Přeposlat Fujifilm Instax Share SP-1: mobilní tiskárna pro tisk z Androidu a iOS

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Fujifilm Instax Share SP-1: mobilní tiskárna pro tisk z Androidu a iOS

04.06.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Mobilní tiskárny mají na trhu své pevné místo a v současnosti je jich dostupné docela velké množství. V dnešní recenzi se podíváme na mobilní tiskárnu od firmy Fujifilm, a to na model s označením Instax Share SP-1.

Fujifilm Instax Share SP-1: mobilní tiskárna pro tisk z Androidu a iOS

Na první pohled může tato tiskárna vypadat trochu jako retro zařízení, avšak ve skutečnosti je to velmi moderní přístroj, který je radost používat. Na trhu je spousta mobilních tiskáren, jako je například Epson PictureMate Charm, avšak ne všechny jsou opravdu kompaktní a lehce přenosné. Například výše uvedený Epson je velký jako krabička na svačinu, tiskne ve standardním formátu 4x6 palce a na opravdu mobilní tiskárnu je tak trochu větší. Modelu SP-1 se daleko více přibližují tiskárny využívající technologii Zink (Epson je klasická inkoustová tiskárna), jako je například Polaroid Grey Label GL10 Instant Mobile Printer, protože tyto přístroje jsou si po technologické stránce velmi podobné. Stejně jako tiskárny pracující s tiskařskou technologií Zink, ani Fujifilm Instax Share SP-1 nepotřebuje k tisku klasický oddělený zdroj inkoustu a samotný tisk probíhá přímo na speciálním papíře, kde se prostřednictvím zahřátí krystalů vytvoří vámi požadovaný obrázek. To ale neznamená, že náklady na jednu fotografii jsou nulové, tento speciální papír je většinou drahý.

Fujifilm Instax Share SP-1: mobilní tiskárna pro tisk z Androidu a iOS

Pojďme se ale trochu konkrétněji podívat na Fujifilm Instax Share SP-1 a začneme jako vždy designem. Ten je docela jednoduchý a zároveň elegantní, přičemž tiskárna staví hlavně na velmi kompaktních rozměrech. Ty čítají 122.5 x 101.6 x 42 mm a hmotnost se, bez baterie a kazety s filmem, zastavila na hodnotě 253 gramů. Hmotnost s baterií a filmem se pohybuje okolo 311 gramů, což je pořád docela příjemné a s častým přenášením tak určitě nebude problém. Ovládací panel je složený pouze ze dvou tlačítek a 13 samostatných LED diod, které vám poskytnou všechny potřebné informace. Tři diody zobrazují stav baterie a zbylých deset zase ukazuje množství zbývajícího filmu v kazetě. Každá kazeta nabídne deset výtisků, takže LEDky vám přesně řeknou, kolik toho ještě můžete vytisknout. Funkční tlačítka jsou pouze dvě a ovládání je tak vskutku velmi jednoduché, přičemž tlačítko Reprint vám umožní jednoduché vytvoření kopie bez nutnosti opětovného posílání toho samého obrázku do tiskárny.

Fujifilm Instax Share SP-1: mobilní tiskárna pro tisk z Androidu a iOS

Instax Share SP-1 spolupracuje s operačními systémy Android a iOS a pro tisk budete potřebovat bezplatnou aplikaci Instax Share, která je ke stažení v obchodech obou operačních systémů. Tiskárna komunikuje prostřednictvím rozhraní WiFi Direct a tisk je opravdu jednoduchý a zábavný. Můžete tisknout právě pořízené fotografie, vybrat si nějaký obrázek z galerie a samozřejmě je možné tisknout i z Facebooku nebo Instagramu. Aplikace Instax Share nabízí také různé šablony, úpravy a před tiskem si tak můžete obrázky přizpůsobit přesně podle sebe. Rychlost tisku se pohybuje v rozmezí 18 – 28 sekund na jeden výtisk a co se týče rozměrů, tak tiskárna pracuje s filmem o velikosti 86 x 54 mm. Samotný obrázek je ale menší (62 x 46 mm) a výsledné fotografie tak mají vcelku velký rámeček. Po vytisknutí se dočkáte prázdného papíru a samotný obrázek se začne objevovat postupně, jako v případě fotoaparátů Polaroid. Kvalita fotografií je o něco lepší, než u tiskáren používajících technologii Zink a jedna z nejlepších vlastností fotografií je jejich vysoká odolnost. Odolají vodě, je takřka nemožné je roztrhnout a jsou odolné také proti poškrábání.

Fujifilm Instax Share SP-1: mobilní tiskárna pro tisk z Androidu a iOS

Fujifilm Instax Share SP-1 je opravdu povedená, byť hodně specifická tiskárna, která je zaměřena hlavně na uživatele požadující kompaktní rozměry a možnost tisknout opravdu všude. Vyfotíte svým smartphonem fotografii a po chvíli ji držíte v ruce. Potěší velmi jednoduché používání, již zmíněné kompaktní rozměry a povedený ovládací panel. Mezi nevýhody bychom určitě zařadili až zbytečně velké okraje fotografií a trochu vyšší náklady na jeden výtisk. Tuto tiskárnu lze zakoupit i na našem trhu, kde se její cena pohybuje okolo 5000 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Fujifilm Instax Share SP-1: mobilní tiskárna pro tisk z Androidu a iOS


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.