Přeposlat Brother MFC-J6520DW: dobře vybavená multifunkční tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J6520DW: dobře vybavená multifunkční tiskárna

02.07.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud potřebujete dobře vybavenou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout i skenovat ve velkém formátu, je model MFC-J6520DW od společnosti Brother jedna z nejlepších možností. Pojďme se tedy na tuto inkoustovou tiskárnu podívat trochu podrobněji.

Brother MFC-J6520DW: dobře vybavená multifunkční tiskárna

Jak jsme se již zmínili, jedná se o multifunkční inkoustovou tiskárnu, která zvládne kromě tisku také kopírovat, skenovat a disponuje i jednotkou faxu. Jedná se tedy o ideální model pro použití ve středně velké kanceláři nebo pracovní skupině. Jednou z hlavních zbraní tohoto modelu je schopnost tisknout i skenovat ve velkém formátu a můžete pracovat s rozměrem až 11 x 17 palců. Po stránce funkčnosti je na tom tento model velmi dobře a kromě klasického tisku z počítače umí také faxovat z a skenovat do počítače, může pracovat jako samostatná kopírka nebo fax, zvládne také pracovat v síti a nechybí ani podpora USB flash disků, paměťových karet a rozhraní PictBridge, které slouží k přímému tisku fotografií z fotoaparátu. Tím to ale nekončí a tiskárna si poradí také s online tiskem (a skenováním) prostřednictví služeb Evernote, Dropbox nebo Box a samozřejmě zvládne také dnes velmi rozšířený tisk ze smartphonu nebo tabletu. Kompletní rozměry těla této tiskárny jsou 553.7 x 431.8 x 246.3 mm a hmotnost se pak zastavila na hodnotě 14.3 kg.

Brother MFC-J6520DW: dobře vybavená multifunkční tiskárna

Manipulace tedy není nijak extra obtížná a nalezení vhodného místa určitě zvládnete i bez pomoci někoho jiného. Na přední straně má své místo velký dotykový ovládací panel s barevným displejem, díky kterému je nastavení i následné ovládání velmi jednoduché a intuitivní. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a již zmíněné rozhraní PictBridge. Konektivní výbava zahrnuje rozhraní USB, WiFi přijímač a port Ethernet. Maximální měsíční výtěžnost pak čítá 26000 výtisků, což by mělo stačit i náročnějším zákazníkům. Uvedení tiskárny do provozu je vcelku jednoduché a po zapojení kabeláže, instalaci a následném nastavení se můžete pustit do práce. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje jako Windows v různých verzích, tak Mac OS od společnosti Apple. Nyní se dostáváme k rychlosti tisku, která je na tom docela dobře a Brother MFC-J6520DW se za své výsledky určitě stydět nemusí.

Brother MFC-J6520DW: dobře vybavená multifunkční tiskárna

Výrobce uvádí maximální rychlost tisku 35 stránek za minutu (ppm) při černobílém a 27 ppm při barevném tisku, nicméně to jsou údaje platící pouze pro základní tisk textu. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací je rychlost tisku samozřejmě podstatně horší a tiskárna se prezentovala rychlostí 5.5 ppm. V této cenové kategorii je to ale dobrý výsledek. Potěší také vysoká rychlost tisku fotografií a barevné fotografie o standardním rozměru 4 x 6 palce se dočkáte za zhruba 53 sekund. Kvalita tisku je pak veskrze průměrná a nejhůř je na tom tisk textu. Výsledky jsou lehce pod průměrem a při použití malého fontu jsou jednotlivá písmena hůř čitelná. Ostrost jednotlivých hran se s konkurenčními laserovými tiskárnami moc srovnávat nedá. Kvalita tisku grafiky a fotografií je na tom už o trochu lépe a pro většinu běžných úkonů budou výsledky dostatečné. Trochu zamrzí horší podání barev a nižší úroveň detailů v podání barevných fotografií, nicméně výsledky jsou podobné, jako kdybyste si nechali fotografie klasicky vyvolat.

Brother MFC-J6520DW: dobře vybavená multifunkční tiskárna

Brother MFC-J6520DW je povedená multifunkční tiskárna, která boduje hlavně velmi dobrou výbavou a skvělou funkčností. Tento model zvládne opravdu prakticky všechno a navíc přidává schopnost tisknout a skenovat ve velkém formátu. Rychlost tisku je slušná, a co se týče kvality tisku, tak ta spadá spíše do průměru a v případě tisku textu do lehčího podprůměru. Cena této tiskárny se na našem trhu pohybuje okolo 5900 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J6520DW: dobře vybavená multifunkční tiskárna


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.