Přeposlat Canon imageClass LBP6200d: rychlá tiskárna v kompaktním balení

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageClass LBP6200d: rychlá tiskárna v kompaktním balení

28.05.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Canon imageClass LBP6200d, na kterou se v dnešní recenzi podíváme trochu podrobněji, staví hlavně na kompaktních rozměrech a rychlém tisku. Pokud vám jde hlavně o tyto dvě vlastnosti, jedná se o jednu z nejlepších tiskáren ve své kategorii.

Canon imageClass LBP6200d: rychlá tiskárna v kompaktním balení

Jedná se o klasickou laserovou monochromatickou tiskárnu, která může sloužit jako osobní tiskárna, nebo jako kancelářský přístroj. Samozřejmě neuspokojí nejnáročnější uživatele, protože se jedná o single tiskárnu, ale pokud se potýkáte výhradně s tiskem a nepotřebujete skener nebo kopírku, je to určitě dobrá volba. Jak jsme se již zmínili, tento model staví hlavně na kompaktních rozměrech a ty čítají 378.4 x 292.1 x 243.8 mm, takže není problém mít tiskárnu položenou na svém pracovním stole, kde moc místa nezabere. Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 7.6 kg, takže manipulace není nikterak náročná a v pohodě ji zvládne i jeden člověk. Vzhledově se jedná o vcelku elegantní přístroj se zaoblenými hranami a potěší také velmi jednoduchý ovládací panel skládající se pouze z jednoho funkčního tlačítka a informační diody. Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, což by mělo stačit i ve vytíženějších kancelářích. Vstupní zásobník již nejde dál rozšířit a budete se tak muset spokojit s tím, co dostanete.

Canon imageClass LBP6200d: rychlá tiskárna v kompaktním balení

Maximální měsíční výtěžnost pak čitá 8000 výtisků. Další výbava zahrnuje automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a USB port pro spojení s počítačem. To je zároveň také jediné přítomné komunikační rozhraní a na WiFi přijímač nebo port Ethernet zapomeňte, takže konektivní výbava je trochu omezenější. Absence těchto rozhraní určitě zamrzí, protože se jedná o výraznou limitaci pro použití v kanceláři a pohodlné sdílení. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduché a stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit kabeláž a po instalaci do počítače se můžete pustit do práce. Samotná instalace je rychlá, bezproblémová a tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných odnoží Windows a na své si přijdou také uživatelé Linuxu. Jak jsme se již zmínili, jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu je vysoká rychlost tisku. Výrobce uvádí maximální rychlost jednostranného tisku 26 stránek za minutu (ppm) a v případě oboustranného je to 16 ppm.

Canon imageClass LBP6200d: rychlá tiskárna v kompaktním balení

To platí pouze pro základní tisk textu a při kombinovaném tisku je rychlost už samozřejmě trochu horší, nicméně ne o moc. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací se rychlost tisku na jednu stránku pohybovala okolo 14.6 ppm a oboustranný tisk probíhal rychlostí 11.1 ppm. Prvního výtisku se dočkáte zhruba po 6 sekundách od zapnutí, což jsou velmi dobré výsledky patřící na špici této kategorie tiskáren. Kvalita tisku se pak pohybuje v mezích průměru, nicméně výsledky jsou bez problémů použitelné i pro náročnější pracovní účely. Při tisku textu jsme ocenili dobře čitelná písmena i při použití menšího fontu a celkově příjemnou ostrost. Kvalita tisku grafiky je opět průměrná a nejhůře pak dopadl tisk fotografií. Výsledky nejsou nijak zázračné a kvalita se pohybuje na úrovni toho, co najdete v klasických novinách. Nejedná se ale o stěžejní vlastnost tohoto typu tiskáren, takže se dá nad horší kvalitou fotografií přimhouřit oko. Na závěr musíme zmínit trochu vyšší náklady na jeden výtisk, které jsou nepatrně vyšší, než u konkurenčních tiskáren (například Samsung M2625D), což je určitě škoda.

Canon imageClass LBP6200d: rychlá tiskárna v kompaktním balení

Canon imageClass LBP6200d je povedená laserová tiskárna, která v několika ohledech opravdu vyniká a v několika zase trochu zaostává. Potěší velmi kompaktními rozměry, slušnou kapacitou zásobníku a hlavně vysokou rychlostí jak jednostranného, tak oboustranného tisku. Mezi nevýhody tohoto modelu patří horší konektivní výbava a nesmíme opomenout ani vyšší náklady na jeden výtisk, které sráží jinak vcelku příjemnou cenovku.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon imageClass LBP6200d: rychlá tiskárna v kompaktním balení


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.