovedenějších modelů.

Epson WorkForce Pro WF-5690: perfektní tiskárna pro náročné

Vzhledem k velmi dobré funkčnosti je tato tiskárna jako stvořená pro použití ve vytížené kanceláři nebo pracovní skupině. Kromě klasického tisku, kopírování, skenování a faxování zvládne tento model pracovat také jako samostatná kopírka i fax. Tím ale samozřejmě výčet schopností nekončí a ve výbavě nechybí ani možnost pracovat s USB flash diskem, tisk z online datového úložiště nebo mobilní tisk. Mobilní tisk probíhá prostřednictvím přístupového bodu nebo rozhraní WiFi Direct, což je podstatně jednodušší a příjemnější řešení. Kromě tisku z cloudu můžete přímo na online úložiště také skenovat a tiskárna spolupracuje s většinou hlavních cloudových úložišť (Box, Dropbox, Evernote a Google Drive). Další výbornou vlastností této tiskárny je barevný dotykový displej s úhlopříčkou 4.3 palce, díky kterému je nastavení a ovládání jednoduché a intuitivní. Dotykový displej je pak doplněný klasickými funkčními tlačítky. Co se týče velikosti, tak rozměry šasi tohoto modelu jsou 655.3 x 459.7 x 129.5 mm, což je vcelku v normě a najít vhodné místo by tak neměl být žádný závažnější problém. Hmotnost se pak pohybuje okolo 14.3 kg.

Epson WorkForce Pro WF-5690: perfektní tiskárna pro náročné

V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 + 80 listů papíru a kapacitu lze dále rozšířit, a to o další zásobník schopný pojmout 250 listů papíru. Celková kapacita tak může být až 580 listů papíru, což by mělo bez větších problémů stačit i velmi vytíženým kancelářím. To samé se dá prohlásit i o nejvyšší měsíční výtěžnosti čítající až 45 000 výtisků. Součástí standardní výbavy je samozřejmě také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což je věc, která by u kancelářské tiskárny chybět opravdu neměla. Konektivitu obstarává klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač a přítomné je i rozhraní Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý a nikterak komplikovaný úkon, který se dá zvládnout během chvilky. Stačí najít vhodné místo, zapojit kabeláž, naplnit zásobník a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu je rychlost tisku, která je perfektní a v tomto ohledu se Epson WorkForce Pro WF-5690 zařadil mezi nejlepší tiskárny vůbec.

Epson WorkForce Pro WF-5690: perfektní tiskárna pro náročné

Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací se rychlost tisku pohybovala okolo 10.1 stránky za minutu (ppm), což je vskutku úctyhodný výsledek. V otázce rychlosti tisku tak nechal tento Epson prakticky všechny hlavní konkurenty za sebou a jen pro srovnání, podobná tiskárna HP Officejet Pro 276dw MFP tiskne v kombinovaném módu rychlostí zhruba 5.9 ppm. Za tuto rychlost vděčí tiskárna hlavně tiskové hlavně PrecisionCore, kterou používá například i model Epson WF-4630 s velmi podobnou rychlostí tisku. Kvalita tisku už pak není tak fantastická, jako jeho rychlost, ale výsledky se i tak dají bez problémů zařadit do vyššího nadprůměru. Kvalita tisku textu je lepší, než u většiny konkurenčních inkoustových tiskáren a potěší hlavně velmi dobrá čitelnost i při použití malého fontu. Jednotlivá písmena jsou dostatečně ostrá a tím pádem perfektně čitelná. Kvalita tisku grafiky je už bohužel trochu horší a tiskárna má mírné problémy hlavně s černou a modrou barvou na větších plochách. Kvalita tisku barevných fotografií je ale velmi dobrá, a pokud použijete matný fotopapír, který výrobce doporučuje, dostanete podstatně lepší kvalitu, než jaké byste se dočkali při vyvolání někde v drogerii.

Epson WorkForce Pro WF-5690: perfektní tiskárna pro náročné

Epson WorkForce Pro WF-5690 je opravdu výborná tiskárna, která v sobě kombinuje perfektní výbavu, rychlý tisk, rozsáhlé možnosti a nadprůměrnou kvalitu tisku. Jediná nevýhoda tohoto modelu je vlastně pouze trochu horší tisk grafiky, který za zbytkem lehce zaostává. Třešničkou na dortu jsou pak relativně nízké provozní náklady, které řadí tuto tiskárnu mezi ty úplně nejlepší zástupce její kategorie.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce Pro WF-5690: perfektní tiskárna pro náročné


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.