HP


Přeposlat HP Officejet Pro 8620: dobře vybavená tiskárna s NFC

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Officejet Pro 8620: dobře vybavená tiskárna s NFC

09.07.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční tiskárna HP Officejet Pro 8620, na kterou se dnes podíváme trochu podrobněji, je blízkým příbuzným podobné tiskárny Officejet Pro 8630. Tento model je jako stvořený do menších kanceláří, kde zaujme hlavně rozsáhlou funkčností.

HP Officejet Pro 8620: dobře vybavená tiskárna s NFC

Stejně jako model 8630, i dnešní testovaná tiskárna nabídne prakticky všechny vlastnosti, které byste od multifunkčního přístroje mohli očekávat. Kromě klasiky v podobě tisku, kopírování, skenování a faxování umí tato barevná inkoustová tiskárna pracovat také jako samostatná kopírka, fax a zvládne i posílání emailů. To ale samozřejmě není všechno a nechybí ani podpora tisku z USB flash disku a dnes čím dál populárnějšího mobilního tisku. K mobilnímu tisku používá tiskárna WiFi nebo přístupový bod na vaší síti a umí spolupracovat s přístroji s operačními systémy Android, iOS a BlackBerry. Tiskárna samozřejmě zvládne také tisk z online úložiště a je vybavena i technologií NFC, která mobilní tisk ještě více ulehčí. Bohužel, tiskárna zvládne prostřednictvím NFC komunikovat pouze s tabletem HP ElitePad 900, takže použití této technologie je zatím značně omezené. Dá se ale očekávat, že se NFC v blízké době rozšíří víc a bude komunikovat se všemi přístroji, takže by se mohlo jednat o univerzální technologii pro mobilní tisk.

HP Officejet Pro 8620: dobře vybavená tiskárna s NFC

Po stránce rozměrů je tato tiskárna trochu větší, než její konkurenti a její rozměry jsou 500.3 x 469.9 x 314.9 mm. Hmotnost se pak pohybuje okolo 12.7 kg, takže se jedná o docela mohutnou tiskárnu, která vám zabere většinu pracovního stolu. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, automatický duplexer pro oboustranný tisk a klasickou konektivní výbavu v podobě USB portu, WiFi přijímače a rozhraní Ethernet. Vstupní zásobník jde ještě rozšířit a maximální měsíční výtěžnost tiskárny je 30000 výtisků, což by mělo stačit i náročnějším zákazníkům. Na přední straně těla tiskárny najdeme barevný displej s úhlopříčkou 4.3 palce, který slouží k ovládání a nastavení. Uživatelské rozhraní je navrženo velmi dobře, je přehledné a všechny ovládací prvky jsou rozvrženy intuitivně. Díky tomu je ovládání i nastavení vskutku jednoduché a nekomplikované. Uvedení tiskárny do provozu je standardní a po nalezení vhodného místa stačí naplnit zásobník papírem, zapojit kabeláž a po instalaci do počítače a nastavení se můžete pustit do práce.

HP Officejet Pro 8620: dobře vybavená tiskárna s NFC

Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje většinu těch běžně používaných a kromě klasických Windows v různých verzích si na své přijdou také uživatelé Mac OS X a Linuxu. Rychlost tisku patří k nejlepším vlastnostem tohoto modelu a při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládla tiskárna pracovat rychlostí 5.5 ppm. Je to trochu méně, než kolik zvládne model Officejet Pro 8630 (5.9 ppm), což je trochu zvláštní, protože by to měly být po technické stránce úplně stejné tiskárny. Podobně je na tom také tisk fotografií, a zatímco Officejet Pro 8620 zvládne barevnou fotografii o klasickém rozměru 4 x 6 palce za 52 sekund, Officejet Pro 8630 umí stejný úkon za 48 sekund. Rozdíly v rychlosti dělá pravděpodobně jiný firmware. Kvalita tisku je slušná a přesně odpovídá zařazení. Text je vcelku dobře čitelný i při použití menšího fontu (špatně čitelný je pak až opravdu malý font), avšak s laserovými konkurenty se výsledky srovnávat nedají. Kvalita tisku grafiky je solidní a výsledky se dají bez problémů použít i pro náročnější pracovní účely. Barevné fotografie odpovídají kvalitou tomu, co byste dostali při klasickém vyvolání v obchodě. Podání barev je dobré a potěší také vysoká míra detailů.

HP Officejet Pro 8620: dobře vybavená tiskárna s NFC

HP Officejet Pro 8620 je povedená multifunkční tiskárna, která nabídne dobrý mix výbavy, vlastností a potěší také slušnou rychlostí tisku. Na opravdu vysoké úrovni je i celková funkčnost a tiskárna je vybavena také rozhraním NFC, které je ale bohužel značně omezené. Pokud bychom měli najít nějaké výraznější nedostatky, byly by to hlavně větší rozměry než u konkurence. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 6990 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Officejet Pro 8620: dobře vybavená tiskárna s NFC


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.