Přeposlat Samsung Xpress M2070FW: dobře vybavená multifunkce pro domácnost

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Xpress M2070FW: dobře vybavená multifunkce pro domácnost

08.10.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na multifunkční tiskárnu od společnosti Samsung, a to na model s označením Xpress M2070FW. Tato tiskárna se pyšní hlavně dobrou konektivní výbavou v čele s čím dál rozšířenějším NFC.

Samsung Xpress M2070FW: dobře vybavená multifunkce pro domácnost

Jedná se o multifunkční monochromatickou laserovou tiskárnu, která je určena pro použití v domácnostech nebo menších pracovních skupinách. Tento model zvládne tisknout, kopírovat, skenovat, je osazen faxem a nechybí ani rozsáhlá konektivní výbava a podpora dnes tolik populárního mobilního tisku. K mobilnímu tisku používá tiskárna rozhraní WiFi Direct nebo technologii NFC, takže přímé spojení se smartphonem nebo tabletem je vskutku velmi jednoduché. Aplikace Mobile Print od Samsungu ale neumožňuje pouze tisk a s její pomocí můžete také skenovat nebo faxovat, a to na operačních systémech Android, iOS a dokonce také Windows Phone. Po stránce schopností se tedy jedná o velmi moderní tiskárnu a kromě mobilního tisku zvládá tento model fungovat také jako samostatná kopírka a fax. Designově se jedná o vcelku povedený model a kompletní rozměry těla této tiskárny jsou 406.4 x 360.7 x 312.4 mm. Není to tedy nejkompaktnější přístroj na trhu, ale rozměry nejsou ani nijak přehnaně velké a s nalezením vhodného místa byste neměli mít žádné závažnější potíže.

Samsung Xpress M2070FW: dobře vybavená multifunkce pro domácnost

Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím komplexního ovládacího panelu, který obsahuje malý monochromatický displej a několik funkčních tlačítek. Nechybí ani alfanumerická klávesnice. Jeden z největších nedostatků tohoto modelu je omezená kapacita zásobníku, která čítá pouze 150 listů papíru bez možnosti rozšíření. V domácnosti by to ještě mělo stačit, ale jakmile se rozhodnete tiskárnu používat v kanceláři, kapacita bude nedostatečná. Konektivní výbava zahrnuje porty Ethernet a USB, přičemž samozřejmě nechybí ani vestavěný WiFi přijímač. Trochu nás překvapila absence automatického duplexeru, který by se určitě hodil a ve výbavě schází také rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu. Maximální měsíční výtěžnost pak čítá 10000 výtisků, což bude pro domácí používání určitě dostatečné. Uvedení tiskárny do provozu je docela jednoduché a stačí najít vhodné místo na stole, zapojit kabeláž, naplnit zásobník papírem a po spojení s počítačem a instalaci můžete začít využívat všechno, co tento model nabízí.

Samsung Xpress M2070FW: dobře vybavená multifunkce pro domácnost

Co se týče operačních systémů, tak Samsung Xpress M2070FW podporuje většinu dnes běžně používaných systémů v čele s Windows a Mac OS X, přičemž na své si přijdou také uživatelé Linuxu a některých jeho distribucí. Nyní se přesuneme k rychlosti tisku, která může podle výrobce být až 21 stránek za minutu (ppm). To ale samozřejmě platí pouze pro jednoduchý tisk textu a při kombinovaném tisku už byla tiskárna podstatně pomalejší. Při tisku textu, grafiky a různých prezentací se rychlost pohybovala okolo 9.8 ppm, což je výsledek spadající do lehčího nadprůměru. Není to nejrychlejší tiskárna ve své kategorii, ale určitě se za takový výsledek stydět nemusí. Kvalita tisku je pak lehce nadprůměrná a nejlépe je na tom tisk textu. Jednotlivá písmenka jsou příjemně ostrá a dobře čitelná, a pokud nepotřebujete tisknout v opravdu velmi malém formátu, kdy je čitelnost již horší, určitě budete spokojeni. Kvalita tisku grafiky je na tom podobně a výsledky se bez větších problémů hodí i pro náročnější použití v kanceláři. Fotografie pak nejsou žádná sláva, ale na vytisknutí nějakých jednoduchých fotografií z webu to určitě stačí. Kvalita odpovídá zhruba tomu, co můžete vidět v lepších novinách.

Samsung Xpress M2070FW: dobře vybavená multifunkce pro domácnost

Samsung Xpress M2070FW je povedená multifunkční tiskárna, která vsází hlavně na rozsáhlé schopnosti využití a potěší velmi dobrou konektivní výbavou. Díky přítomnosti NFC čipu je mobilní tisk velmi jednoduchý a pokud vám jde hlavně o to, jedná se o ideální tiskárnu pro vás. Určitě potěší také solidní kvalita tisku textu a grafiky. Co se týče nevýhod, tak mezi ty největší patří absence automatického duplexeru, nižší kapacita zásobníku a vcelku vysoké provozní náklady.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Xpress M2070FW: dobře vybavená multifunkce pro domácnost


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.