Přeposlat Samsung Multifunction Xpress C460FW: multifunkční tiskárna s NFC

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Multifunction Xpress C460FW: multifunkční tiskárna s NFC

05.03.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na novou laserovou multifunkční tiskárnu od společnosti Samsung, která zaujme hlavně dobrou konektivní výbavou. Několik nedostatků se jí ale samozřejmě nevyhnulo, tak se pojďme podívat, jak si tato tiskárna vedla.

Samsung Multifunction Xpress C460FW: multifunkční tiskárna s NFC

Tiskárna Multifunction Xpress C460FW je nástupce modelu s označením CLX-3305FW, který se ale pořád prodává a nabídne víceméně shodné vlastnosti, jako dnešní testovaný model. Jedná se o barevnou multifunkční laserovou tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a v její výbavě nechybí ani modul faxu, takže se hodí i pro náročnější uživatele. Primárně je tento model určený do domácnosti, nicméně vzhledem k dobré funkčnosti zastane slušný kus práce také v méně vytížené kanceláři. Kromě toho, že umí fungovat jako samostatná kopírka i fax, tak zvládne také pracovat s USB flash diskem a samozřejmě podporuje i mobilní tisk, a to pomocí technologie WiFi Direct nebo NFC. Technologie NFC zatím není v tiskárnách zastoupena nějak moc a je to určitě škoda, protože s její pomocí je mobilní tisk opravdu jednoduchý. Stačí na vašem smartphonu spustit aplikaci tiskárny, zvolit tisk a poté přiložit telefon na znak NFC na tiskárně, který se nachází na horním víku. A to je vše, tiskárna už udělá všechno sama a je to vážně velmi pohodlné. Samozřejmě musíte mít smartphone, který touto technologií disponuje, takže uživatele iPhonu mají smůlu.

Samsung Multifunction Xpress C460FW: multifunkční tiskárna s NFC

U tohoto modelu nás potěšily také příjemně kompaktní rozměry, které jsou 406.4 x 363.2 x 332.7 mm a najít tak vhodné místo na stole určitě nebude problém. Hmotnost se zastavila na hodnotě 13.9 kg, takže potíže určitě nebudou ani s manipulací a přenášením. Ovládací panel sice postrádá barevný displej, má pouze malý monochromatický, ale jinak obsahuje všechno důležité. Rozvržení ovládacích prvků je docela intuitivní, takže s ovládáním a nastavením by neměly být žádné problémy. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 150 listů papíru, rozhraní USB, WiFi přijímač a nechybí ani port Ethernet a již zmíněné NFC. Konektivita je tedy výborná, nicméně zásobník na 150 listů papíru by nemusel náročnějším zákazníkům stačit a možnost jeho rozšíření schází. Zamrzí také absence automatického duplexeru pro oboustranný tisk, což by mohl být v kanceláři trochu problém. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduché, nekomplikované a určitě to zvládnete během chvilky. Proto přeskočíme přímo k tisku a jeho rychlosti, což je oblast, kde tento model bohužel zrovna dvakrát nevyniká.

Samsung Multifunction Xpress C460FW: multifunkční tiskárna s NFC

Výrobce uvádí, že tato tiskárna zvládne tisknout rychlostí 19 stránek za minutu (ppm) v případě monochromatického a 4 ppm v případě barevného tisku. Těchto výsledků se ale dočkáte pouze při základním tisku textu bez jakýchkoliv úprav. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a různých prezentací pracoval tento model rychlostí 3.3 ppm, což opravdu není dobrý výsledek a na laserovou tiskárnu je to výkon slabý. V této cenové kategorii není problém sehnat podstatně rychlejší tiskárnu. Kvalita tisku je takový pomíchaný pytel všeho možného, v něčem tiskárna vyniká a v něčem naopak zaostává. Vyniká určitě v tisku textu, který je perfektní a patří na poli laserových tiskáren k tomu nejlepšímu. Písmena jsou velmi ostrá a čitelnost je tak výborná i při použití malého fontu. Naproti tomu, kvalita tisku barevných fotografií je podprůměrná, barvy jsou přesaturované a výsledky často vypadají, jako by byly za nějakou fólií, protože ostrost také není dokonalá. Kvalita tisku grafiky je pak lehce nadprůměrná a výsledy jsou bez problémů použít i pro náročnější účely.

Samsung Multifunction Xpress C460FW: multifunkční tiskárna s NFC

Samsung Multifunction Xpress C460FW je slušná tiskárna, která boduje hlavně výbornou konektivní výbavou v čele s NFC. Pokud chcete tisknout z mobilního telefonu, je použití technologie NFC ten nejlepší a nejpohodlnější způsob. Potěšila nás také dobrá funkčnost. Mezi nedostatky tohoto modelu patří hlavně vstupní zásobník s nižší kapacitou bez možnosti rozšíření, absence automatického duplexeru a také rychlost, respektive pomalost tisku.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Multifunction Xpress C460FW: multifunkční tiskárna s NFC


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.