Přeposlat Xerox WorkCentre 3315/DN: laserová multifunkce do středně velké kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox WorkCentre 3315/DN: laserová multifunkce do středně velké kanceláře

19.03.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V kategorii laserových monochromatických multifunkčních tiskáren, které jsou určeny pro kancelářské použití, je konkurence opravdu vysoká a v dnešní novince se podíváme na další přírůstek z této skupiny.

Xerox WorkCentre 3315/DN: laserová multifunkce do středně velké kanceláře

Multifunkční model s označením WorkCentre 3315/DN, který vyrobila společnost Xerox, cílí hlavně na středně velké kanceláře a vyniká mimo jiné také velmi dobrou funkčností. Kromě klasiky v podobě tisku, kopírování, skenování a faxování zvládne tato tiskárna pracovat jako samostatná kopírka a fax, umí i pracovat na síti a samozřejmě nechybí možnost přímého posílání emailů. Pokud potřebujete používat USB flash tisk, tak tato tiskárna z něho umí tisknout a přímo na něj také skenovat. Tisk z USB flash disku ale bohužel není oficiálně podporovaný, takže nefunguje se všemi formáty. Kompletní rozměry této tiskárny jsou 424.1 x 421.6 x 416.5 mm, což jsou v této kategorii vcelku standardní hodnoty a znamenají hlavně to, že na stůl se tento model nevejde a budete ho muset usadit někam do místnosti. Hmotnost se pak zastavila na čísle 14.3 kg, takže při přenášení bude lepší, když si k sobě někoho přizvete. Po designové stránce se jedná o klasickou kancelářskou tiskárnu a v tomto ohledu Xerox nijak nevyniká, ale velmi se nám zalíbil ovládací panel. Ten je dobře přístupný, dostatečně rozměrný a nechybí mu ani displej.

Xerox WorkCentre 3315/DN: laserová multifunkce do středně velké kanceláře

Ten je sice pouze monochromatický, ale i tak přispívá k pohodlné ovladatelnosti a jednoduchému nastavení. Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník na 300 listů papíru (250 + 50), samozřejmě nechybí ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a kapacitu papíru lze ještě dále rozšířit. Pokud by vám byl standardní zásobník málo, nechybí možnost dokoupit si ještě jeden zásobník na dalších 520 listů papíru, takže celková kapacita může být až 820 listů papíru. To už by mělo stačit i náročnějším uživatelům, což platí i pro maximální měsíční výtěžnost až 50000 výtisků měsíčně. Konektivní výbava zahrnuje klasické rozhraní USB a nechybí ani port Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu je docela jednoduchý úkon, který zahrnuje zapojení, instalaci a následné nastavení. Co se týče rychlosti tisku, tak výrobce pro tento model uvádí maximální rychlost čítající 33 stránek za minutu (ppm), nicméně toho dosáhnete pouze při nenáročném tisku klasického textu. Při kombinaci je tiskárna samozřejmě podstatně pomalejší a při tisku textu, grafiky a různých prezentací zvládne pracovat rychlostí 6.7 ppm při tisku na jednu stránku.

Xerox WorkCentre 3315/DN: laserová multifunkce do středně velké kanceláře

Jen pro srovnání, konkurenční model Canon MF6160dw umí tisknout při kombinaci na jednu stránku rychlostí až 13.2 ppm, takže rychlost Xeroxu WorkCentre 3315/DN není nijak závratná. Není ale ani nejhorší a výsledky by se daly zařadit do průměru. Nyní se přesuneme ke kvalitě tisku, která je celkově průměrná a proti konkurentům nijak moc nevyniká. Tisk textu se vyznačuje solidní ostrostí a dobrým podáním černé barvy, nicméně čitelnost při použití menšího fontu není příliš dobrá, a pokud od tiskárny požadujete hlavně tento aspekt, toto není ten pravý model pro vás. Kvalita tisku grafiky spadá do lehčího nadprůměru, tiskárna zvládne relativně dobře i tenké linie a výsledky jdou bez větších problémů použít i pro náročnější pracovní účely. Nakonec jsme si nechali tisk fotografií, který je přesně takový, jaký od kancelářské tiskárny lze očekávat. Pro náročné pracovní účely se výsledky nehodí a tisk fotografií se tak hodí spíše pro soukromé účely a i zde budete muset přistoupit na pár kompromisů. Kopírka i skener pracují na jedničku a v tomto ohledu nemáme žádné výhrady.

Xerox WorkCentre 3315/DN: laserová multifunkce do středně velké kanceláře

Pokud hledáte multifunkční pracovní tiskárnu do menší kanceláře, je Xerox WorkCentre 3315/DN vcelku dobrou volbou. Nabídne dobrý mix funkčnosti, solidní výbavu a povedený ovládací panel. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to pouze průměrná kvalita tisku a průměrná rychlost. Naopak jsme ocenili vysokou měsíční výtěžnost a dobrou kapacitu vstupního zásobníku.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Xerox WorkCentre 3315/DN: laserová multifunkce do středně velké kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.