Přeposlat Jak zvýšit efektivitu tisku u inkoustových tiskáren?

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Jak zvýšit efektivitu tisku u inkoustových tiskáren?

24.10.2014 | PR článek | Zajímavosti | Komentářů: 3 |

Tiskárna je nepostradatelným vybavením současných kanceláří i domácností. Zvýšené poptávce po těchto zařízeních odpovídá také široká nabídka – na trhu je dnes nepřeberné množství nejrůznějších modelů tiskáren lišící se svými funkcemi, výkonem, designem i cenovou relací, takže vybrat si tiskárnu, která bude přesně odpovídat našim požadavkům, je poměrně snadné.

Jak zvýšit efektivitu tisku u inkoustových tiskáren?

Mezi obecně nejžádanější typy patří tiskárny laserové a tiskárny inkoustové. Každý typ tiskárny má své výhody i nevýhody – konečné rozhodnutí pak nejčastěji závisí na tom, jaká tisková úloha bude nejčastější. O laserových modelech jsme psali v článku Výhody laserových tiskáren. A co vše tedy nabízí tiskárny inkoustové?

Inkoustové tiskárny, jak název napovídá, se plní tzv. cartridgemi, náplněmi s tekutými barvami. Ty jsou stříkány z kazet pomocí mikroskopických trysek v tiskové hlavě. Výsledná kvalita tisku tedy velmi záleží také na kvalitě těchto náplní.

Jak zvýšit efektivitu tisku u inkoustových tiskáren?

Velkou výhodou inkoustových tiskáren je jejich pořizovací cena – inkoustové modely jsou mnohem levnější než modely laserové obdobných funkcí a kvality tisku. Další předností je skutečnost, že inkoustové tiskárny jsou ve srovnání s těmi laserovými poměrně malé a lehké – snadno si tak vyberete například i přenosný model. Inkoustové tiskárny jsou dále skvělou volbou v případě, že kromě textu tisknete často také fotografie. Technika tisku zajišťuje vysokou obrazovou kvalitu fotografií, a tak jsou inkoustové tiskárny hojně využívány pro profesionální účely fotografy, grafiky a dalšími odborníky z oboru.

Drobným nedostatkem inkoustových tiskáren může být rychlost tisku – laserové tiskárny jsou sice rychlejší, avšak vzhledem k nízké pořizovací ceně jsou právě inkoustové tiskárny skvělou volbou do domácností a méně či středně vytížených kanceláří. Laserové tiskárny jsou také úspornější. U inkoustových tiskáren však lze snadno snížit náklady na tisk používáním tzv. kompatibilních cartridgí do tiskáren. Kompatibilní náplně představují populární a výrazně levnější alternativu vůči originálním náplním pocházejícím přímo z dílen výrobců tiskáren. Kompatibilní náplně zajišťující stejnou úroveň kvality tisku lze pořídit mnohem levněji než originální náplně, takže se tisk s nimi mnohonásobně vyplatí.

Jak zvýšit efektivitu tisku u inkoustových tiskáren?

Širokou nabídku kompatibilních náplní najdete na specializovaném portálu www.cartridge-tonery-naplne.cz, který je předním prodejcem cartridgí na internetu. Mezi nežádanější produkty tohoto online obchodu patří náplně do tiskáren Brother a náplně do tiskáren HP. Díky nadstandardnímu výběru náplní do tiskáren těchto značek, si snadno vyberete typ náplně, který bude kompatibilní právě s Vaší tiskárnou. V českých domácnostech a kancelářích často najdeme také inkoustové tiskárny značky Epson, která patří v oblasti tisku ke světovým lídrům, což je na výkonu, efektivitě a funkčnosti jejích zařízení znát. Tisk na modelech Epson však můžete ještě více zefektivnit používáním kompatibilní náplně do tiskáren Epson. Špičkovým zařízením jsou také tiskárny dalšího světového giganta na poli domácího a profesionálního tisku – společnosti Canon. Tiskárny Canon se vyznačují vysokou kvalitou tisku, snadnou obsluhou, nejmodernějšími funkcemi i nízkými náklady – poměr výkon/cena ještě více vylepší kompatibilní náplně do tiskáren Canon.

Jak zvýšit efektivitu tisku u inkoustových tiskáren?

Na www.cartridge-tonery-naplne.cz najdete nejen široký výběr produktů pro kvalitní tisk, ale těšit se můžete také na vysoce profesionální služby. Například všechno nabízené zboží je skladem, a tak se můžete spolehnout na jeho dodávku do druhého pracovního dne. Společnost je navíc držitelem certifikace ISO 9001 (Quality Management Systém) a ISO 14001 (Enviromental Management Systém). O kvalitě poskytovaných služeb svědčí také dlouholeté působení společnosti a řada spokojených a vracejících se zákazníků.

Jak zvýšit efektivitu tisku u inkoustových tiskáren?

S náplněmi do tiskáren z www.cartridge-tonery-naplne.cz si užijete špičkové kvality tisku za dostupné ceny!

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Jak zvýšit efektivitu tisku u inkoustových tiskáren?


počet příspěvků: 3

Zoom Raz

25.10.2014 v 14:42

Dobra tiskárna

Odpovědět

ZOom

25.10.2014 v 14:42

I když já tomu moc nerozumím... :/

dominik

27.04.2019 v 11:33

Děkuji za velice pěkný článek :) Já mám radši laserové tiskárny, dle mých zkušenosti jsou na ně i levnější náplně, protože se jich tolik nevypotřebuje :) Navíc pokud víte kde kupovat (já zde: https://www.cdrmarket.cz/tonery/) pak je to absolutně v pohodě :)

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.