HP


Přeposlat HP LaserJet Pro MFP M127fw: laserová tiskárna do kanceláře i domácnosti

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Pro MFP M127fw: laserová tiskárna do kanceláře i domácnosti

23.07.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Laserová tiskárna HP LaserJet Pro MFP M127fw, na kterou se dnes podíváme trochu podrobněji, je dostatečně malá, aby mohla sloužit jako domácní tiskárna a zároveň dostatečně schopná, aby mohla zastat práci v menších nebo středních kancelářích.

HP LaserJet Pro MFP M127fw: laserová tiskárna do kanceláře i domácnosti

Jedná se o laserovou monochromatickou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a je osazena také jednotkou faxu. Takže může samozřejmě fungovat také jako samostatně stojící kopírka nebo fax, nicméně abyste využili všechno, co tento model nabízí, budete ho muset spojit s počítačem a připojit na síť. K tomu je tiskárna velmi dobře uzpůsobena a po stránce konektivity jí vůbec nic neschází. Dostanete klasický USB port, rozhraní Ethernet a nechybí ani WiFi přijímač s technologií Wireless Direct (alternativa HP k technologii WiFi Direct). Přes toto rozhraní můžete tiskárnu propojit se smartphonem nebo tabletem a tisknout přímo z těchto přístrojů. Samozřejmě nechybí ani podpora online tisku z cloudového úložiště nebo webových stránek. Co se týče rozměrů, tak tělo této tiskárny měří 419.1 x 365.7 x 309.8 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 9kg. Není to tedy nejmenší tiskárna ve své kategorii, nicméně pořád se jedná o vcelku kompaktní přístroj a s nalezením vhodného místa určitě nebude žádný větší problém.

HP LaserJet Pro MFP M127fw: laserová tiskárna do kanceláře i domácnosti

Jednoduchá je pak také manipulace a bez problémů ji zvládne i jeden člověk. Na přední straně těla tiskárny má své místo jednoduchý ovládací panel s dotykovým displejem o úhlopříčce 3 palce, prostřednictvím kterého probíhá nastavení a ovládání. Uživatelské rozhraní je pak docela jednoduché a ovladatelnost je dobrá. Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník na 150 listů papíru, který ale bohužel nejde rozšířit a tato kapacita je tak konečná. Pro použití v domácnosti a malé kanceláři to stačí, avšak ve více vytížených pracovních skupinách bude tato kapacita nedostatečná. Bohužel se nejedná o jediný nedostatek ve výbavě a tiskárna postrádá také automatický duplexer pro oboustranný tisk, což je určitě škoda. Maximální měsíční výtěžnost pak čítá 8000 výtisků. Uvedení do provozu se nikterak neliší od ostatních podobných tiskáren a po usazení na místo, zapojení kabeláže, instalaci a následném nastavení se můžete pustit do práce. S instalací nejsou žádné problémy a ovladače dostanete na přiloženém CD, ale samozřejmě si je můžete také stáhnout z webu výrobce.

HP LaserJet Pro MFP M127fw: laserová tiskárna do kanceláře i domácnosti

Rychlost tisku spadá do průměru, a i když výrobce uvádí maximální rychlost 21 stránek za minutu (ppm), těchto výkonů se dočkáte pouze v případě jednoduchého tisku textu bez jakéhokoliv formátování. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací se výkony této tiskárny pohybovaly okolo 8.9 ppm, což je v této kategorii průměr. Není to tedy pomalá tiskárna, ale na trhu najdete i rychlejší modely (například Samsung M2875FW – 10ppm). Maximální rychlost kopírky je až 21 cpm a co se týče faxu, tak ten by měl zvládnout jednu stránku za 3 sekundy. Co se týče kvality tisku, tak v této oblasti vyniká nejvíc tisk grafiky, která patří v této kategorii k tomu nejlepšímu, na co můžete narazit. Výsledky jsou tak bez problémů použitelné i pro náročné pracovní účely a tiskárna nemá problém ani s velmi tenkými linkami. Kvalita tisku textu je slušná, ale za kvalitou grafiky trochu pokulhává a to samé platí také pro tisk fotografií. Pro domácí použití ale bude kvalita tisku textu zcela jistě stačit.

HP LaserJet Pro MFP M127fw: laserová tiskárna do kanceláře i domácnosti

HP LaserJet Pro MFP M127fw je velmi povedená laserová tiskárna, která kombinuje dobrou konektivní výbavu, rozsáhlou funkčnost a až překvapivě vysokou kvalitu tisku grafiky. Je určena hlavně do domácností a méně vytížených kanceláří, čemuž odpovídá trochu očesaná výbava bez automatického duplexeru a možnosti rozšíření zásobníku. Cena této tiskárna se na našem trhu pohybuje okolo 6000 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Pro MFP M127fw: laserová tiskárna do kanceláře i domácnosti


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.