Přeposlat Epson WorkForce WF-3640: dobře vybavená tiskárna pro domácnost i kancelář

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce WF-3640: dobře vybavená tiskárna pro domácnost i kancelář

13.08.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Epson WorkForce WF-3640, na kterou se dnes podíváme, je přímý nástupce modelu s označením WorkForce WF-3540, kterého nahrazuje. Jedná se o výbornou tiskárnu určenou jak pro menší kanceláře, tak domácnosti s pouze minimem nedostatků.

Epson WorkForce WF-3640: dobře vybavená tiskárna pro domácnost i kancelář

Tato tiskárna spadá do kategorie barevných inkoustových multifunkčních přístrojů, takže zvládne jak tisknout, tak kopírovat, skenovat a v její nabídce neschází ani modul faxu. Mezi její další vlastnosti patří schopnost pracovat jako samostatná kopírka a fax, tisk z a skenování do USB flash disku a tento model zvládne také pracovat s paměťovými kartami. V dnešní době nesmí chybět ani podpora mobilního tisku a tou tato tiskárna samozřejmě disponuje. Lze tisknout z mobilních přístrojů s operačními systémy iOS nebo Android, a to pomocí technologie WiFi direct nebo prostřednictvím přístupového bodu na síti. Výčet schopností uzavřeme podporou tisku z cloudového úložiště (například Box, Dropbox, Evernote a Google Drive). Mezi nejlepší vlastnosti této tiskárny patří dobrá práce s papírem a v základní výbavě dostanete vstupní zásobník schopný pojmout 500 listů papíru. Tato kapacita je rozdělena mezi dva zásobníky po 250 listech papíru, takže můžete pohodlně používat dva typy papíru a pouze mezi nimi přepínat podle potřeby. Konektivní výbava zahrnuje klasický USB port, rozhraní Ethernet a samozřejmě také vestavěný WiFi přijímač.

Epson WorkForce WF-3640: dobře vybavená tiskárna pro domácnost i kancelář

Pohodlný oboustranný tisk obstarává automatický duplexer a maximální měsíční výtěžnost čítá dostatečných 20000 výtisků. Po stránce velikosti se jedná o docela velkou tiskárnu a kompletní rozměry jejího těla jsou 563.8 x 449.5 x 307.3 mm, takže pro uložení na pracovním stole je příliš velká a bude lepší, když ji usadíte někam na samotku. Hmotnost se pak pohybuje okolo 11.5 kg, takže manipulace nijak extra obtížná není. Velkou pochvalu si určitě zaslouží povedený ovládací panel, který se skládá z barevného dotykového displeje o úhlopříčce 3.5 palce a několika klasických funkčních tlačítek. Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché a nastavení a ovládání tiskárny je tak vskutku intuitivní a naprosto bezproblémové. Jedna z nejlepších věcí na ovládání je možnost uložit si až 12 módů nastavení (například rozlišení, velikost dokumentu atd.) a při častém tisku jednoho určitého typu je pak opakování velmi pohodlné. Uvedení tiskárny do provozu je klasický úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce.

Epson WorkForce WF-3640: dobře vybavená tiskárna pro domácnost i kancelář

Rychlost tisku je docela slušná a při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací pracovala tiskárna rychlostí okolo 5.4 stránky za minutu (ppm). Jen pro srovnání, předchozí verze WorkForce WF-3540 zvládá tisknout rychlostí 4.5 ppm a celkově patří WorkForce WF-3640 ve své kategorii k těm rychlejším modelům. Jeden z mála rychlejších modelů je Brother MFC-J4510DW, nicméně rozdíl v rychlosti je vskutku nepatrný (5.4 vs 5.6 ppm). Kvalita tisku je trochu kontroverzní, a zatímco tisk textu patří v oblasti inkoustových tiskáren na špičku, tisk grafiky je zase na spodní části žebříčku. Kvalita tisku textu sice nedosahuje úrovně laserových tiskáren, nicméně na inkoustovou tiskárnu jsou výsledky velmi dobré a jsou bez problémů použitelné i pro náročné pracovní účely. Jednotlivá písmena jsou dobře čitelná i při použití menšího fontu (pouze opravdu malá písmena jsou hůře čitelná) a potěší také velmi dobrá ostrost. V oblasti tisku grafiky má tiskárna menší problémy s většími černými a zelenými oblastmi a celkově je barevné podání při tisku grafiky spíše horší. Tisk barevných fotografií je ale velmi dobrý a výsledky se dají bez problémů srovnat s tím, co dostanete při profesionálním vyvolání v obchodě.

Epson WorkForce WF-3640: dobře vybavená tiskárna pro domácnost i kancelář

Epson WorkForce WF-3640 je skvělá tiskárna, která zastane spoustu práce jak v kanceláři, tak v domácnosti. Mezi nejlepší vlastnosti tohoto modelu patří dobrá funkčnost, nadprůměrná výbava, rychlý tisk a perfektní ovládací panel s rozsáhlými možnostmi nastavení. Je trochu škoda, že kvalita tisku grafiky je spíše horší a jedná se vlastně o její jediný větší nedostatek.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce WF-3640: dobře vybavená tiskárna pro domácnost i kancelář


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.