Přeposlat Epson WorkForce WF-7610: povedená tiskárna s dobrou výbavou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce WF-7610: povedená tiskárna s dobrou výbavou

30.07.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční tiskárna Epson WorkForce WF-7610, na kterou se dnes podíváme trochu podrobněji, spadá do úzké kategorie tiskáren, které zvládnou pracovat s papírem o velkém formátu. Kromě toho nabídne také velmi dobrou výbavu a rozsáhlou funkčnost.

Epson WorkForce WF-7610: povedená tiskárna s dobrou výbavou

Jedná se o inkoustovou barevnou multifunkční tiskárnu, která zvládne, kromě tisku, kopírovat, skenovat a v její výbavě nechybí ani jednotka faxu. Je to tedy vhodný kandidát i pro použití v kanceláři a tento model zvládne pracovat také jako samostatná kopírka a fax. To ale není všechno a list schopností této tiskárny je mnohem delší. Tento model umí pracovat s paměťovými kartami a USB flash diskem (tisk, skenování) a podporuje i mobilní a online tisk. Mobilní tisk probíhá pomocí technologie WiFi Direct, což je nejjednodušší možné řešení a tiskárna podporuje také skenování do služeb jako Box, Dropbox, Evernote nebo Google Drive. Všechny důležité dokumenty tak můžete mít kdykoliv dostupné na těchto cloudových úložištích. Co se týče rozměrů, tak tiskárna je docela velká a těžká a je to hlavní daň za schopnost pracovat s papírem o velkém formátu. Kompletní rozměry jejího těla jsou 566.4 x 485.1 x 340.3 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 18.5 kg. Manipulace tak není zrovna jednoduchá a při přenášení bude lepší, když si k sobě někoho přizvete.

Epson WorkForce WF-7610

Velkou pochvalu si zaslouží povedený ovládací panel na přední straně, který se skládá z dotykového displeje o úhlopříčce 4.3 palce a několika funkčních tlačítek. Kombinace dotykového displeje a klasických tlačítek je velmi příjemná a ovládání i nastavení tak probíhá naprosto bez problémů. Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, a co se týče konektivní výbavy, tak dostanete klasiku v podobě USB portu, rozhraní Ethernet a vestavěného WiFi přijímače. Neschází ani automatický dulexer pro pohodlný oboustranný tisk a maximální měsíční výtěžnost tiskárny čítá 20000 výtisků. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý a nekomplikovaný úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, zapojení kabeláže, instalaci a po následném nastavení se můžete pustit do práce. Tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů (Windows XP/ Vista / 7 / 8) a na své si přijdou také uživatelé operačního systému Mac OS X od společnosti Apple.

Epson WorkForce WF-7610

Výrobce uvádí nejvyšší rychlost tisku 18 stránek za minutu (ppm) při monochromatickém a 10 ppm při barevném tisku, nicméně tyto výsledky platí pouze pro základní tisk textu bez formátu. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládá tiskárna pracovat rychlostí okolo 5.4 ppm, což je vcelku dobrý výsledek patřící v této kategorii do lehčího nadprůměru. Rychlost kopírky se pak pohybuje od 8.8 kopie za minutu (barevné kopie) po 16 kopií za minutu (černobílé). Nyní se přesuneme ke kvalitě tisku, ze kterého nejvíc vyniká tisk textu. Ten sice nedosahuje kvality laserových tiskáren, nicméně výsledky jsou bez problémů použitelné i pro náročné pracovní účely. Jednotlivá písmena jsou bez větších obtíží čitelná i při použití menšího fontu a výborná je také ostrost. Kvalita tisku grafiky je na tom už trochu hůř a tiskárna má občas problémy s vybledlými barvami a tenkými linkami. Kvalita tisku fotografií je průměrná a pro domácí použití se výsledky dají bez větších problémů, nicméně žádné zázraky nečekejte. Dostanete podobné fotografie, jako při vyvolání v obchodě.

Epson WorkForce WF-7610

Epson WorkForce WF-7610 je povedená tiskárna, který zaujme hlavně schopností pracovat s papírem ve velkém formátu a povedeným ovládacím panelem. Tato tiskárna se hodí jak do kanceláře, tak domácnosti a v obou případech určitě oceníte dobrou výbavu i rozsáhlou funkčnost. Rychlost tisku je lehce nadprůměrná a to samé platí také pro rychlost kopírování. Kvalita tisku je slušná a nejvíce vynikne tisk textu, který patří v této kategorii tiskáren k tomu nejlepšímu. Tisk grafiky je už trochu horší, stejně tak jako tisk barevných fotografií. Tiskárna nebude dostupná na českém trhu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce WF-7610: povedená tiskárna s dobrou výbavou


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.