Přeposlat Brother MFC-L8600CDW: multifunkční tiskárna pro náročné

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-L8600CDW: multifunkční tiskárna pro náročné

20.08.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Laserová tiskárna Brother MFC-L8600CDW je sice v nabídce této společnosti brána jako takový základní model své řady, avšak to vůbec neznamená, že je špatná. Je tomu právě naopak a tato tiskárna potěší i náročnější uživatele.

Brother MFC-L8600CDW: multifunkční tiskárna pro náročné

Jedná se o barevnou laserovou multifunkční tiskárnu, která je přímo určená pro použití v kancelářích nebo pracovních skupinách a tomu odpovídají také její schopnosti. Kromě klasického tisku, skenování a kopírování disponuje tento model i jednotkou faxu a zvládne fungovat také jako samostatná kopírka a fax. To ale samozřejmě není všechno, nebudete ochuzeni ani o schopnost pracovat s USB flash diskem (tisk, skenování) a nechybí ani možnost skenovat přímo do emailu nebo do složky na síti. Potěšeni budou také příznivci mobilního tisku, protože tento model je vybavený rozhraním WiFi Direct, takže zvládne přímý tisk ze smartphonu nebo tabletu. Co se týče velikosti, tak žádný prcek to není a kompletní rozměry šasi čítají 492.7 x 490.2 x 408.2 mm, takže na pracovní stůl se určitě nevejde a bude lepší, když pro tiskárnu najdete nějaké samostatné místo. Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 29 kg a při přenášení nebo manipulaci si k sobě budete muset někoho přizvat. Velkou pochvalu si určitě zaslouží jednoduchý ovládací panel, který se skládá z barevného displeje o úhlopříčce 3.7 palce a několika funkčních tlačítek. Ovládání je velmi jednoduché a nekomplikované.

Brother MFC-L8600CDW: dobře vybavená tiskárna pro náročné

V základní výbavě dostanete vstupní zásobník schopný pojmout 300 listů papíru, nicméně konečná kapacita to není a je možné přikoupit si ještě jeden zásobník na dalších 500 listů. Celková kapacita tiskárny tak může být až 800 listů papíru, což je vcelku slušné. Maximální měsíční výtěžnost pak čítá dostatečných 40000 výtisků. Konektivní výbava je kompletní a dostanete standardní USB konektor, vestavěný WiFi přijímač a nechybí ani rozhraní Ethernet. Přítomnost automatického duplexeru pro pohodlný oboustranný tisk bereme vzhledem k zaměření jako samozřejmost. Uvedení tiskárny do provozu není nikterak komplikovaný úkol a nejtěžší bude najít pro ni vhodné místo. Poté stačí pouze zapojit kabeláž, tiskárnu nainstalovat, nastavit a můžete se pustit do práce. Samotná instalace je jednoduchá a bezproblémová. Nyní se podíváme na rychlost tisku, která je vcelku slušná a výrobce ve specifikacích uvádí, že tato tiskárna zvládne tisknout černobíle i barevně rychlostí až 30 stránek za minutu (ppm). To ale samozřejmě platí pouze pro základní tisk textu bez jakýchkoliv úprav a při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací je už rychlost horší.

Brother MFC-L8600CDW: dobře vybavená tiskárna pro náročné

V tomto módu pracovala tiskárny rychlostí 6.4 ppm, což je pořád solidní a tento výsledek by se dal označit jako lehce nadprůměrný. Výše postavený a dražší model MFC-L8850CDW je sice o něco rychlejší (7.6 ppm), ale na trhu jsou samozřejmě i pomalejší modely (OKI MC362w, 5.9 ppm). Kvalita tisku spadá do průměru a jak už tak bývá u laserových tiskáren zvykem, nelépe je na tom tisk textu. Ten sice úplně na špici nedosahuje, ale pořád je jeho kvalita velmi dobrá a výsledky se dají bez problémů použít i pro náročné pracovní účely. Jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá a perfektně čitelná i při použití menšího fontu (pouze opravdu velmi malá písmena jsou hůře čitelná). Tisk grafiky je už trochu horší, a i když je podání barev vcelku slušné, větší tmavé oblasti jsou občas trochu vybledlé a nestálé. Kvalita tisku fotografií je veskrze průměrná a problémy jsou hlavně při černobílých fotografiích, kde je patrná velká ztráta detailů. To platí také pro temnější oblasti barevných fotografií. Skener i kopírka fungují na výbornou a v této oblasti nejsou vůbec žádné problémy.

Brother MFC-L8600CDW: dobře vybavená tiskárna pro náročné

Brother MFC-L8600CDW je povedená laserová tiskárna, která potěší i náročné zákazníky a tento model vyniká hlavně slušnou výbavou a rozsáhlou funkčností. Zaujme také jednoduchý ovládací panel, solidní rychlost tisku a slušná kvalita tisku textu. Kvalita tisku grafiky a fotografií je veskrze průměrná a jedná se o jedinou negativní vlastnost této jinak dobré tiskárny.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-L8600CDW: multifunkční tiskárna pro náročné


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.