Přeposlat Xerox Phaser 6600/N: pomalá tiskárna s kvalitním tiskem

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox Phaser 6600/N: pomalá tiskárna s kvalitním tiskem

21.05.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na laserovou tiskárnu Phaser 6600/N od společnosti Xerox, která je blízkým příbuzným modelu 6600/DN. Tato tiskárna je určena hlavně pro nasazení v kanceláři, nicméně dokonalá není a několik nedostatků se jí nevyhnulo.

Xerox Phaser 6600/N: pomalá tiskárna s kvalitním tiskem

Jak jsme se již zmínili, jedná se o blízkého sourozence modelu 6600/DN a vlastně jediný větší rozdíl mezi oběma tiskárnami je ve výbavě, protože verzi 6600/N schází automatický duplexer pro oboustranný tisk. I přesto ale tato tiskárna cílí hlavně na menší nebo střední kanceláře a pracovní skupiny, pro které není častý oboustranný tisk prioritou. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 487.6 x 429.2 x 383.5 mm, takže se nejedná o tiskárnu, kterou byste chtěli mít položenou na pracovním stole a budete pro ni muset najít samostatné místo. Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 25.4 kg a určitě bude lepší, když si k sobě při přenášení přizvete nějakou pomoc. Na horní straně těla tiskárny je umístěný jednoduchý ovládací panel, který se skládá z malého monochromatického displeje a několika funkčních tlačítek. Nic jiného ani není potřeba, protože se jedná o klasickou tiskárnu bez multifunkčních funkcí a ovládací panel tak mohl zůstat jednoduchý a přímočarý. Standardní výbava je na vcelku slušné úrovni a nejvíce vyniká kapacita.

Xerox Phaser 6600/N: pomalá tiskárna s kvalitním tiskem

V základu dostanete vstupní zásobník na 550 + 150 listů papíru, což je docela solidní kapacita i pro náročnější zákazníky. To ale není konečná kapacita a standardní zásobník je možné rozšířit o dalších 550 listů, takže ve finále můžete mít k dispozici až 1250 listů papíru. Maximální měsíční výtěžnost pak čítá 80000 výtisků. O připojení k počítači se postará klasický USB port a na těle tiskárny najdeme také rozraní Ethernet. WiFi přijímač v základní výbavě schází a je k dispozici pouze za příplatek. Podpora mobilního tisku není nijak rozsáhlá a můžete využít vlastně pouze technologii AirPrint, která vyžaduje připojení přes přístupový bod. Uvedení tiskárny do provozu není nijak obtížné a nejvíc práce vám pravděpodobně dá nalezení vhodného místa a následné přesunutí. Poté stačí pouze zapojit kabeláž, naplnit zásobník papírem a po instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Trochu nás zklamala rychlost tisku, která moc neodpovídá vyšší pořizovací ceně a v této kategorii není problém sehnat rychlejší tiskárnu.

Xerox Phaser 6600/N: pomalá tiskárna s kvalitním tiskem

Výrobce uvádí maximální rychlost monochromatického i barevného tisku 36 stránek za minutu (ppm), což sice vypadá docela slibně, ale to jsou údaje platící pouze pro základní tisk. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací je rychlost již podstatně slabší a maximální rychlost se pohybovala okolo 4.5 ppm. To už tak dobré není a tisk barevných fotografií také není nikterak rychlý (i když pro kancelářskou tiskárnu se nejedná o nějak důležitou vlastnost). Jedné fotografie o klasických rozměrech 4x6 palce se dočkáte za zhruba 45 sekund. Tisk je tedy pomalý, ale určitě je na co si počkat, protože výsledná kvalita je opravdu velmi dobrá. Text je dobře čitelný i při použití malého fontu a jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá. S kvalitou tisku grafiky také nejsou žádné problémy, tiskárna si poradí i s tenkými liniemi a výsledky jsou bez problémů použitelné i pro náročnější pracovní účely. Příjemně nás překvapila také kvalita tisku barevných fotografií, na kterou se sice v případě kancelářských tiskáren nehraje, ale je to určitě příjemný bonus. Výsledky vykazují dobré barevné podání, vysokou úroveň ostrosti a také množství detailů.

Xerox Phaser 6600/N: pomalá tiskárna s kvalitním tiskem

Xerox Phaser 6600/N je povedená kancelářská tiskárna, která potěší velmi kvalitním tiskem, vysokou kapacitou i měsíční výtěžností a také překvapivě kvalitním tiskem barevných fotografií. Ve výbavě schází automatický duplexer, avšak od toho je tu model 6600/DN, který ho má v základu. Rychlost tisku bohužel není moc dobrá a jedná se o jednu z hlavních slabin této jinak dobré tiskárny.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Xerox Phaser 6600/N: pomalá tiskárna s kvalitním tiskem


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.