Přeposlat Epson WorkForce WF-7620: kvalitní tiskárna s podporou velkého formátu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce WF-7620: kvalitní tiskárna s podporou velkého formátu

27.08.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční tiskárna Epson WorkForce WF-7620, na kterou se dnes podíváme, je jeden z mála modelů ve střední třídě, který zvládne tisknout ve velkém formátu. Navíc to není vykoupeno takřka žádnými kompromisy, takže se jedná o vskutku povedený model.

Epson WorkForce WF-7620: kvalitní tiskárna s podporou velkého formátu

Jedná se o barevnou multifunkční inkoustovou tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a je vybavena také jednotkou faxu, takže zaujme i náročnější uživatele a kancelářské pracovníky. Tiskárna umí samozřejmě fungovat jako samostatná kopírka i fax a tím její výčet schopností zdaleka nekončí. Zvládne také pracovat s USB flash diskem (tisk a skenování), umí pracovat se složkami na síti a samozřejmě nechybí ani dnes tolik populární mobilní tisk. Tiskárna je vybavena rozhraním WiFi Direct, takže mobilní tisk je jednoduchý a co se týče podpory, tak tento model umí pracovat s přístroji se systémy iOS, Android, Windows Phone a dokonce také s přístroji Kindle Fire. Kromě rozhraní WiFi Direct lze použít i přístupový bod na síti a tiskárna spolupracuje také s různými online úložišti. Stejně jako většina modelů s podporou papíru o velkém rozměru, i tento je docela velký a kompletní rozměry jeho šasi jsou 566.4 x 485.1 x 419.1 mm. To znamená, že na pracovním stole ho pravděpodobně mít nebudete a vzhledem k vysoké hmotnosti čítající 21.3 kg bude lepší, když si k sobě při manipulaci přizvete někoho na pomoc.

Epson WorkForce WF-7620: kvalitní tiskárna s podporou velkého formátu

Co se týče základní výbavy, tak v té dostanete kapacitu 500 listů papíru rozdělenou mezi dva zásobníky, přičemž oba pojmou jak papír klasického rozměru, tak velký formát A3+. Konektivní výbava zahrnuje klasický port USB, vestavěný WiFi přijímač a nechybí ani port Ethernet. Tiskárna je dále vybavena také automatickým duplexerem pro oboustranný tisk, slotem na paměťové karty a její maximální měsíční výtěžnost čítá 20000 výtisků. Ovládání a nastavení probíhá pomocí rozměrného ovládacího panelu, který je osazený také barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 4.3 palce. Ten je doplněný klasickými funkčními tlačítky a samotné ovládání je velmi jednoduché a přímočaré. To samé platí také o uvedení do provozu, které je stejné, jako u většiny podobných přístrojů a po nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a nastavení se budete moct pustit do práce. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných systémů a spolupracuje také se systémy Windows Server.

Epson WorkForce WF-7620: kvalitní tiskárna s podporou velkého formátu

Rychlost tisku je docela solidní a při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládala tato tiskárna pracovat rychlostí okolo 5.4 stránky za minutu (ppm). To by se dalo označit jako lehčí nadprůměr a podobné je to také v oblasti tisku fotografií. Jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4 x 6 palce se dočkáte za slušných 45 sekund. Kvalita tisku je pak trochu kolísavá, a zatímco tisk textu je velmi dobrý, tisk grafiky za ním v kvalitě již docela pokulhává. Při tisku textu jsme ocenili hlavně příjemně ostré hrany a skvělou čitelnost, přičemž pokud nepotřebujete používat opravdu malý font, čitelnost bude skvělá za jakýchkoliv podmínek. V přímém porovnání kvality tisku textu a grafiky vyznívá grafika podstatně hůř a celkově spadá spíše do podprůměru (v této kategorii tiskáren). Tiskárna měla trochu problémy s tenkými linkami a ideální nejsou ani větší, tmavé oblasti, kde je barevné podání horší. Kvalita tisku barevných fotografií je pak již podstatně lepší a dostanete stejné nebo lepší výsledy, jak kdybyste si nechali vyvolat fotografie v obchodě.

Epson WorkForce WF-7620: kvalitní tiskárna s podporou velkého formátu

Epson WorkForce WF-7620 je povedená multifunkční tiskárna, která staví hlavně na schopnosti pracovat s papírem velkého formátu. Jedná se o velmi vyvážený model, který nestrádá prakticky v žádném ohledu a je to vhodný přístroj i pro náročné uživatele. Mezi nejlepší vlastnosti této tiskárny patří rozsáhlá funkčnost, kvalitní tisk textu i fotografií a také solidní výbava. Co se týče nedostatků, tak kvalita tisku grafiky není nejlepší a nepotěší ani vyšší náklady na jeden výtisk.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce WF-7620: kvalitní tiskárna s podporou velkého formátu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.