OKI


Přeposlat OKI MC780: tiskárna pro nejnáročnější

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

OKI MC780: tiskárna pro nejnáročnější

12.02.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na opravdu nekompromisní laserovou multifunkční tiskárnu MC780 od společnosti OKI, která cílí na ty nejnáročnější uživatele. Jedná se o velmi drahou a zároveň také velmi dobře vybavenou tiskárnu schopnou fungovat i v těch nejvytíženějších kancelářích.

OKI MC780: tiskárna pro nejnáročnější

Tato tiskárna spadá do oblasti barevných laserových multifunkčních modelů a zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a samozřejmě je vybavena také jednotkou faxu. To ale samozřejmě není všechno a tento model zvládne také skenovat přímo do přílohy emailu, složky na síti nebo do USB flash disku (ze kterého umí i tisknout). Nechybí samozřejmě ani podpora heslem chráněného tisku, takže po stránce funkčnosti není této tiskárně vůbec co vytknout. Design nějak moc rozebírat nemusíme, jedná se zkrátka o kancelářskou tiskárnu, nicméně velikost už bychom trochu rozvést měli. Kompletní rozměry těla této tiskárny jsou 599.4 x 594.3 x 523.2 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 48 kg, takže manipulace pro jednoho člověka je prakticky nemožná a ideální bude zavolat si na pomoc alespoň další dva lidi. Problémy by mohly nastat také s nalezením vhodného místa, protože umístit takto velkou tiskárnu na stůl samozřejmě nejde a i když ji dáte do kanceláře do rohu, zabere spoustu prostoru. Jedna z nejsilnějších zbraní tohoto modelu je skvělý ovládací panel, který se skládá z 9 palcového barevného dotykového displeje, funkčních tlačítek a alfanumerické klávesnice.

OKI MC780: tiskárna pro nejnáročnější

Ovládací prvky jsou rozmístěny vcelku intuitivně a s nastavením a celkovým ovládáním tiskárny by tak neměly být žádné závažnější potíže. Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník na 630 listů papíru (530 listů pojem standardní a 100 listů pojme multifunkční zásobník), nicméně konečná hodnota to není a kapacitu tiskárny lze ještě rozšířit pomocí příplatkových zásobníků. Celková kapacita tohoto modelu může být až 3160 listů papíru, což by mělo stačit i těm nejnáročnějším. To samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 150 000 výtisků. Konektivní výbava je standardní a zahrnuje USB port, rozhraní Ethernet a za příplatek si lze pořídit také WiFi přijímač pro bezdrátové připojení. Nechybí samozřejmě ani automatický duplexer, který je u kancelářské tiskárny tak nějak samozřejmostí. Jedna z nepříjemností je fakt, že tiskárna přejde sama během nečinnosti velmi rychle do módu Power Saver a poté do módu Sleep. Stačí minuta, respektive dvě minuty nečinnosti, LCD displej pohasne a návrat k normální činnosti trvá zhruba 10 sekund.

OKI MC780: tiskárna pro nejnáročnější

Uvedení tiskárny do provozu standardní procedura a největším problémem bude pravděpodobně nalezení vhodného místa v kanceláři. Po zapojení veškeré kabeláže, instalaci a následném nastavení se můžete pustit do práce. Výrobce u tohoto modelu uvádí nejvyšší rychlost tisku 40 stránek za minutu (ppm) černobíle i barevně. Tento údaj ale platí samozřejmě pouze pro tisk textu a při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací jsou údaje již trochu horší. V tomto módu zvládala tiskárna pracovat rychlostí 8.9 ppm, což je pořád velmi dobrý výsledek patřící v této kategorii k lehčímu nadprůměru. Kvalita tisku je velmi dobrá a nejvíce samozřejmě vynikne tisk textu. Výsledky vypadají perfektně, jsou bez problémů čitelné i při použití opravdu malého fontu a můžete je použít i pro náročné pracovní účely. Kvalita tisku grafiky je na tom podobně a ocenili jsme hlavně celkově dobré a vyvážené podání barev. Potěší také skvělá ostrost a tiskárna neměla problémy ani s tenkými linkami. Kvalita tisku fotografií už tak dobrá není, ale pořád spadá do mírného nadprůměru a například pro tisk firemních novin jsou výsledky naprosto dostatečné.

OKI MC780: tiskárna pro nejnáročnější

OKI MC780 je povedená multifunkční tiskárna, která je určená hlavně do velmi vytížených kanceláří a pracovních skupin. Tomu odpovídá vysoká kapacita, vysoká měsíční výtěžnost a také rozsáhlá funkčnost. Potěšil nás také povedený ovládací panel a solidní rychlost tisku. Kvalita tisku je také nadprůměrná a jediná nevýhoda tohoto modelu je tak až příliš brzká aktivace šetřících módů Power Saver a Sleep. Cena modelu s nejvyšší výbavou se pohybuje okolo 96 000 Kč s DPH, takže se opravdu nejedná o tiskárnu pro každého.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku OKI MC780: tiskárna pro nejnáročnější


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.