Přeposlat Epson Expression Premium XP-610: dostupná tiskárna pro domácnost

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Expression Premium XP-610: dostupná tiskárna pro domácnost

16.07.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na multifunkční tiskárnu od společnosti Epson, a to na model s označením Expression Premium XP-610. Tato tiskárna se vyznačuje velmi dobrou funkčností, kvalitním tiskem a v neposlední řadě také příjemnou cenovkou.

Epson Expression Premium XP-610: dostupná tiskárna pro domácnost

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která je zaměřena výhradně pro domácí použití. Samozřejmě by se dala používat také v kanceláři, ale zde by ji limitovala absence jednotky faxu. Tato tiskárna tedy zvládne tisknout, kopírovat a skenovat, přičemž zvládne fungovat také jako samostatná kopírka. Po stránce funkčnosti se jedná o velmi vyspělý model a kromě tisku na optická média (CD/DVD) zvládne tato tiskárna také pracovat s paměťovými kartami a USB flash diskem. Z těchto médií umí tiskárna tisknout, nicméně zvládne do nich i skenovat a nechybí ani možnost skenování do složky na síti. Další zastávkou je mobilní tisk, který samozřejmě nesmí chybět a tiskárna pro něj využívá WiFi přijímač s technologií WiFi Direct, která slouží k přímému spojení s podporovaným přístrojem (smartphone, tablet). Tiskárna si poradí s operačními systémy iOS i Android a zvládne také tisk z online úložiště (Google Cloud Print). Po stránce funkčnosti tedy dostanete všechno, co byste mohli v moderní domácnosti potřebovat. Design tiskárny se docela povedl a dominuje mu velký ovládací panel na přední straně s barevným LCD displejem o úhlopříčce 2.5 palce.

Epson Expression Premium XP-610: dostupná tiskárna pro domácnost

Celý ovládací panel je dotykový, používá se naprosto bez problémů a nastavení i ovládání jsou tak velmi jednoduché a nekomplikované úkony. Kompletní rozměry těla tiskárny jsou 391.1 x 340.3 x 137.1 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 9.7 kg, takže nalezení vhodného místa na stole ani manipulace určitě nebudou problémem. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 100 listů papíru, klasický USB port a vestavěný WiFi přijímač. Port Ethernet ve výbavě bohužel schází, nicméně to je také jediný výraznější nedostatek. Dalšími prvky výbavy jsou již zmíněná čtečka paměťových karet, automatický duplexer a rozhraní PictBridge, které slouží k přímému tisku fotografií z fotoaparátu. Uvedení do provozu je velmi jednoduché a po nalezení vhodného místa, zapojení kabeláže, instalaci a nastavení se můžete vrhnout do práce. Co se týče operačních systémů, tak Epson Expression Premium XP-610 podporuje Windows ve verzích XP, Vista, 7 a 8 a poradí si také s operačním systémem Mac OS X.

Epson Expression Premium XP-610: dostupná tiskárna pro domácnost

Velmi příjemně nás překvapila rychlost tisku, která není, vzhledem k cenovému zařazení tiskárny, vůbec špatná. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládal tento model pracovat rychlostí 4.9 stránky za minutu (ppm), což je znatelně víc, než drtivá většina konkurenčních modelů. Rychlost tisku fotografií je již trochu horší, ale 1 minuta a 8 sekund na barevnou fotografii o rozměru 4 x 6 palce není úplně nejhorší a v tomto případě se jedná o průměr. Rychlost kopírování se pak pohybuje okolo 9 kopií za minutu v případě černobílého a 8.1 kopie za minutu v případě barevného kopírování. Již v úvodu jsme se zmínili, že tato tiskárna se vyznačuje vcelku kvalitním tiskem a to platí hlavně pro tisk barevných fotografií. Výsledky disponují dobrým podáním barev, vysokou úrovní detailů a celkově se dá kvalita fotografií bez problémů porovnat s tím, co byste dostali při vyvolání v obchodě. Kvalita tisku grafiky je slušná a například pro tisk různých prezentací z PowerPointu jsou výsledky dostatečné, avšak žádný zázrak to není a tiskárna má problémy hlavně s tenkými barevnými linkami. Kvalita tisku textu je pro domácí použití dostatečná, ale při velmi malém fontu je čitelnost spíše horší.

Epson Expression Premium XP-610: dostupná tiskárna pro domácnost

Epson Expression Premium XP-610 je vskutku povedená tiskárna, která je přímo určena do domácností a zde toho dokáže nabídnout opravdu hodně. Za docela příjemnou cenu (od 3300 Kč s DPH) dostanete dobrou výbavu, výbornou funkčnost, nadprůměrnou rychlost tisku a také kvalitní tisk, přičemž vynikne hlavně tisk barevných fotografií. Pokud bychom chtěli této tiskárně něco vytknout, byla by to absence portu Ethernet a vstupní zásobník s nižší kapacitou.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson Expression Premium XP-610: dostupná tiskárna pro domácnost


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.