Přeposlat Ricoh SP 311DNw: jednoduchá monochromatická tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ricoh SP 311DNw: jednoduchá monochromatická tiskárna

05.02.2014 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na monochromatickou laserovou tiskárnu od společnosti Ricoh, a to na model s označením SP 311DNw. Tato tiskárna zaujme hlavně solidní výbavou a dobrou kvalitou tisku, nicméně několik nedostatků se jí samozřejmě nevyhnulo.

Ricoh SP 311DNw: jednoduchá monochromatická tiskárna

Jedná se o monochromatickou laserovou single tiskárnu, takže pro náročné uživatele vyžadující například kopírku nebo fax tento model určený není. Tiskárna cílí hlavně do středně velkých kanceláří, nicméně svou práci samozřejmě zastane také v domácnosti, která vyžaduje vysokou měsíční výtěžnost tisku. Vzhled tiskárny je docela povedený a kombinace bílého těla a tmavých okrajů vypadá dobře. Pochvalu si zaslouží také minimalistický ovládací panel, který se skládá pouze z několika funkčních tlačítek a informačních diod. Ovládání je tedy příkladně jednoduché, intuitivní a nekomplikované. Co se týče rozměrů, tak ty čítají 393.7 x 370.8 x 264.1 mm, takže se jedná o středně velký model a umístit jej na pracovní stůl by neměl být žádný větší problém. Hmotnost se zastavila na hodnotě 12.7 kg, což je docela málo a problémy s přenášením nebo manipulací tak nebude mít ani jedna osoba. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 300 listů papíru, automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a konektivitu zastupují porty USB, Ethernet a vestavěný WiFi přijímač.

Ricoh SP 311DNw: jednoduchá monochromatická tiskárna

Většině zákazníků by měl vstupní zásobník na 300 listů papíru stačit, nicméně pokud potřebujete víc, poohlédněte se jinde, protože možnost rozšíření u tohoto modelu chybí. Maximální měsíční výtěžnost pak čítá 20000 výtisků. Výbava je tedy solidní, avšak další možnosti rozšíření by určitě nebyly na škodu a limitace v podobě vstupního zásobníku tuto tiskárnu odkazují pouze do méně vytížených kanceláří nebo domácností. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý a nikterak komplikovaný úkon, který určitě zvládnete během chvilky. Stačí najít vhodné místo, naplnit zásobník papírem a po zapojení kabeláže, instalaci a nastavení se můžete pustit do práce. Samotná instalace je pak rychlá a bezproblémová, přičemž ovladače samozřejmě dostanete na přiloženém CD. Nyní se přesuneme k rychlosti tisku, která bohužel mezi nejsilnější stránky tohoto modelu nepatří. Výrobce uvádí maximální rychlost tisku 30 stránek za minutu (ppm), nicméně tento údaj platí pouze pro jednoduchý tisk textu.

Ricoh SP 311DNw: jednoduchá monochromatická tiskárna

Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací je rychlost samozřejmě nižší a pohybovala se okolo 7.3 ppm. Není to sice úplně špatné a méně vytíženým kancelářím by to mělo stačit, ale vzhledem k údajům výrobce to dobrá hodnota určitě není. Jen pro srovnání, podstatně levnější tiskárna Samsung Xpress M2625D, u které uvádí výrobce maximální rychlost tisku 27 ppm, je v kombinaci se svými 9.9 ppm výrazně rychlejší. Kvalita tisku je dobrá a nejlepší je samozřejmě kvalita tisku textu. Díky velmi dobré ostrosti jsou jednotlivá písmenka dobře čitelná i při použití malého fontu a celkově jsou výsledky vhodné i pro náročnější účely. Kvalita tisku grafiky je sice již trochu horší, ale pořád velmi slušná. Prezentace z PowerPointu vypadaly dobře a nebáli bychom se je předložit ani náročnějším zákazníkům. Tiskárna si dobře poradila také s tenkými linkami. Kvalita tisku fotografií je už horší, ale pro méně náročné účely stačí a například tisk fotografií z webu není žádný problém. Nejedná se ale o primární vlastnost této tiskárny, takže se nad tím dá přimhouřit oko.

Ricoh SP 311DNw: jednoduchá monochromatická tiskárna

Ricoh SP 311DNw je povedená monochromatická tiskárna, která se dobře hodí do méně náročných kanceláří nebo domácností. Standardní výbava je dobrá a ocenili jsme hlavně nadprůměrnou konektivitu a přítomnost automatického duplexeru. Náročnější zákazníky ale určitě nepotěší nemožnost dalšího rozšíření. Kvalita tisku je solidní a jediné, co nás vyloženě zklamalo, byla jeho rychlost. Ta je lehce podprůměrná a na trhu najdete i podstatně rychlejší a zároveň levnější modely.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Ricoh SP 311DNw: jednoduchá monochromatická tiskárna


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.