OKI


Přeposlat OKI C831dn: dostupná LED tiskárna schopná tisknout ve formátu A3

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

OKI C831dn: dostupná LED tiskárna schopná tisknout ve formátu A3

26.03.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Laserová tiskárna OKI C831dn je velmi zajímavý model, protože se jedná o jednu z nejdostupnějších tiskáren, které jsou schopny tisknout ve velkém formátu. Navíc disponuje vcelku dobrou výbavou, takže se hodí i pro náročnější zákazníky.

OKI C831dn: dostupná LED tiskárna schopná tisknout ve formátu A3

Tato tiskárna je sice uváděna jako laserová, ale ve skutečnosti se jedná o LED tiskárnu. To znamená, že místo laserů používá jako světelný zdroj LEDky, nicméně ve většině případů se tyto druhy tiskáren řadí pod laserové. Jedná se o klasickou barevnou single tiskárnu, takže zvládne pouze tisk a pokud tedy hledáte multifunkční přístroj, tento model pro vás nebude to pravé. V porovnání s většinou tiskáren, které zvládnou tisknout na formát A3, je na tom tento model po stránce velikosti velmi dobře a vlastně se jedná o jednu z nejkompaktnějších tiskáren ve své kategorii. To ale nic nemění na faktu, že celkově je příliš velká na to, abyste ji měli uloženou na pracovním stole, a budete pro ni muset najít samostatné místo. Kompletní rozměry šasi tiskárny jsou 558 x 449 x 360 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 40 kg, takže si budete muset při přenášení a manipulaci někoho přizvat na pomoc. Na horní straně těla tiskárny se nachází přehledný ovládací panel, který se skládá z monochromatického displeje, velkého ovládacího tlačítka a nechybí ani alfanumerická klávesnice.

OKI C831dn: dostupná LED tiskárna schopná tisknout ve formátu A3

Ovládání pomocí tohoto panelu je jednoduché, intuitivní a všechny ovládací prvky jsou rozloženy ergonomicky dobře. Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník na 400 listů papíru (300 listů pojme standardní a 100 listů multifunkční zásobník), nicméně to není konečná kapacita a za příplatek si můžete dopřát ještě tři další zásobníky, každý s kapacitou 530 listů. Celková kapacita tak může být opravdu vysoká a měla by bez problémů stačit i náročnějším zákazníkům, což platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající až 75000 výtisků. Výbava není ochuzena ani o automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a co se týče konektivity, tak tu zastřešuje klasický port USB a rozhraní Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu je docela jednoduché a nejvíc práce dá najít vhodné místo pro její uložení. Po zapojení veškeré kabeláže, instalaci a nastavení se můžete dát do práce. Rychlost tisku je vcelku solidní a výrobce uvádí maximální rychlost 35 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický i barevný tisk.

OKI C831dn: dostupná LED tiskárna schopná tisknout ve formátu A3

Tato rychlost ale platí pouze pro základní tisk textu a při kombinovaném tisku si na 35 ppm tiskárna samozřejmě ani nesáhne. Při kombinaci tisku textu, prezentací a grafiky zvládal tento model pracovat průměrnou rychlostí 7.5 ppm. To je vcelku solidní, avšak nijak skvělá hodnota spadající spíše do průměru. Při oboustranném tisku je tiskárna samozřejmě ještě o něco pomalejší a v tomto módu se dočkáte rychlostí okolo 5.3 ppm. Kvalita tisku je celkově velmi dobrá a v této disciplíně můžeme OKI C831dn určitě označit za nadprůměrnou tiskárnu. Nejlépe je na tom samozřejmě tisk textu, který vynikne hlavně vysokou ostrostí a skvělou čitelností i při malém fontu. Problémy budete mít až s opravdu titěrnými písmeny. Kvalita tisku grafiky je už trochu horší, ale pořád lehce nadprůměrná. Tiskárna měla mírné problémy s tenkými liniemi, nicméně výsledky se i tak dají použít pro náročnější účely. Kvalita tisku fotografií je na tom nejhůř, ale vyložené zklamání určitě nevyvolá. Barevné podání není vždy dokonalé, avšak ostrost je na docela solidní úrovni.

OKI C831dn: dostupná LED tiskárna schopná tisknout ve formátu A3

OKI C831dn je velmi povedená tiskárna, která zaujme hlavně poměrem mezi cenou a tím, co nabízí. Jedná se totiž o jednu z nejlevnějších barevných LED tiskáren schopných tisknout ve formátu A3 a za své peníze dostanete také slušnou výbavu a dobrou kvalitu tisku. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 30500 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku OKI C831dn: dostupná LED tiskárna schopná tisknout ve formátu A3


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.