HP


Přeposlat HP Officejet Pro 8610 e-All-in-One: rychlá tiskárna s nízkými provozními náklady

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Officejet Pro 8610 e-All-in-One: rychlá tiskárna s nízkými provozními náklady

24.09.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na dalšího zástupce rozšířené řady multifunkčních inkoustových tiskáren. Model HP Officejet Pro 8610 e-All-in-One vyniká hlavně dobrou výbavou a solidní rychlostí tisku, díky které uspokojí i náročnější uživatele.

HP Officejet Pro 8610 e-All-in-One: rychlá tiskárna s nízkými provozními náklady

Tato tiskárna je určená hlavně do menších kanceláří a pracovních skupin, ale využití samozřejmě najde také v domácnosti. Mezi základní vlastnosti tohoto modelu patří schopnost tisku, kopírování, skenování, posílání faxů a samozřejmě zvládne pracovat také na síti a fungovat jako samostatná kopírka a fax. Tiskárna si bez problémů poradí s USB flash diskem a co se týče mobilního tisku, můžete tisknout z přístrojů s operačními systémy iOS, Android a Blackberry. Při mobilním tisku lze využít klasický přístupový bod nebo technologii Wireless Direct, což je ekvivalent ke klasické funkci WiFi Direct. Po stránce rozměrů je tato tiskárna trochu větší, než konkurenční modely a na pracovním stole tak bude zabírat trochu víc místa. Kompletní rozměry jejího šasi jsou 647.7 x 500 x 299.7 mm a hmotnost se pohybuje okolo 11.9 kg, takže to není ani nejlehčí model na trhu. Ovládání a nastavení tiskárny probíhá pomocí vcelku malého dotykového displeje, nicméně uživatelské rozhraní je jednoduché a s ovladatelností tak nejsou žádné závažnější problémy.

HP Officejet Pro 8610 e-All-in-One: rychlá tiskárna s nízkými provozními náklady

V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru a nechybí ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což je věc pro kancelářskou tiskárnu prakticky nezbytná. Konektivní výbava je pak velmi dobrá a zahrnuje klasický port USB, rozhraní Ethernet a nechybí ani WiFi přijímač pro bezdrátové připojení k internetu. Maximální měsíční výtěžnost pak čítá 30000 výtisků, což by mělo stačit i náročnějším a vytíženějším uživatelům. Uvedení do provozu je docela jednoduchý úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže, instalaci a nastavení. Jak jsme se již zmínili, tiskárna zvládne pracovat také jako samostatná kopírka nebo fax, což je v kanceláři užitečná vlastnost. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje klasiku v podobě Windows XP, Vista, 7 a samozřejmě nechybí ani podpora nových Windows 8 a 8.1. Na své si přijdou také uživatelé Linuxu a operačního systému Mac OS X od společnosti Apple. Nyní se podíváme na rychlost tisku, která je velmi dobrá a patří mezi nejlepší vlastnosti tohoto modelu.

HP Officejet Pro 8610 e-All-in-One: rychlá tiskárna s nízkými provozními náklady

Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládla tiskárna pracovat rychlostí 5.9 stránky za minutu (ppm), což je velmi solidní výsledek, který snese srovnání i s podstatně dražšími tiskárnami. Nyní se dostáváme ke kvalitě tisku, která je sice dobrá, ale v několika oblastech trochu zklamala. Tou hlavní oblastí byl tisk barevných fotografií, který v oblasti inkoustových barevných tiskáren trochu zaostává, a výsledky určitě nejsou takové, jaké jsme si představovali. Na druhou stranu, tento model je určený do kanceláří a zde není kvalita tisku barevných fotografií žádnou stěžejní vlastností, takže se nad tím dá přimhouřit oko. Kvalita tisku textu je ale velmi dobrá, jednotlivá písmena jsou bez problémů čitelná i při použití malého fontu a potěší také dobré podání černé barvy. Tisk grafiky je na tom podobně, výsledky jsou použitelné i pro náročnější účely, jako jsou prezentace a kromě dobrého podání barev vynikne i slušná ostrost. Jeden z nejdůležitějších faktorů pro kancelářskou tiskárnu jsou také provozní náklady a v tomto Officejet Pro 8610 vskutku vyniká. Náklady na jeden výtisk patří k nejnižším v této kategorii, což by mohlo při rozhodování výrazně pomoct.

HP Officejet Pro 8610 e-All-in-One: rychlá tiskárna s nízkými provozními náklady

Pokud hledáte tiskárnu do kanceláře se slušnou výbavou, dobrou funkčností a nízkými provozními náklady, je HP Officejet Pro 8610 e-All-in-One perfektní volba. Navíc je také příjemně rychlá a nabídne nadprůměrnou kvalitu tisku grafiky i textu. Kvalita tisku barevných fotografií je ale už bohužel trochu horší a nepotěší ani větší rozměry. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 4300 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Officejet Pro 8610 e-All-in-One: rychlá tiskárna s nízkými provozními náklady


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.