Přeposlat Epson Expression Premium XP-820 Small-in-One: malá, ale velmi schopná tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Expression Premium XP-820 Small-in-One: malá, ale velmi schopná tiskárna

17.09.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na multifunkční tiskárnu od společnosti Epson, a to na model Expression Premium XP-820 Small-in-One. Už podle označení jdou hezky odhadnout hlavní přednosti této tiskárny, což jsou kompaktní rozměry a dobrá funkčnost.

Epson Expression Premium XP-820 Small-in-One: malá, ale velmi schopná tiskárna

Jedná se o barevnou multifunkční inkoustovou tiskárnu, která je zaměřena jak na použití v domácnosti, tak na náročnější kancelářskou práci. Jedna z největších předností tohoto modelu je velmi dobrá funkčnost, kterou zastupuje schopnost tisku, kopírování, skenování a ve výbavě se samozřejmě nachází také jednotka faxu. Tiskárna zvládne pracovat jako samostatná kopírka i fax a umí tisknout na optická média (CD/DVD), přičemž si poradí také s USB flash diskem a paměťovými kartami. Tím ale schopnosti tohoto modelu nekončí a užijete si také mobilní tisk, a to prostřednictvím rozhraní WiFi Direct. Díky němu můžete tisknout přímo ze smartphonu nebo tabletu bez nutnosti připojení k síti a kromě mobilního tisku lze samozřejmě provozovat i tisk z online úložiště. Příznivci sociálních sítí určitě ocení schopnost skenovat přímo na Facebook. Dalším velkým plusem jsou kompaktní rozměry těla, které čítají 391.1 x 340.3 x 137.1 mm a to znamená, že s nalezením vhodného místa nebude vůbec žádný problém a tiskárnu můžete mít klidně na svém pracovním stole, kde moc místa nezabere.

Epson Expression Premium XP-820 Small-in-One: malá, ale velmi schopná tiskárna

Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 9.7 kg, takže manipulaci zvládne bez obtíží i jeden člověk. V základní výbavě dostanete zásobník schopný pojmout 100 listů papíru a druhý zásobník na fotopapír, do kterého se vejde 20 listů o rozměru až 5 x 7 palce. Kapacita to není nijak ohromující, ale většině uživatelů by měla bez problémů stačit. Ve výbavě neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu. Konektivní výbava je kompletní a zahrnuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač a port Ethernet. Ovládání a nastavení tiskárny probíhá prostřednictvím barevného dotykového displeje, který podporuje ovládání pomocí gest a tento systém ovládání je velmi jednoduchý a intuitivní. Na barevném displeji si také můžete prohlédnout fotografie před tiskem. Uvedení do provozu je vskutku jednoduché a tento úkon zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, zapojení kabeláže, instalaci a po nastavení se můžete pustit do práce.

Epson Expression Premium XP-820 Small-in-One: malá, ale velmi schopná tiskárna

Nyní se přesuneme k vlastnostem tisku a začneme jako vždy jeho rychlostí. Při kombinaci tisku textu, grafiky a prezentací zvládla tato tiskárna pracovat rychlostí okolo 5.1 stránky za minutu (ppm), což je velmi dobrý výsledek spadající v této cenové kategorii do nadprůměru. Jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4 x 6 palce se dočkáte za 38 sekund, což je opět výborný výsledek. Kvalita tisku je trochu méně vyrovnaná a tisk textu je lehce podprůměrný. Pro klasické domácí použití budou výsledky stačit, avšak při použití menšího fontu se čitelnost rychle zhoršuje a na tisk nějakých formálních dokumentů tato tiskárna ideální není. Kvalita tisku grafiky už je na tom podstatně lépe a výsledky se hodí i pro kancelářské použití. Tiskárna měla trochu problémy pouze s opravdu tenkými linkami na tmavém pozadí, ale není to nic hrozného. Tisk barevných fotografií je velmi dobrý a výsledky se pyšní dobrou ostrostí i vysokou úrovní detailů. Ve světlejších oblastech se sice detaily trochu ztrácí, ale výsledky jsou srovnatelné s tím, co dostanete při vyvolání fotografií v obchodě.

Epson Expression Premium XP-820 Small-in-One: malá, ale velmi schopná tiskárna

Epson Expression Premium XP-820 Small-in-One je po všech směrech povedená tiskárna, která zastane spoustu práce jak v domácnosti, tak v kanceláři. Mezi její hlavní přednosti patří kompaktní rozměry, skvělá funkčnost, rychlý tisk a kvalitní tisk grafiky i fotografií. Kvalita tisku textu trochu pokulhává a určitě nepotěší ani vyšší provozní náklady. Tím ale výčet nedostatků končí a pochválit musíme určitě i povedené ovládání prostřednictvím dotykového displeje.

Tiskárna nebude dostupná na českém trhu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson Expression Premium XP-820 Small-in-One: malá, ale velmi schopná tiskárna


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.