Přeposlat Epson Expression Photo XP-950: stylová tiskárna do domácnosti

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Expression Photo XP-950: stylová tiskárna do domácnosti

19.02.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud hledáte moderní multifunkční tiskárnu do domácnosti a potřebujete tisknout i na velký formát, máme pro vás ideální tiskárnu. Model Epson Expression Photo XP-950 potěší také možností tisku na optická média a solidní výbavou.

Epson Expression Photo XP-950: stylová tiskárna do domácnosti

Jedná se o podobně vybaveného sourozence modelu Expression Photo XP-850 a na rozdíl od něho, Photo XP-950 cílí hlavně na domácí použití (Photo XP-850 je vcelku dobře použitelný model i v kanceláři). Co se týče funkčnosti, tak tato tiskárna zvládne tisknout, kopírovat a také skenovat, přičemž jednotka faxu ve výbavě schází. Rozšířená funkčnost zahrnuje možnost tisku z paměťové karty nebo USB flash disku a tiskárna umí na tato média také skenovat. O možnosti potisku optických médií (CD/DVD/Bluray) jsme se již zmínili a skvělou funkčnost podtrhuje také podpora mobilního tisku (díky přítomnosti rozhraní WiFi Direct je tisk přes mobilní telefon velmi jednoduchý). Tiskárna na první pohled zaujme velmi elegantním designem, kterému dominuje rozměrný ovládací panel s 3.5 palcovým barevným dotykovým displejem a senzorovými tlačítky. Na displeji se zobrazuje nastavení, stav tisku a můžete si na něm také zobrazit fotografii před tiskem. Ovládání je velmi jednoduché a intuitivní.

Epson Expression Photo XP-950: stylová tiskárna do domácnosti

Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník na 100 listů papíru, sekundární zásobník na 20 listů fotopapíru o rozměru až 5 x 7 palce a nechybí ani automatický duplexer, který se stará o oboustranný tisk. Příjemným bonusem je fakt, že si tiskárna bez problémů poradí i s papírem o rozměru až 11 x 17 palců, takže tisknout lze i v opravdu velkém formátu. Konektivní výbava zahrnuje klasické rozhraní USB, vestavěný WiFi přijímač a nechybí ani port Ethernet. Tiskárna je osazena také rozhraním PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu a čtečkou paměťových karet. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý a nikterak komplikovaný úkon, který určitě zvládnete během chvilky. Díky vcelku kompaktním rozměrům není vůbec žádný problém najít pro tiskárnu vhodné místo a poté už bude stačit pouze zapojit kabeláž, naplnit zásobník a zvládnout nastavení. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje většinu dnes běžně používaných systémů včetně Mac OS X (podpora všemožných typů Windows je samozřejmá).

Epson Expression Photo XP-950: stylová tiskárna do domácnosti

Rychlost tisku je vcelku slušná a při kombinaci tisku textu, grafiky a různých prezentací zvládla tato tiskárna pracovat průměrnou rychlostí okolo 4.9 stránky za minutu (ppm). Není to sice nejrychlejší model ve své kategorii, nicméně vzhledem k ceně jsou to výkony docela solidní. To samé platí také pro tisk fotografií a barevné fotografie o klasickém rozměru 4 x 6 palce se dočkáte za 1 minutu a 6 sekund. Bohužel, kvalita tisku textu a grafiky už tak dobrá jako jeho rychlost není. Při malém fontu jsou jednotlivá písmena hůře čitelná, a pokud požadujete perfektní ostrost, pravděpodobně příliš spokojeni nebudete. Pro domácí použití to ale bez větších problémů stačí. Kvalita tisku barevných fotografií je už ale podstatně lepší a můžete se těšit na dobré podání barev a vysokou úroveň detailů. Pouze černá nebyla úplně dokonale vyvážená a v tomto ohledu tiskárna trochu pokulhává, avšak nejedná o nijak závažný nedostatek. Skenování a kopírování funguje na výbornou a v tomto ohledu si není na co stěžovat.

Epson Expression Photo XP-950: stylová tiskárna do domácnosti

Epson Expression Photo XP-950 je velmi povedená domácí tiskárna, která boduje hlavně solidní výbavnou a možností tisku na papír o rozměru až 11 x 17 palců. Mezi klady tohoto modelu patří také solidní rychlost tisku a možnost potisku optických médií. Pokud bychom měli tiskárně něco vytknout, byla by to horší kvalita tisku textu a grafiky. Kvalita tisku barevných fotografií je už ale výrazně lepší. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo necelých 10000 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson Expression Photo XP-950: stylová tiskárna do domácnosti


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.